metallica »
1. davayi belli bir noktadan sonra satmakla suclanan, lars ulrich ve james hatfield in onderliginde buyuk basarilara imza atmis, hem enstrumental hem de vokal olarak cok guclu bir metal grubu.
2. s&m konseri insanı aglatır,derbeder olunur dinlenildiğinde
3. (bkz: for whom the bell tolls)
4. sevdigim sarkisini san fransisko senfoni orkestrasi ile birlikte soylemisti. herkes sever ama ben pek isinamadim. zevkler uyusmuyor herhalde.
5. cok bazı guzel parcaları olan grup
6. "we are living for kick your ass..." j.hetfield

http://www.livemetallica.8m.com
http://www.metallica.com
7. gelmiş geçmiş en ii heavy metal gurubu.adamların ilk 4 albümünde (belki black albumde de) her şarkı tekrar tekrar yıllarca dinlenebilir. belirli bi noktadan sonra döndükleri kesin, ama yine de en çok alkışlanmayı hakeden gurup.
8. trash özellikle de metal müziğinin bugünkü dinleyici kitlesine ulaşmasını sağlayan, paraya para demeyen, her yeni yetme müzik grubunun önce parçalarını çalmaya çalışıp sonra bir kıvama gelince "abi ben metallicayı sevmem pop yapıyolar onlar" dediği her albümlerinde bir değişim ve arayış içinde olan devamlı kendilerini yenilyen rock-genel anlamda- grubu. yaptıkları müzikle bugünkü pek çok rock ve türevleri grubunu etkileyen metallica halen güzel parçalar yapabilmektedir, ilerleyen yaşlarına rağmen kim ne derse desin hala iyi metal müzik yapmaktadırlar. black albüm en iyi albümdür, s&m de en iyi kompozisyonları. s&m de öne çıkan call of ktulu, no leaf clover for whom the bell tolls son derece kaliteli senfonik rock parçalarına dönüşmüştür micheal kamen ın besteleriyle
9. (bkz: metallicanin got olmasi)
10. acaba metallica hala kill'em alldaki gibi muzik yapsa dinlermiydik diye dusunmeden gecemiyorum.iron maiden olurdu heralde.aynı aynı aynı.tamam st.anger reload belki load cok matah albumler degil ama metallica kendini sürekli yenilemeyi başaran bi grup.
11. metalle alakası olmayan kisilerin kurtarıcısı

metalci arkadasına metallica dinledigini soyleyen kisinin yanına gecer dialog sudur
metalci:aaa ne gusel bende metalciyim
metalle alakası olmayan kisi: hıı ne guzel
metalci: kimleri dinlersin
metalle alakası olmayan kisi: metallica
metalci: baska
metalle alakası olmayan kisi: metallicanın ikinci albumu
metalci: eee baska? death veya pentagram filan?
metalle alakası olmayan kisi: höynk?!?!?!
12. mip'in sevdiği iki gruptan biri..
diğeri için (bkz: iced earth)
13. artik emekli olup dinlenmesi gereken grup,zira en gencleri jason gruptan ayrildiktan sonra tadi kacmistir(bkz: seek and destroy)
14. uğruna soygazica, ametalica, alkalimetalica gibi espriler düzülmüş grup. eskiden düzmezdik tabi ama st. angerdan sonra hakettiler
15. lise çağlarının asabi insanlarının populer grubu. kafamı şişiren şarkı sayısının çok fazla olduğu grup. gene de sevmeyi başardığım bi kaç şarkısı var.
16. türkiye deki rockçılar tarafından en çok cover ı yapılan grup.ilk gitar, metallica tab larını nothing else moders ları çalarak öğreniliyor çoğunlukla. and justice for all dünya nın en en iyi metal albümü.metallica için piyasa diyorlar ama her albüm ü özgün olan daha önce yapılmamış orjinal sound lara sayip olan bir müzik topluluğu nasıl piyasa olur pek aklım almıyor.türkiye de en çok tişörtü giyilen bir gruptur aynı zamanda.herkez in bir dönem dinlediği ve aynı insanların hala dinlediği, saçma sapan tartışmalara ve konulara muhattab olan en iyi 5 ten biridir metallica.
17. fırat yaşa nın kemikteki köşesinin * adı
18. s&m albumundeki yeni bestelerden cogu insanin aksine (bkz: no leaf clover) -human sarkilarini sevdigim grup
ayrica ne olursa olsun saygi duyulmalidir bence..
19. son zamanlarda müziği unuttuklarına inandığım fakat eski müzikleriyle bizi coşturan manyak insan tipleri

(bkz: master of puppets)

20. orta okullu gençlerin idolü olan müsik grubu
21. bu grubun şarkısını dinlerken aaa metallicamı dinliyosun ben ametalica dinliyorum diye kusturan espiriye konu olan dünyaca ünlü grup...
22. orionu dinlerken ağlatan grup.
23. biri 1993 te diğeri 1998 de olmak üzere 2 kere türkiyeye gelen, ikincisine fade to black dinleyip çıkarız diye gittiğimiz ama tamamını seyrettiğimiz (fade to black çalmadılar) hala bir yerlerinde bir şeylerin kalmış olduğunun düşündüğüm, eski albümlerini dinlemekten sıkılmadığım, geçmişte dinlediğim zamanlarımla guru duyduğum grup. onler en iyi olma yolunda ilerlerken bizde oradaydık. yıllar geçti. metallica davayı sattı. ama her konserinde bize bi güzellik yapar dediğim grup.
24. one isimli şarkıları alman gothic metal topluluğu crematory tarafından coverlanmış olan dünyada en çok albüm satan metal topluluğu. black albüm çıktıktan sonra davayı satmakla piyasa olmakla suçlanmışlardır. * *
25. napster ile davalık olmuş olan grup.
»
Alakalı olabilir!
- metalika
- metallist
- metal militia
- metalik
- metalci

nedir.Net