john constantine
1. hellblazer serisinin cehennem ile bağları olan paranormal vakalar dedektifi, sarışın ingiliz kişi. sandman'de de görünmüştür kendisi, türkiyede çıkan ilk ciltte kendisini bulabilirsiniz.
(bkz: constantine)
2. sigara müptelası, alem herifin teki..
3. constantine , john constantine asshole...
4. constantine adlı filmde başrol oyuncusu olan keanu reeves in başarıyla oynadığı karekter...
5. bir çizgi karakterin daha beyaz perdeye adapte edilmiş, melekler ve şeytan kavramına değişik bir boyut getirmiş film ve karakterin adı. filmin görselliği ve konusundan gayrı, en etkileyici kısmı gabriel adlı bir meleğin ****, contantine e şu sözleri safettiği sahnedir: *

15 yaşından beri günde içtiğin 30 sigara yüzünden genç yaşta ölecek, seçtiğin hayat yüzünden cehenneme gideceksin

6. çizgi romanlara baktığımız zaman bu abimiz sarışın, memleketi liverpool'da yaşayan, kendisi dışında pek bir şey düşünmeyen, arkadaşlarını anında satabilecek tam bir anti kahramandır. filme bakıp aldanmamak lazım kendisi hakkında. bide filmde de yapılan göndermeyi belki anlayan olduysa kendisi geçmişte ölümlerine neden olduğu yakınları, arkadaşlarının hayaletleri tarafından takip edilmekte, huzursuz edilmektedir mütemadiyen.
7. (bkz: constantinople)
(bkz: istanbul not constantinople)
8. lisede kızlara hava atmak amaçlı okültizme bulaşmış daha sonra tanrı tarafından lanetlenmiş, sarı saçlı, ingiliz aynı zamanda şerefsiz bir okült.
9. çizgi roman tarihinde ilk olarak swamp thing isimli çizgi romanda az da olsa görülmüş, daha sonraları da hellbrazer isimli ayrı bir çizgiroman serisiyle başarıyı yakalamış bir çizgi-karakter.
10. empire dergisinin yaptığı en iyi çizgi roman kahramanları anketinde ilk 10'a girmeyi başaran şahsiyettir. Çizimlerde gördüğüm kadarıyla roland deschain'e çok benzemektedir. (bilenler bilir)
Alakalı olabilir!
- john coltrane
- johnny fontane
- john mcentire
- john fante
- john ernst steinbeck

nedir.Net