guzel sanatlar
1. güzel sanatlar fakültesinde okuyarak güzelliği tescillenebilecek resim, heykel gibi sanatlar. *
2. İnsanın hem duygularına, hem de aklına hitap eden, zihinde yaratılan sanatlardır.*.
musiki, resim, heykeltıraş, mimarlık, raks gibi güzel sanatlarla kelimenin en doğru anlamıyla "sırf ameli" bir şekilde uğraşanlar sanatçı* sayılamazlar. aynı zamanda bilgili, duygulu ve fikir adamı * olmak vasıflarını kendinde toplamış bulunup* sanatı bütün şekilleriyle anlayarak inceleyebilen ve seven kimse, bi önceki duruma karşılık, anca sanatçı olarak adlandırılabilir. (bkz: İnanç)
3. (bkz: mimar sinan universitesi) *
4. (bkz: kocaeli universitesi güzel sanatlar fakültesi) * *
5. hepsi birbirinden güzel sanatlar. evet... olmuş, afferim.
6. binasının yanından etüd saatlerinde geçilmesi orta kulağınıza zarar verebilir. 40 farklı entstrüman ayrı telden çalıyor..daha doğrusu çaldıkları bir şey yok..çünkü parça çalışsalar en azından bir nağme duyulur..bunlar belli bir pasajı tekrar edeiyor,ya da belli bir hareketi çalışıyorlar.ortaya çekilmez bir kakafoni çıkıyor.
7. yetenek sınavıyla öğrenci alan okullardır..
8. ingilizce'si fine arts'tır.
9. yeni trend'e uyarak, horoz ibiği modetinde platin saçpiercingli her punk* hatunun girmeye çalıştığı okullardır..
10. resim, grafik, endüstriyel ürünleri tasarımı, moda tasarımı, iç mimari, seramik, heykel, fotoğraf, animasyon-çizgifilm, geleneksel türk el sanatları, görsel iletişim-tasarım gibi görsel sanatlar, opera- şan ve piyano, keman, gitar, flüt, vb gibi müzik aletleri bölümleri gibi işitsel sanatlar , opera ve bale gibi sahne sanatlarının eğitimlerinin verildiği, yetenek sınavlar ile seçmeleri geçmek kaydıyla girilebilen öğretim birimleridir. sanatçı yetiştirme amacında olan okullardır...
11. (bkz: çirkin sanatlar yoktur bakımsız sanatlar vardır)
Alakalı olabilir!
- guzel sanatlar bufe
- guzel sabahlar
- guzel insanlar
- guzel havalar
- guzel sanatlar dernegi

nedir.Net