iletisim
1. karsilikli duygu, dusunce alis verisi.
2. (bkz: contact)
3. (bkz: iletismek)
4. dugular hakkında etkili bir şekilde konuşabilmek; iyi bir dinleyici ve sorgulayıcı haline gelmek; bir başkasının yaptıkları ya da söyledikleriyle, kendi tepkilerini ya da yargılarını ayırt edebilmek.***
5. insanlarda çeşitli yollarla/bağlarla yapılır
en basidi fiziksel bağdır, sevişerek olur, bu ethernet bağlantısıdır
daha gelişmişi konuşmaktır, ses dalgalarıyla yapılır, araya parazit girip hızınızı düşürüp veriyi bozabilir, bu analog modemdir.
bir adım ötesi bakışmaktır, gözlerle yapılır, çok hızlıdır, parazitten etkilenmez, ama mesafeye kurban olur, bu kızılötesi bağlantıdır.
son noktası telepatidir, mesafe ve hız kavramlarını tanımaz ama yapması zordur herkese kısmet olmaz, bunu teknoloji henüz bulamadı.
6. her turlu aktarimdir. sesli, yazili, mimikler gibi yollarla yapilir.
7. bilgisayar mühendisliğinde okuyanların (bkz: biri ben) bahar yarıyılında gördükleri rezil bir ders, derse girenler için kişi başına 7-8 imza düşmektedir. *
8. geçen ders, 100 küsur kişilik sınıftan 10* kişinin gelerek, yüzde oran alanında rekor kıran ders, pek sevilmektedir diye düşünüyorum.***

sınavına çalışılmayan ders, zira kaynak yoktur, hocanın derste anlattıklarından sorumlusunuzdur ki, derslerde kimse olmayınca (bkz: bu iş yaş)

hocasının, öğrencilerle iletişim kuramadığına inandığım ege bilgisayar müh. dersi. hoca; pek çoğumuzca bilinmeyen kelimeleri kullanarak, uykumuza uyku katmıştır:
ritüel: yol yordam
paradigma: bakış açısı
kakafoni: iletişimin kesilmesi
metafor: bir şeyin yerine geçen başka bir anlam... gibi

dersin kredisi matematik, fizik, bilgisayar bilimlerine giriş gibi derslerle aynı olan bir derstir ayrıca ki, bize saç baş yoldurmaktadır bu saçmalık.
ek: sınav sonuçları açıklanınca, hocanın notları random seçtiği düşünülmeye başlanmıştır.
9. modülü bulunmuş olan buton.
10. tarlada kendi hallerinde doğup büyüyüdükten sonra bir sofrada yenilip tükendiklerini ve sıradan bir hayat yaşadıklarını düşündüğüm salatalıkların namı diğer hıyarların bile kendi aralarında iletişim kurdukları kanıtlamış bilim adamları tarafından. bilim adamlarının başka işi yokmuş da mı salatalıklarla bozmuşlar orası ayrı bi başlık konusu olmakla beraber 'gluk gluk gluk' tarzında çıkardıkları seslerle çapkınlık bile yapabiliyorlarmış. çapkınlıkla hıyarlığın bağlantısı burdan geliyomuş meğer.
yani demem o ki hıyarlar bile iletişim kurarken biz iletişemiyorsak lütfen efendice ölelim.
11. (bkz: iletisim kitabevi).
12. duygu, düşünce veya bilgilerin akla gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılması, bildirişim, haberleşme, komünikasyon.

13. (bkz: ayını dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir)
Alakalı olabilir!
- iletim
- iletismek
- ileti
- ileti adresi
- iletisimsizlik

nedir.Net