is gorusmesine gitmek
1. insanı kastıran, ama sonucta iyi bir egitiminiz varsa sizi kral gibi karsıladıkları, yapacagınız is ve para konusunu tartısma ortamına girmek
2. bir erkek icin genelde kendini kabul ettirmek ve begendirmek icin bin bir taklalar attıgı ve heyecanlandıgı ortamdır.
(bkz: bir erkegin ibne gibi konusması)
3. ölüm anı..
4. toplam 3 kez gittim, ama işlerden hep bir bahane bularak çıktım. * ama mart ayında yeniden plazaları gezip iş aramaya devam edeceğim ve o iş görüşmesi stresine gireceğim. kasıntı patronlar bi sat kapıda bekletecek, setreter ile ahbap olunacak. içeriye girilecek, patron salak salak gülümseyecek, salak ve zor sorular soracak, işe başlanacak. vs....
5. bana biraz ingilizce konusur musunuz? tarzi salak sorularin sorulabilecegi eylem. ****
6. verici: interneti kullanıyor musunuz?
alıcı: evet
v: evden mi?
a: hayır net cafeden giriyorum.
v: öyle mi? peki sıklıkla gittiğiniz net cafenin ismi nedir?
a: öz mortal combat
v: peki biz sizi ararız!
7. (bkz: mulakat)
8. (bkz: iş aramak)
9. bazı iş yerleri birden fazla kez görüşmeye çağırdığı için bıkkınlık veren eylem
10. karın ağrısı, el terlemesi ve titremesi, mide bulantısı gibi belirtilerle başlar. abuk subuk birsürü soruyla karşılaşırsınız. o ana kadar sizin bile cevap evremediğiniz soruları cevaplarsınız. .
11. eğer öncesinde birden fazla iş deneyiminiz olmuş, üstüne çok fazla iş görüşmesine gitmiş, kaşarlanmışsanız, bir süre sonra eğlenceli bile gelmeye başlar. işverenler nasıl görüşme yapa yapa eleman sarrafı olur, görüşmeye gelen kişilerin karakterlerini ilk sohbette aşağı yukarı tahmin ederse, siz de patron sarrafı olursunuz. müdürün hareketlerinden, çalışanların tavırlarından ve yüzlerindeki ifadeden, patronun davranışlarından aşağı yukarı "ulan bu adam benim ağzıma sıçar, girmeyim ben buraya", ya da "bu adam uyuzun teki çalışılmaz bununla" ya da "ahan da hayalimdeki işyerini buldum" gibi hislere kapılırsınız.
12. çok rahat tavırlarla gidilmesi ve davranılması durumunda , karşıdakinin sizi unutmayacagı kesin. artık etkilenir mi ? ters mi teper ? orası meçhul
.
*
*
(bkz: ben bunu yaptım)
13. işle ilgili becerileriniz hakkında bilgi edinmek için standart sorular sorarlar. bu normaldir. lakin ananızın kızlık soyadına kadar varan 1 saatlik görüşmenin sonunda "pekiii, hobileriniz neler?" diye soru soran gudiklerle eminim çoğunuz karşılaşmamıştır(keşke "hobilerim adam dövmektir" deyip herife dalmasaydım).
14. zaten iş güç sahibi biriyseniz ve bunu bildiği halde sizi kendi bünyesinde çalıştırmak isteyen bir firmayla yapıldığında tadından yenmeyen durumdur. * * *

(bkz: götü kalkmak) *
15. beğenmediğiniz bir işe hayır demeye çekindiğiniz durumdur * *
ikinci ve üçüncü görüşmelere gitmeyip, ilana başvurduğunuz internet sitesine de randevuya gelmedi şeklinde şikayet edilirsiniz.
yaptırımı nedir bilmiyorum ama yine de göze alıyorum der çıkar gidersiniz. zira c.tesi pazar 10:00'dan 22:00'a kadar kim çalışabilir yahu dalga mı geçiyorsunuz diyemezsiniz.
16. kesinlikle rahat olmayı gerektirir. işverenin sizi seçmesindense, siz işvereni seçiyormuş gibi bir tavır karşı tarafı etkileyebilir.
ters teperse de zaten oraya girmek hayırlı olmaz...
işverenler işlerine yarayacak adamı almak isterler. bu sebeple siz kesinlikle onun işine yarayacağınız imajını verdiğinizde kapılar açılacaktır.
17. kavgada bile söylenmeyecek sözleri söylemek durumunda olmak
18. çok da rahat olmamayı gerektiren durum. kadife pantolon, timberland ayakkabıyla gitmeyin, bir kravat takın, dişlerinizi fırçalayın ne bileyim. bir sürü nitelikli eleman, rahat olacağım derken maymun olup gitti netekim. yazıktır. *
Alakalı olabilir!
- is gorusmesi
- is gorusmesinde tabu oynamak
- is guvenligi
- is guc enerji
- is guc ortasinda baska diyarlara gitmek

nedir.Net