live earth
1. İnsanları küresel ısınmaya karşı harekete geçirmeyi amaçlayan live earth konserler serisinin bir ayağı da temmuz ayında İstanbul da düzenlenecek.

*
kyoto'yu imzalamayan bir ülkenin halkı olarak çevreye ne kadar duyarlı olduğumuzu gösterme fırsatı.

şu an için ingilterede:

beastie boys
black eyed peas
bloc party
corinne bailey rae
damien rice
david gray
duran duran
foo fighters
genesis
james blunt
john legend
keane
madonna
paolo nutini
razorlight
red hot chili peppers
snow patrol

amerika ayağı :
afi
akon
alicia keys
bon jovi
dave matthews band
fall out boy
john mayer
kanye west
kelly clarkson
kt tunstall
ludacris
melissa etheridge
rihanna
roger waters *
sheryl crow
smashing pumpkins
the police

7 temmuz 2007 live earth istanbul ayağı
2. istanbul ayağının içeriğini bizzat al gore amca gelip açıklayacakmış hadi bakalım. fena şekilde ortalıkta the who,u2,rolling stones isimlerinden biri geleceği söyleniyor.
3. biletler ortalama 50 ytl olacak konser dizisi.listenin açıklanmasına çok az kaldı.
4. istanbul'da yedikule zindanları'nda yapılacak olan konser.. ***
5. geri zekalı bir organizasyona kurban gitmekte olan dev konserler dizisi.zira türkiye de konseri organize edecek olan purple concert adlı organizasyon şirketi züğürt olduğu için olayı yedikule zindanlarına taşıdı.sebebi ise inönü stadını çevreye dost malzemeler kullanıp yapılandıramıyor olması. bu organizsayonun ana yapımcısı control room, control room bu rezaleti nasıl yuttu ya da yutturuldu orasını sormayın gitsin.
6. istanbul ayağı iptal olmuş organizasyondur.
http://www.medyaline.com/haber_oku.asp?haber=3269
7. madonna , red hot chili peppers , genesis , yusuf islam yalan oldu. iptal.
8. İddialara göre bu fırsatın kaçırılmasında hem seçimlerin hem de kültür ve turizm bakanlığı'nın sponsorluk başvurusunu kabul etmemesi neden oldu.

küresel ısınmanın iklime etkisine ve çevre sorunlarına dikkat çekmeyi amaçlayan live earth konserleri, 7 temmuz'da, sidney, tokyo, Şangay, hamburg, rio, johannesburg, londra ve new york'un yanı sıra İstanbul'da da gerçekleştirilecekti. ancak İstanbul, programdan çıkarıldı.
milliyet gazetesi'nin haberine göre iptal kararının başlıca nedenlerinin, live earth'ün türkiye organizatörü purple concerts'ın tüm çabalarına karşın seçim telaşındaki yetkililerin ilgisizliği ve sponsor sayısının da yetersiz kalması olduğu belirtiliyor.

firsat kaÇti

eski abd başkan yardımcısı al gore'un katılımıyla geçen hafta düzenlenen live earth İstanbul'un tanıtım toplantısında, organizasyonun türkiye ayağına katılacak olan sanatçıların daha sonra açıklanacağı, konser biletlerinin de 18 haziran günü saat 12.00'de biletix'te satışa sunulacağı duyurulmuştu. buna karşın biletler açıklanan tarihte satışa çıkmadı.

2010 avrupa kültür başkenti olan İstanbul, tarihi bir günde müziği ve kültürünü 2 milyar kişiye ulaştırma olanağını elinden kaçırmış oldu. live earth'ün diğer kentlerdeki ayaklarında madonna, red hot chili peppers, genesis, yusuf İslam gibi isimler müzikseverlerle buluşacak.

'bakanlik sponsor olmadi' İddİasi
geçen hafta amerika'nın eski başkan yardımcısı al gore'un İstanbul'a gelerek katıldığı basın toplantısıyla duyurulan live earth İstanbul konseri seçime kurban gitti. kültür ve turizm bakanlığı sponsorluk başvurusunu kabul etmediği için konser iptal edildi
akşam gazetesi'nin haberine göre ise dünya çapında 2 milyar kişinin televizyonlarından İstanbul'u görme fırsatı bulacağı ve küresel ısınmaya karşı tepki niteliği taşıyan konser, sponsorluk başvurusu bakanlık tarafından geri çevrildiği için gerçekleşemeyecek. konser için birkaç milyon dolar vermeyen bakanlık, 2 milyar kişiye türkiye ve İstanbul'u tanıtacak konserin yapılmamasıyla yüzlerce milyon dolarlık reklam fırsatını kaçırmış oldu.

kaynak : airport haber

*
9. naylondur duyarlılığı.#824832
10. http://en.wikipedia.org/wiki/Occidental_Petroleum
11. tassaruflu ampul kullanılmasını ışık şovlarıyla tembihleyen ayak.
12. (bkz: #1319315)
13. organizasyonun iyiliği eyvallahlığı sanatcılar düzeyinde bugüne gelinmenin tespitini yapmaktır. yoksa dünyayı kurtaracakları iddiasının arkasına geçmek samimiyetlerinden şüpheye düşürmektedir.

ne oldu. onca sanatçı ve dinleyeni toplandı eğlendi eğlenirken düşündürdü feşmekan.. aslolan hep beraber dünyanın ağzına sıçtığımızı kabul ve tespit ettik. olmak organizasyonun kanaatimce elle tutulur tarafıdır..
14. 2007 nin en sağlam katakullilerinden biri de oldu bitti. ne oldu? onlarca grup şarkılar soylediler, şehirler gezdiler bok gibi paralar topladılar. tonlarca atık, pet şişe, fosil yakıt tükettiler elektrik tükettiler. insanlara doğa sevgisi, çevrecilik bilinci aşıladıkları için mesut ve bahtiyar olarak evlerine döndüler. öyle mi?
sizi gidi kral penguenleri sizi.
Alakalı olabilir!
- liver
- live after death
- live at knebworth
- live and learn
- live undead

nedir.Net