lord voldemort
1. "dark side"a geçerek bir çok kötülük yapmış ve büyücülük dünyasının en korkulan ve kötü büyücüsü olarak bilinen, harry'nin anne ve babasinin katili, harry'nin alnindaki yara izinin yaraticisi "adi anilmamasi gereken kisi". dumbledore disinda hickimseden korkusu yoktur. *
2. (bkz: kim oldugunu bilirsin sen)
3. gerçek adı tom marvoldo riddle olan bir zamanlar hogwartsta okuyan ve yetimhanede kalmış dünya'nın en büyük büyücüsü denilen kişi..
4. kehanete göre mahvoluşu harry potter'ın elinden olacak kişi.
5. harry potter filminde henüz görülmemiş, bu yüzden korkutucu olup olmadığına karar veremediğim karakter
6. adinin boyle uluorta anilmasini tasvip ve tavsiye etmedigim sahis.
7. dönek büyücü
8. albus percival wulfric brian dumbledore'dan sonra en güçlü büyücü, tek korktuğu kişi de odur zaten. müritlerinin kollarında bir kafatasının içinden çıkan yılan şeklinde dövme vardır. büyü kullanabilen halk * onu kim olduğunu bilirsin sen * diye anar. büyü kullanamayan halk ise onun yol açtığı ölümlere anlam verememekle yetinir.
9. aileleri parçalayan, acımasız, gelmiş geçmiş en kötücül büyücü..
10. (bkz: kotu kalpli buyucu parcasi)
11. (bkz: ismi lazım değil)
12. annesi merope büyücü, babası tom riddle ise bir muggledır. annesi, kendisine hamileyken babası tarafından terk edilmiştir ve ileride tüm zamanların en korkulan büyücüsü olacak olan oğlunu doğurduktan kısa süre sonra ölmüştür. bu yüzden tom marvolo riddle, nam-ı diğer lord voldemort, bir yetimhanede büyümüştür. ayrıntılı bilgi, serinin altıncı kitabı harry potter and the half blood prince'ten edinilebilir...
13. ve harry potter and the goblet of fire'da muhteşem bir şekilde döndü. yeniden doğdu. doğdu ve ralph fiennes oldu. o siyah cübbesinde ürkütücü, heyula gibi.. ama bir o kadar da kırılgan..

beni yanına al voldemort! avada kedavra!*
14. bildiğiniz 'lordi'.
Alakalı olabilir!
- lord vader
- lord of terror
- lord of lorien
- lord perth
- lord of forests

nedir.Net