metalci »
1. metal muziksiz yapamayan sahsiyetlere verilen ortak isim
2. (bkz: kaportaci)
3. teknik lisenin metal bolumunde okuyan ogrenci
4. metalhead de denir bunlara, bunlar göründüklerinin aksine çok iyi insanlardır*. eger hava olsun imaj olsun diye dinlemiyorlarsa kulakları da gayat gelişmiş olur bunların, tavlamak isterseniz bi ballad dinletin güzel bi ortamda, o sizindir*. öncelikli kanallarının kulak olması genelinin yukarı degil sola ya da saga bakarak hatırlamaya çalışmalarının sebebidir. satanist muamelesi görmekten nefret ederler**.
5. benim bu kelimeden anladığım, kişinin metal dinlediğidir. başka bir şey anlamam. kişinin özenti olmasını, kemerine zincirler bağlayıp orasını burasını deldirip yarmasını, bu kelimeden çıkarmam. benim metalci kelimesinden anladığım budur.
6. (bkz: ben metalciyim)
7. (bkz: metalurji ve malzeme mühendisi)
8. metal müzik dinleyen birisini kastetmeye çalışan yetersiz sözcük..
çünkü metal müziğe geçmek için* poptan, rock'a, oradan da başka yerlere kadar bir çok müzik türünü dinlemiş olmak gerekir..
genelde kimse metal müzik dinleyerek başlamaz.ama pop gibi bir dalın dinleyicisi ise, günlük yaşamda dur bir de blind dinleyeyim demez!!
9. artık ortalıktan kaybolmuş tipler. eskiden her yerde çıkarlardı insanın karşına , şimdi yaşam alanları oldukça daralmıştır.
10. yağlı saçlar ve gözlerinde "yaklaşma sikerim metalciyim hulen ben" gibi derin manalar taşıyan bakışlar olmazsa olmazları olan insanların kendilerine verdikleri isim.pek tabii ellerinden bira yahut güzel marmara eksik olmaz, siyah trençkot giymeyenler de kınanır.siyah giyme zorunluluklarına değinmiyorum bile.sokakta yürürken etrafa asi genç imajı vermeleri, sert bakışlar fırlatmaları, kralını tanımamaları mecburidir.internet ortamındaysa nickleri şu ayarda olmalıdır: kan_sarap_seytan, zapuk666, vs.. bir de metalci gençlerin kaynaşma mekanı olan karaleke gibi sitelere koydukları resimlerde panda makyajı yapmış olmaları karizmalarını daha da bir yüceltir.unutmadan eklenmesi gereken şeyse kulakların küpeyle, suratın ve vücudun bilumum bölgelerinin piercinglerle süslenmiş olması, dövmelerinde eksik kalmaması gerekliliğidir.uzmanlık alanına giren metal türlerini icra eden tüm grupların ezbere bilinmesi, sorulduğunda albümleriyle birlikte sayılması lazımdır, arada bilinmeyen birkaç grubun varlığı karizmalarında onulmaz yaralar açabilir..
11. farklıyım diye geçinen ama yukarıdaki entryde yazılan özelliklere tüm mensuplarının sahip olduğu, birilerini sürekli özentilikle suçlarken kendilerinin de aslında özenti olduklarının farkında olmayan, bir yerlere ait olma hevesindeki insan türü. yukarıda söylenenlerin hepsi %100 doğrudur.
(bkz: 2004-2005 metalci kış kreasyonu)
12. simgeleri demir ,deri ve siyah olan cemiyetvari topluluk...*
13. sert rock parçalar dinleyen,marjinal takılan,genelde siyah giyen insan tipleridir.bazıları kendilerine isim vermek için kullanır,bazıları ciddi anlamda iyi bir dinleyicidir.ayırmak için birkaç soru sormak yeterlidir bunlara.
14. (bkz: metalci olmak)
15. şekile yatırım yapan kimse.
16. metalikacı...
17. bir resmin her şeyi anlatması...#845921 *
18. nedense siyah giymeleri ve satanist olmaları gerektiğine toplumumuzca inanılmış insan kümesi. poser olmayan ve sadece müziği sevdiği için dinleyen "metalci"lere saygım sonsuzdur
19. artık ne yazık ki sadece muzigin ne oldugunu bilenler degıl herkez dinlemekte . tarz icin metal dinlemek genclerimizin sıkca yaptıkları eylemlerdendir, ama artık metalin yerini emo almıstır.
(bkz: emokid)
20. bir müzik dinleyicisi sınıflandırma unsuru olarak popçudan hiç bir farkı yoktur. gençlik gazıyla çok özel bir yolda, çok farklı arayışta, çok asil bir klasmanda hissetmesi anlaşılabilirdir. kaldı ki yaşını başını almış eşşek kadar adamlar bile bildikleri başka bir iş olmadığından mıdır, bu işte iyi para bulduklarından mıdır nedir, ciddi ciddi satanist ayağına yatıp palyaço gibi boyanıp gençleri etkilemeye çalışmaktadır. onu geçtim, yazarlarının çoğunluğu aklı selim, okumuş insnlar olan şebek hmf'nin bir sayısında, derginin yazarlarından biri "lanet olsun ki şu dünyada dürüst kalan son şeyin heavy metal olduğunu onlar da biliyorlar" gibi bir cümle yazmıştı.

nitekim iyi ve kötü vardır. metal ve pop değil. ha müzik üretmekten aciz onlarca zipleme türevi, herhangi bir enstrumanı eline almamış cibiliyetsizleri kastetmiyorum. ama o gitarı, bassı, bateri höngür höngür çalabilen insanların fikirlerinde de bir olgunluk bir tutarlılık bekliyor insan. gencecik avril lavigne ya da britney spears'ı anlayabiliyoruz sevmesek de ama ya yüzlerini boyayıp korkunç bakışlar atmaya çalışan at hırsızı kılıklı adamlara ne demeli? otuz üç yaşına gelince intihar edeceğini vaad edip de bir bok etmeyen lavukları ne yapalım. hadi slayer yıllar sonra satanizmin kendileri için imaj meselesi olduğunu söylemişti ama o yaşta hala satanist takılan sodom'u ne yapalım? yani "neyim" dememeli, "ne olsam daha efendi olurum" demeli.
**
21. #624258 'e hitaben ; kimi zamanda kabarık saçlı, gülen ,eglenen, çenesinde sakalı olan, küpesiz, son derece sosyal, eğitimin belli bir seviyenin üstünde tutmuş, başka müzkleride dinleyen insanlardır onlar...
22. (#243801) no'lu entry de yeterince özetlenmiş. hava olsun diye ve sırf " imaj yaratmalıyım " diye metal müzik dinleyen ya da dinlediğini zannedenler bu sıfatı zaten taşıyamaz. metalci, sadece orasını burasını boyayarak, bulduğu yerini deldirerek, sadece siyahtan ibaret giyinen kişi değildir. ki yapanı da metelci mi yoksa özenti mi, kendini fazlasıyla belli eder zaten. ortalıkta bunu kendine imaj edinmiş onca tip de " özenti " sıfatını taşıyabilir ancak.
23. hiçbir müzik türünü kolay kolay beğenmezler üstüne üstlük ona bok atmaktan geri kalmazlar..biraz ukaladırlar da..
24. (bkz: dugune giden metalci genc)
25. (bkz: iyi insan)
»
Alakalı olabilir!
- metalik
- metal
- metaloid
- metalium
- metalist

nedir.Net