martin lings
1. 1909 ingiltere'de protestan bir ailenin çocuğu olarak doğdu.oxford'da edebiyat okudu,1938'de kuzey afrika da seyh ahmed alevi es-sazeli ile tanıştı ve müslüman oldu ve ebubekir sıracettin adını aldı
2. bu dünyaca ünlü düsünürün onceki gün,emekliye ayrildiktan sonra yasamini sürdürdügü güney ingiltere'nin bir köyünde öldügü aciklandi.vefatinda 96 yasinda olan bu düsünür,köydeki sevenlerince evinin bahcesine defnedildi.
baslica eserleri arasinda: antik İnanclar modern hurafeler, yirminci yüzyılda bir veli, tasavvuf nedir?,simge ve kökenörnek,onbirinci saat vardir."hz.muhammed'in hayati" ile pakistan devletince her yil verilen "siret ödülü"nü almistir.ayrica yazarin henuz turkce'ye cevrilmemis book of certainty,shakespeare in the light of sacred art,quranic arts of calligraphy and illumination adli eserleri bulunmaktadir.makaleleri ise,studies in comparative religion,the islamic quarterly gibi dergilerle,the new encyclopaedia of islam ve encyclopaedia britannica gibi belli basli ansiklopedilerde yer almistir.
3. (bkz: inna lillahi ve inna ileyhi raciun)
Alakalı olabilir!
- martina hingis
- martin riggs
- martin esslin
- martin dahlin
- martini

nedir.Net