karasu
1. (bkz: sakarya) nın doğduğum ilçesi.
2. sakarya'nın yazlık mekanı,terminalden karasu minibüsleri kalkmaktadır.binin 1,1.5 saatlik yolu var.
3. türkiyenin başka hiç bir kıyıda bulamıyacagınız kumu bu şirin ilçemisin kıyılarında bulmanız mümkündür.her gün en az bir kişinin bogulmaktan kurtulamadıgı bir suya sahiptir karasu..ama gece hayatı bu durumu unutmanızda size yardımcı olacak en iyi unsurdur..
4. marmara bölgesinin batı karadeniz ile birleştiği yerde bulunmaktadır. İlçe merkezi sahil ile düşük eğimli yamaçlar üzerine kurulmuş olup, yapılaşmalar son zamanlarda kumsala doğru ilerlemektedir. İlçe halkı genellikle karadeniz kökenlidir. dağınık bir yerleşim düzeni vardır. İlçenin toplam nüfusu 18.148’dir.

karadeniz ikliminin hakim olduğu karasu ilçesinde genelde her mevsim yağışlı geçmektedir. İlçenin ekonomisinde yer alan fındık ürünü kabuklu olarak iç piyasaya verildiği gibi, yurt dışına da ihraç edilmektedir. hayvansal üretimde ikinci gelir kaynağı durumundadır. karasu deniz ve nehri ile doğal bir turizm alanı olup, adapazarı ile 51 km’lik karayolu bağlantısı vardır. (kaynak:http://www.sakaryaemniyet.gov.tr/)
5. bir göz hastalığı.
6. sakarya nin denize kiyisi olan iki ilcesinden daha fazla ragbet goreni. ahili cok uzundur. burasinin kumu icin taa nerelerden gelir insanlar. sifadir yani.
7. (bkz: ayagına kara sular inmek)
8. Çoğunlukla gözün iç basıncının çoğalmasıyla kendini gösteren, körlüğe sebep olabilen bir göz hastalığı, glokum. *

fırat'ın kollarından biri. dumlu dağları eteklerinden doğar, gürcü boğazını geçer, erzurum ovasını oluşturur. daha sonra serçeme ve tuzla sularını da alarak yoluna devam eder. keban ilçesinin kuzeyinde fırat'ın diğer bir kolu olan murat çayı ile birleşir.

ayrıca (bkz: karasuları)
9. japonca: (bkz: karga) anlamında kelime.
10. sakarya da* merkezden çıkıp 7-8 köy ilerledikten sonra gelen şirin mi şirin, denizi çok güzel olan fakat son senelerde popülerleşmeye başlamasıyla ileri gelen güzel kumsallarının kirlenmesinden üzüntü duyduğum, doğduğum yer..tepelerinde fındıklıklar bolca mavcuttur..
11. gözün iç basıncının artmasından kaynaklanan körlüğe sebep olabilen bir çeşit göz hastalığı
12. iğdır'da türkiye İran sınırını teşkil eden genişce ve sığ bir nehrimiz. türkiye haritasında da görebileceğiniz en doğunun ucunda türkiye-İran-nahçıvan sınırının kesiştiği yerde (dilucu'nda) aras nehri ile birleşir. İranlılar ve bazen afgan ve pakistan uyruklu şahıslar karasu'yu geçerek türkiye ye kaçmaya çalışırlar ama genelde yakalanırlar. bazen de türkiye tarafında kamış kesip gidip iran'da demetini 1-2 milyona satarlar.
13. görüp görülebilecek en sıkıcı yer olmasıyla ünlüdür.merkezden 10-15dk. uzaklıkta tatil köyü adı altında akkum diye bir yeri vardır ki özellikle tavsiye ederim can sıkıntısından ölmek isteyenlere.2bakkalı olan,asfalttan haberi olmayan bir belediyenin varlığıyla şenlenmiş şirin mi şirin kahkahalar gırla bir tatil yöremiz
14. 80li yıllarda italyan turistlerin tercih ettiği şimdilerde yabancı turistlerin uğramadığı tatil yöresi.
15. cogunlukla almancı diye tabir ettigimiz türk aileleri bulunur buralarda
16. ne kadar güzel bir yer olarak görünsede insanı insan olmayan tatil yöresi. bir sakarya'lı olarak orada yazlığım olmasından nefret ediyorum.
17. (bkz: glokom)
Alakalı olabilir!
- kara su
- karasulu
- karacasu
- kara
- karayun

nedir.Net