gibson
1. kimsenin şekli ve şemalini beğenmediği fakat çok kaliteli ve pahalı olan gitar.
2. klavyesinin rahatlığı, manyetiklerinin benersiz tona olan katkıları "bakınız:emg", renkleri, kasaları, fender ile beraber en çok kullanılan gitar markası olmasının yanı sıra efsane gitaristlerin hemen hepsinin kullandığı markadır.
fiyatlarının yüksek olması sebebiyle efsane olması daha bir pekişmiştir, amerikan yapımıdır.uzak doğu'da daha ucuz işçilik ve elektrik/elektronik aksamla üretilenleri epiphone markası altında satılmaktadır.kimi modellerinin epiphone versionları bulunmasına rağmen, voodoo gibi şaka tadındaki modelleri ancak üç beş bin dolarla beraber evinize kadar hardcase'i ile beraber gelmektedir.
les paul modelinin üretim haklarını elinde bulunduran firmanın, kuruluş yıl dönemi şenlikleri çocukken 23 nisan'da yaşadığımız çoşkuya benzer bir ruhhali içine sokar insanı.efsane gibson gitaristlerinden de bahsedecek olursak;
(bkz: angus young)
(bkz: tommy iommi)
(bkz: jimmy page)
(bkz: slash)
(bkz: zakk wylde)
(bkz: allen collins) diye liste uzayıp gider.
3. iki tür bas gitar modeline sahip marka; (bkz: thunderbird iv), les paul standard.
4. (bkz: mel gibson)
5. (bkz: orville gibson)
6. sert bir tınısı olan , asırı saglam gitardır. tunelde (bkz: gipson) adında bi kopyasını da gormustum vakti zamanında.
7. tanrı
8. tünelde her vitrinde gördüğümde içimi cız ettiren gitar her gittiğimdede tonuna bakma bahanesiyle mutlaka çalarım 2500-4000 dolar arasında değişir.Öyle bir gaza getiritki bu gitar adamı çaldığınız şey kulağınıza daha mükemmel gelir ve buda sizi çok şaşırtır özellikle doğaçlamalarda bu çok olur.
9. Şekli çok çirkin sesi de çok cıvık olan gitar markası.
10. ağırdır herkese gitmez.muhteşem sustaine sahiptir.süper strat kullananlara klavyesi kalın geldiğinden çalamazlar genelde.(bu gitarlada hız yapın da göreyim sizi)(bkz: delikanlı adam gitarı).
Alakalı olabilir!
- gibson l 5
- gibson es 150
- gibson es 175d
- gibson les paul
- gibson brothers

nedir.Net