les »
1. leş: hayvan ölüsü
2. fransızca da çoğul adlar için kullanılan article
3. "ş" ile yazıldıgını dusunursek el altından cdleri dagıtılan ankarada bilinen bi punk grubu. hatta "daha dun annemizin..." seklinde baslıyan "milli cocuk marsı"nın sozlerini degistirmisler ve soyle soylemislerdir :

daha dun annemizin kollarında yasarken
cicekli bahcemizin yollarında kosarken
simdi anarsist olduk
barikatları kurduk
sevincliyiz hepimiz
s.ktrsn okulumuz
*
4. les:lisansüstü eğitim sınavı
5. turkiye'de yuksek ogrenim yapacaksaniz almaniz gereken sinav. 80 uzerinden 45 ve uzeri almak yeterli oluyor sanirim okullara kabul edilmede, tabi okuldan okula degisir.
6. yüksek lisans yapmak için gereken, yarın sabahtan girecegim sınav *
7. iq testi gibi bir sınavdır. bu sınava çalışmak anlamsızdır. uykuyu alıp girmek gerekir. sorular dikkat ve konsantrasyon ister. bugün saat 9:30'da bir tane var.
8. fransizca cogul eki.
9. japon askerlerinin nasil sadik esirlere donustugunu anlatan ve hangi tezgahta hangi cocugun calistigiyla ilgili sorusuyla beni benden alan sinav
10. leş(ya da lesh), 1999-2002 yılları arasında aktif olan istanbullu anarko punk grubudur. 2000 yılında adı leş gibi olan, 11 şarkıdan oluşan bir demo çıkarmışlardır. bu 11 şarkı sadece 1 saatte hücumkayıt olarak kaydedilmiştir. bu yüzden şarkıların kalitesi, ses düzeni epey bir kötüdür.

(bkz: leş gibi)

leş, aynı zamanda not made in china'nın kardeş grubudur.

(bkz: not made in china)
11. bu sinavdan alinan puan bolumun belirledigi puani gectikten sonra eger torpiliniz varsa hic korkmayin.
12. aralık ve mayıs aylarında olmak üzere senede iki kez yapılan, mayısta yapılanına daha çok kişinin katıldığı sınav.
13. ismi les'tir ama leş diye bilinir
14. 2004 mayıs sınav sonuclarının verildiği adres
http://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=351
15. (bkz: leş kargası)
16. itü işletmede yüksek lisans yapmak isteyenler bu sınavdan en az 65 almalı ancak mülakatta dikkat ettim jüri 70in altını eleyip atıyor.
17. 1999'da kurulup 2002 de dagılan İstanbullu anarko-punk grubu....leşgibi isimli demoları haricinde,bir çok şarkılarını yeniden kaydettikleri ve içinde 4-5 tane de yeni parça olan bir kayıt daha vardır,ancak piyasaya sürülmemiştir.
grup,2002 yılında,bassist problemleri,kötü geçen bir-iki konser ve grup elemanlarının müzik anlayışının değişmesi sonucu dağılma kararı aldı.
18. 15 mayıs 2005 9,30 da yapılacak, uzmanlaşma ile ilgisi olmayan, zekayı ölçmeyen, çok gereksiz, ancak ne yazık ki, uzmanlaşmak için güzel ülkemizin zorunluğu kıldığı bir sınav.
19. sınav sonuçlarının sınav tarihinden itibaren iki sene geçerli olduğu, lisansustu egitim sinavi
20. dili donmeyenlerin, les mi bunlar? diye sorup kullanabilecegi kelimedir. bahsedilen kizlardir.
21. yüksek lisans ile ilgili olarak neyi ölçtüğü pek anlaşılamayan sınav. sınavda yüksek puan almanın yolu sallamadan en kısa sürede en fazla soru çözmektir. ancak soruların yüksek lisansına talip olduğunuz* bölümle uzaktan yakından alakası yoktur. zeka testi gibi deniyor, ne yani ileri zekalı olmam mı gerekiyor yüksek lisans yapmak için? pekala geri zekalı da olabilirim, ama diğerlerinden fazla emek harcar, bu açığı kapatırım, kime ne? ya da diğer taraftan bakalım*, belli bir zeka seviyesinde olmak yeterli midir yüksek lisans için, lisans süresince edinilen mesleki bilginin hiç mi manası yoktur, öyleyse ne diye öğrendik, ben bu soruları dört sene önce de çözebiliyordum zaten, hatta belki alışkın olduğum için daha da iyi çözebiliyordum. ayrıca bu zaman kısıtlaması neden, üzerinde çalıştığım konuyla ilgili dokümanları da böylesine bir telaş içinde okumamız gerekiyor da onu mu kontrol ediyorlar, öss'de olduğu gibi normal bir süre verilse, sorular da ona göre ayarlansa da telaşlanmasak nolur? allah akıl fikir versin kim bulduysa bu sınav sistemini...
22. (bkz: less)
23. land earth station. terminaller arasında ve karadan mese ve mesden karaya yapılan aramalarda bağlantıyı sağlayan kıyı yer İstasyonu dur. 13 metre çapında tarcking sistemine sahip parabolik anteni,rf alıcı ve verici birimleri ile erişim kontrol ve sinyalleşme sistemlerinden oluşan her bir les de bir veritabanı bulunmaktadır.les işleticisi * kurum,şirket aracılığıyla inmarsata kayıt yaptırmış olan mes lere ait olan inmarsat id no ları, kurumsal ve kişisel kullanıcılara ait adres bilgileri, izin verilmiş olan arama tipleri ve fatura bilgileri gibi bilgiler les in veri tabanında tutulmaktadır.
24. sayısalda sürenin yetmediği sözelide 20 dk önce bitirdiğiniz sınav
25. sınav sayısal ve sözel olarak iki bölümden oluşur, her bölüm 80 sorudan oluşur ve her bölüm için 90 dakika zaman verilir.

aralık 2006 dönemi için:
sınav tarihi 03.12.2006 olup, başvuru tarihi 18.09.2006-27.09.2006 dır. başvurular üniversite rektörlüklerine yapılacaktır.


puanlaması;


les puani sayısal standart puan - sözel standart puan
les-say : 0,7 - 0,3
les-sÖz : 0,3 - 0,7
les-ea : 0,5 - 0,5
»
Alakalı olabilir!
- lest
- less
- lesh
- leste
- lesen

nedir.Net