groupie
1. özellikle rock yildizlari ve gruplarla beraber takilan, konserlere turnelere beraber giden ve o kisilerin cinsel isteklerini karsilama görevi gören bayanlara verilen ad. özellikle 60 ve 70 lerde cok moda olan bir hadisedir, bu bayanlara sarkilar yapilmis hatta kendileri ile evlenenler bile cikmistir.
2. http://www.groupiedirt.com/
3. groupie olmak dar anlamda rock yıldızlarıyla beraber olmak olarak adlandırılsada, geniş anlamda güce tapmak demektir esasen.
başka bir deyişle groupie kızlar aslında her yerdedir, barda barmene veya müzisyene, bir işyerinde müdüre, tatilde tur rehberine, mirc'da operatöre, kısacası popüler olan veya öne çıkan herkese karşı ilgilidirler.
etrafındaki bir sürü güzelliği görmezden gelip güce yönelmek ihtiyacı duyan ezik kişilikli ve komplexli insanlardır çoğu zaman.
giriştikleri maceralar çoğu zaman hüsranla biter zaten.
velhasıl kelam çok tiksinç insanlardır bu kişiler.
4. nancy spungen gibi hatunlar.
5. "tanrıları erkekler yaratır kadınlar tapar" sözünün popüler kültürdeki yansıması. herkesin rock star olası gelir böylelikle de fahişelere para harcamak gerekmez. rock star olsam illalah dedirtene kadar o hatunlara neler yapardım. İnsan sapık olmayagörsün.
6. bazı kitlelerin rock müziği sevmesindeki tek sebep
7. (bkz: penny lane)
8. pamela andersonun stacked dizisinden öğrendiğimize göre, groupielerle kız arkadaşlar arasındaki farklar şöyledir:
-kız arkadaşlarla yemeğe çıkılır groupielerle çıkılmaz
-kız arkadaşlarla sabaha kadar aynı yatakta uyunur, groupieler işleri bittikten sonra ortamı erk etmek zorundadır
Alakalı olabilir!
- ground power
- ground
- ground zero
- grounded for life
- groundskeeper willie

nedir.Net