icewind dale 2
1. bilgisayarım hayatta iken oyalandığım en tatmin edici oyunlardan biriydi bu.4 mb ekran kartı ile en baba oynayabildiğim oyun buydu.oyuna targos adlı bir liman şehrinde başlıyorduk.orada bazi basit görevleri halledip yavaşl yavaş asıl meseleye doğru ilerliyorduk.oyunda en sevdiğim yerlerden biri weeping widow inn adlı handaki hayaleti araştırma göreviydi.hancı bana muska benzeri bişey vermişti , onunla kapıdaki mührü kırıp hayalet bayan ile görüşmüştüm.kocasını beklemekten yorulmuş ve ardından kendini camdan aşağıya bırakmışmış.kadın ağlarken evde tek başınaydım korkmuştum hafiften.kadına ya kocasının ölmüş olduğunu kanıtlayıp huzur içinde tek istikamete doğru gönderiyorduk , ya da hayaleti korkutup kaçırıyorduk.oyundaki güzel şeylerden biri de bu idi.karakterlerin özelliklerine ve bizim tutumumuza göre olayların akışını değiştirebiliyorduk.onun dışında da sonu gelmez savaşlar vardı.
2. adamı ilk başlarda pek kasardı. level atlayacağım diye saatlerce uğraşırdık. bir de önüne geleni öldürmemek gerekirdi. senaryo için önemli biri öldüğünde en son saveden başlardık tekrar.
3. yeni bilgisayarımı aldıktan sonra dayanamayıp tekrardan kurduğum ve hayal alemlerine daldığım oyun.İşten de çıkınca öyle bi konsantre olabiliyorsun ki arkadaş sınırsız zaman.kendim bir parti kurdum ki ne parti.partinin lideri bir drow* tank ise bir tane o da benim şanssızlığıma ve biraz da salaklığıma geldi.yarı ork'um hem de lawful evil alignment'i ile çok canlar yakıyor.gruptaki tek evil şahsiyet o zaten.bi cleric oluşturdum ilk başlarda diğer karakterlerin gölgesinde kalır iken öğrendiği büyülerle (ki yaratık çağırma hem de 3 farklı seviyede) grubun belkemiği haline geldi.bless olsun , cure olsun summon büyüleri olsun oldukça faydalı.büyücüm ise sarışın bir afet.o da şu an bayağı bir büyü dağarcığına sahip.rogue'um da ok atabilme özelliği ile iyi işler görebilmekte.yalnız ketenpereye geldiğim durum şu.ben drow'umu ön safta kapışsın diye düşünmüşken istatistik puanlarını biraz dikkatsiz dağıtmam yüzünden şu an klas bir okçuya dönüştürmüş durumdayım bu yüzden tek tank görevini üstlenen yarı ork'um eski fenerli aurelio gibi oldukça zor anlar yaşamakta zaman zaman.elf'imin ümit özat vari kullanışlı oluşu da işe yaramıyor değil hani.elindeki mavi mavi parlayan kılıcı ve ünik kalkanı ile saf değiştirip ön saflarda da vuruşabiliyor.yerine göre tabi.

Çok konuştum fakat bu oyun harddiskimde 1.5 gb , hayatımda ise full gb yer kapladığı için bunu yadırgamıyorum.rey tey tey.
Alakalı olabilir!
- icewind dale
- icewind dale trilogy

nedir.Net