hollanda »
1. başkenti amsterdam dır, diğer önemli şehirleri hükümeti falan barındıran den haag ve rotterdam dır.derli toplu, nefis, yaşanası bi ülkedir.
2. kizlari guzeldir
3. (bkz: amsterdam)
4. yüksek düzeyde süt verimiyle hollanda ineklerinin ana yurdu
5. tarim konusunda asmis bir ulkedir.ic anadolu kadar bir yuzolcume sahip olan ulkede hemen hemen her turlu urun yetistirilir. bir de hindistana bolca tanri* ihrac ederler bunlar.ikinci dunya savasinda cok ezilmislerdir.almanya ile benzer gibi gorunseler de birbirinden pek hoslanmazlar.sonucta biri gecmisin barbarlari, digeri deniz asiri ticaretin asilleri...
6. hollandalilarin deyimiyle: god may have created the world but the dutch created the netherlands *
7. kuzey avrupa'da küçükçe* bir ülke.

hollanda denince çoğu turistin aklına "red light district" ve "esrar" ve benzeri kafa yapan otlar gelir. bazılarının aklına "lale" ya da "yel değirmeni" de gelir*.

Ülke tamamen düzdür, en yüksek noktası* 300m civarindadır. büyük bir kısmı deniz seviyesinin altındadır. bu bölgeler genellikle denizden kazanılmış alanlardır. küresel isınma sonucunda birçok şehrinin sular altında kalacağı iddası vardır.

Ülke 15 milyon* nüfusundan beklenmeyecek kadar çok bilim adamı, sanatçı** ve büyük şirket**** çıkarmıştır.

Ülkenin yerlileri uzun boylu sarışın* insanlardır. ancak, ülkede fas, türkiye, surinam kökenli yabancılar başta olmak üzere, oldukça fazla bir yabancı nüfus da yaşamaktadır.

hollanda'nin zenginlik ve başarısının farklı kültürlere olan tolerans ve bu nedenle oluşan çeşitliliğin payının büyük olduğu soylenir.

*
8. (bkz: hollandanin en yuksek noktasi)
9. doğduğum büyüdüğüm yine döneceğim dediğim ülke.benim ülkem.electronic music ülkesi.
10. özgürlüğün sınırsız olduğu ülke(!)
11. geçenlerde bulvar gazetesinde hakkında "genç kızlarının anal sekse çok meraklı olduğu"na ilişkin bir haber çıkmasından sonra abazan yurdum gençlerince istila edilmiş olmasından korktuğum ülke.
12. amsterdam hatta red light yuzunden sevmekten vazgecemeyecegim,yerel yemekleri disinda kusur bulamadigim guzellikler ulkesi.
13. biricik pierre van hooijdonk'umuzun vatanı.
14. almanya ile beraber dünya üzerinde en çok porno çekilen ülke.
15. uyusturucunun yasal oldugu ulke.
16. kızlarının genellikle sarışın ve tatlı tipler olduğu, ana dilleri flemenkçe olan, ne kadar almancaya çok benzese de bu dilde pek başarı gösteremeyen insanların bulunduğu ülke,ayrıca di-rect adlı bir grubu bulunmaktadır tüm hollandalı kızlar hastadır, ayrıca en sevdiği grubu izlemek için 2 saatlik yola katlanamayacak şahsiyetler barındırır, ve dünya güzelimiz azra akın'ın doğduğu yer tabi ki!
17. good girls go to heaven but bad girls go to holland.
18. cok güzel hatunlara sahip olup yaslarını ögrenince dumur olunabilecek bi yer. artık havasından mı suyundan mı belli değil erken serpiliyorlar.
19. 20 yıl sonra deniz altında kalması muhtemel ülke
20. denizin doldurulup etrafına setler çekilmek suretiyle oluşmuş ülke.

(bkz: gümüş patenler)
21. gaylar burda evlenebiliyorlar
22. cografik ozelliklerinden oturu "hell land" denmis bu ulkeye. sonradan holland oluvermis ismi..
23. yaz geldiğinde sınırları içerisindeki tüm güzel kızları ege ve güney sahillerimize yollayan ülke olması nedeniyle türk erkeğinin sempatisini kazanmış ülke
24. ingilizce ve fransızca ismi de deniz seviyesininin altında olmasından gelen ülke.
pays-bas netherland.
(bkz: nether)
(bkz: bas)
25. para biriminin euro olduğu ülke..
(bkz: uyuşturucu cenneti)
(bkz: amsterdam)
»
Alakalı olabilir!
- holland
- hollandali
- hollandaca
- hollanda gulu
- hollanda inegi

nedir.Net