hz isa « »
26. kendisi yahudiydi önceden.ayrıca hala yasıyor diyenler duyuyorum;kur'an da da hz.isa nın oldugu belirtilmemis deniyor yani olmeden allahın yanına gitmistir deniyor.
27. hıristiyanlık peygamberi
28. kur'an 'da açık olarak ölmediği göğe yükseltildiği sonra tekrar yeryüzüne indirilip müslüman olarak yaşayacağı ve öleceği yazılır

'' ve "allah elçisi meryem oğlu İsa'yı öldürdük" demeleri yüzünden (onları lânetledik). halbuki onu ne öldürdüler, ne de astılar; fakat (öldürdükleri) onlara İsa gibi gösterildi. onun hakkında ihtilâfa düşenler bundan dolayı tam bir kararsızlık içindedirler; bu hususta zanna uymak dışında hiçbir (sağlam) bilgileri yoktur ve kesin olarak onu öldürmediler. '' nisa suresi 157. ayet
29. baba, onları affet ne yaptıklarını bilmiyorlar,
demiştir çarmıha geriliyken. *
30. cam agacina inecegi dusunulen peygamber. allah inis takimlarina zeval vermesin
31. allah şöyle buyurmuştu: "ey İsa! Şüphesiz, senin hayatına ben son vereceğim. seni kendime yükselteceğim. seni inkar edenlerden kurtararak temizleyeceğim ve sana uyanları kıyamete kadar küfre sapanların üstünde tutacağım. sonra dönüşünüz yalnızca banadır. ayrılığa düştüğünüz şeyler hakkında aranızda ben hükmedeceğim."(9) "biz allah'ın peygamberi meryemoğlu İsa mesih'i öldürdük” demelerinden dolayı kalplerini mühürledik. oysa onu öldürmediler ve asmadılar. fakat onlara öyle gibi gösterildi. onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, bu konuda kesin bir şüphe içindedirler. o hususta hiç bir bilgileri yoktur. sadece zanna uyuyorlar. onu kesin olarak öldürmediler. fakat allah onu kendisine yükseltmiştir. allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.(10) 'der kuran-ı kerim'de
32. kilisenin tabelasıdır.
eskiden peygamberler varmış;
şimdi rock yıldızları var.
öldürürler kendilerini imrendirerek, gözler önünde
33. en degerli peygamber...bir cok zihniyetin düsüncesini kendi içinde ki allah askıyla degiştirmeyi basarmıstır..
34. (bkz: sacre coeur)
35. bir anekdot:
* infaz emrini veren roma valisi pilatus, halkin yogun alkislari arasinda söyle fisildamistir, "aman tanrim, ibis`i ölüme yolladim. ama bu söz yillar icinde carpitilarak iblis`i halini almistir.

hamis: ibis, kadim misir`da kutsal bir hayvandir, ve firavunlarin hayvanlarindan biridir. ayriyetten fevkalade güzel bir kustur.
36. carmih asamasindan anekdotlar:

"jesus of nazareth, the king of the jews."
many of the jews read this inscription, because the place where jesus was crucified was near the city; and it was written in hebrew, in latin, and in greek"(john 19:19-20)

bunlar da son sözleridir.

the first word - (luke 23:34)
"father, forgive them; for they know not what they do".

the second word - (luke 23:43)
"amen, i say to thee, today thou shalt be with me in paradise."

the third word - (john 19:26-27)
"woman, behold thy son... behold thy mother"

the fourth word - (mark 27:46)
"my god, my god, why have you forsaken me?"what does inri mean seven last words from christ jesus of nazareth king of the jews

the fifth word- (john 19:28)
"i thirst. "

the sixth word - (john 19:30)
"it is consummated."

the seventh word - (luke 23:46)
"father, into thy hands i commend my spirit."

bunlar da birkac cümlesi:

* i am your loving and merciful savior jesus but i have no use for the unrepentant, selfish sinner in my kingdom.

* you have just one god, one father and those who choose to say they are here on their own doing will see the truth.

* those who deny me will see the darkness for you are here on a mission and that is to come to know and serve me.

* meditate on my passion and unite yourself to the cross. follow the path of your messiah the one who suffered for your sins in the garden, the one who was scourged at the pillar and the one who bared the weight of the cross and walked the road to calvary.

* for it is i jesus who had the nails driven through my hands and feet as i watched my mother weep below because she knew how the sins of mankind pierced me.

* she knew this was the will of your heavenly father.

* my people, it is i jesus who suffered that for you, now come to me in silence and prepare your soul.

* pick up your cross and allow me to assist you in your mission.

http://www.excerptsofinri.com/meaning_of_inri.html
37. marangoz olan peygamber
38. benim bir ögreti olarak benimsedigim su sozu de o soylemistir: sana bir tokat atana diger yanagini cevir, gomlegini almaya calisanin ustunu almasina karsi koyma**
39. "dünya tarihinde görülmüş ve bilinen en kötü ve başarısız devrimcidir" che ernesto. * * * *
40. göğe yükselme eylemiyle bilimadamlarına ilk helikopterin mantığını kavratan peygamber
41. bazı ilahiyatçılara göre hakkındaki 'tanrı'nın oğlu' sözü allah'ı .ok rahatsız ediyormuş
42. kendisi hristiyanlara göre çarmıhta ölmüş, üç gün sonra göğe yükselip tanrının sağına oturmuştur.. müslümanlara göre isa ölmemiş, direkt tanrı tarafından göğe yükseltilmiştir...yahudilere göre isa zaten var mı yok mu belli değildir... her üç dinde de istisnasız hatalar mevcuttur..her üç din de biz doğruyu söylüyoz deselerde isa ve diğer peygamberler hakkında çelişkileri beraberlerinde getirmişlerdir..
43. (bkz: jesus)
(bkz: christ)
44. hristiyanlık dini hakkında hiç bir bilgisi olmayan* peygamber, iyi insan.
45. isa kudüs de doğmuş olan ve sünnetli bir yahudi olan hrsiyanların peygamberi. yahudiliğin bazı temel kurallarına karşı geldip değiştirmeye çalıştığı için yahudilerce dışlanmştır. kendisinin hristaynlık dini başlatmamış bu din onun havarileri ve izleyicelri tarafından oluşturulmuştur. İncil de söz konusu havariler tarafından yazılmıştır.
46. tutkulu insan. 2000 yılında dünyaya gelmesi bekleniyordu fakat ne oldu bilinmez.
47. freud, marx ve einstein'la beraber en ünlü yahudiler kare asını tamamlayan nasıralı.
48. (bkz: the carpenter)*
49. bkz: http://www.hazretiisagelecek.com
50. kuran i kerim'de "ve: 'biz, allah'ın resulü meryem oğlu mesih İsa'yı gerçekten öldürdük' demeleri nedeniyle de (onlara böyle bir ceza verdik.) oysa onu öldürmediler ve onu asmadılar. ama onlara (onun) benzeri gösterildi. gerçekten onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, kesin bir şüphe içindedirler. onların bir zanna uymaktan başka buna ilişkin hiçbir bilgileri yoktur. onu kesin olarak öldürmediler." (nisa suresi, 157) denilmektedir. ve yerzune donus alametlerinin hemen hemen hepsi gerceklesmistir.
http://www.hazretiisagelecek.com/signs/signs_index.html

« »
Alakalı olabilir!
- hz ismail
- hz ilyas
- hz idris
- hz isa diyeti
- hz isa gercegi

nedir.Net