kiz »
1. bakire olan genc bayanlar toplulu.
2. fiziki ve pisikolojik gelişimini tamamlamamış veya tamamlama çabasında olan dişi insan modeli. temelde bu gelişme için belli bir yaş belirleyerek genellemeye gidilemesede 17-19 yaş arasında olur. fiziki gelişme üretkenliğe geçişin bir belirtisi olarak ilk aybaşı kanamasıyla tamamlandığı kabul edilir.
(bkz: bunun zarla alakası yok kardeşim)
3. anlaşılması güç varlıklara verilen genel isim.
4. erkek ve kadin diye iki cinsiyet varken, kimi toplumsal degerlerin ortaya cikardigi ucuncu cins
5. kizmak eyleminin emir kipinde ikinci tekil kişiye göre çekilmiş hali
6. (bkz: kizlik zari)
7. pek çokları için (bkz: manita)
8. araç, gereç.
9. ne istediklerini bir türlü anlayamadigim nesneler.
10. komşu kadınların konuşurken birbirine hitap şekli.dikkat edilesi nokta şudur:
"kııız " derken yumruk, yandaki kişinin omzuna vurulacak ve onun hacıyatmaz gibi yatay düzlemdeki salınışı izlenecektir
11. uce ayrilirlar:

1- kucuk cantalari olan kizlar: bunlar guzeldir, aptaldir, zengindir, cantalarinin icinde makyaj malzemesi, salak bir anahtarlik ve bolca kredi karti bulunur, topuklu ayakkabi veya parmaklari acikta birakacak tarzda ayakkabilar giyerler, bir istanbul masali izlerler.
2- heybeli kizlar: cirkindir, akillidir, fakirdir, cantalarinin icinde kitap, sol icerikli dergiler, winston lights, walkman bulunur, spor ayakkabi giyerler * bir istanbul masali izlerler.
3- sirt cantali kizlar: bitli kiz modeli kizlardir, bot giyerler, uzun etek giyerler, pistirler. bunlarin ne izledikleri belli degildir.
12. (bkz: kategorize etmek)
(bkz: beni kategorize etme)
13. (bkz: kötü alışkanlık)*
14. iskambil kağıtlarında papaz'ın* altında vale'nin* üstündeki kağıt.aynı zamanda dam olarak da bilinir.bazı kartlarda** q bazı kartlarda** ise d ile gösterilir.
15. hitabet problemi yaşanan bi durum...
16. bir büyüğü kadın..
17. insana en çok acı veren zorunlu ihtiyac
18. anlaşılması imkansız ihtiyaç insanı
19. kız dediğin istanbul gibi olmalı, fethi zor fatihi tek.
(bkz: bi siktir git)
20. gruplar halınde avlanan yaratıklar
21. bir ney çeşidi.
22. kadının yalın hali.
23. karşı cins öpmeye çalıştığında beyfendi olmadığını söyleyen, öpmeyince adam yerine koymayan; iltifat edince yalan söylendiğini sanıp, edilmeyince triplere yatan; her istediğine evet denince karşı cinsi kişiliksiz sıfatına sokup, hayır denince anlayışsız olarak nitelendiren; çok ilgilenince sıkılan, ilgiyi azaltınca küsen; iyi giyinince çapkınlıkla, şık olmayınca bakımsızlık ve zevksizlikle suçlayan; kıskanma huyunu beğenmeyen, kıskanılmayınca sevilmediğini düşünen; karşı cinsten bir kişi arkadaşlarıyla görüştüğünde ihmal edildiğini zanneden, kendisi kendi arkadaşlarıyla buluştuğunda hiç bir sakınca görmeyen; karşı cins ortamdaki diğer kızlara baktığında gözlerini oymakla tedhit eden, kendilerine bakıldığında ise "güzelim ondan bakıyolaaaar" cevabını veren, konuşurken "dinler misieen", eril birey susup dinlerken ise "neden konuşmuyorsaaan" gibi abuk sorular soran; gereksiz nedenlerden**** bunalıma giren; karşı cinsin arkadaşı olan dişilerle ilgili milyarlarca komplo teorisi üretip, kendi erkek arkadaşlarını kardeşten öte gören, hepsini "kankim,canım,cicim o benim" şeklinde savunan anlaşılmaz çok hücreli yaşam formlarına verilen genel isim *
24. bu kelime söylenince kadının küçük hali akla gelir..erkeklerin bunun gibi çok kullanılan bir sıfatı yoktur..**
25. tersten okunduğunda mucizevi mesaj ortaya çıkar.
(bkz: zik)
(bkz: mesaj kaygısı taşıyan entry ler)
»
Alakalı olabilir!
- kizb
- kizir
- kizim
- kizil
- kizan

nedir.Net