hakan utangac
1. 1965 yılında İstanbul'da doğdu. aksaray oruçgazi ilk ve orta okulunun ardından pertevniyal lisesi'ni bitirdi. marmara Üniversitesi sinema ve televizyon bölümünden mezun oldu. 1986 da cenk Ünnü ile beraber pentagram'ı kurdu. grupla beraber sayısız konser ve 6 albüm çalışmasına imza attı.

2. pentagramın ritm gitaristi. eskiden vokallerdeydi. bir albümünde bu alemi gören sensinde sesini kullanmıştır.akmardaki pentagram shop kapanmadan önce civarlarında görünen ,bir iki kez konuşmaya yeltenip sonra vazgeçtiğim, güvenin* rock artlardan birinde 'işte pentagramın kadıköydeki gizli stüdyosu...' demesinden sonra nerde olduğunu merak ederek bir kez takip ettiğim* sonra bir apartmana girip gözden kaybolan insan.* lions in a cage in klip çekiminde bir ara penayı düşürmüştür elinden ama çaktırmamıştır*
3. lakabı keçedir. eski grup arkadaşı ogün sanlısoy' un ben de özledim klibinin yönetmenliğini yapmıştır.
4. türkiyede metal piyasasının miladıdır.her zaman sert kalıp imajını koruyan misyoner abimiz bu günlerde biraz mutfağa çekilmiş, prodüktörlük ve yönetmenlik olayları hakkında bazı dersler vemekle meşgul. (bkz: rahatsız etmeyin)
Alakalı olabilir!
- hakan uzan
- hakan tamar
- hakan can
- hakan tanfer
- hakan su destani

nedir.Net