metallica « »
26. load albümünden sonra batırmış, özellikle son albümleri st.anger'da kendi tarzlarından uzaklaşmış efsanevi grup. ilk bikaç albümleri onları 1 numara yapmaya yeterlidir ..
27. (bkz: master of puppets)
ötesi yoktur ..
28. the unforgiven ,the unforgiven 2, sad but true, enter sandman gibi baba parçaların mucidi olan, kalite olmakla birlikte karizma yapmak adına bir çok kişinin bok attığı grup.bu adamların hala bu kadar manyak bi kitlesi varsa demek ki hala birşeyler var.Önceki albümleri kadar olmasa da saint anger'İ de dinlediğim oluyo arada.
29. 2 konserinide en önde izlediğim sevilesi grup.
30. kelimeler yetmezdi...

kimler geldi kimler geçti
31. zamanının en iyi trash albumlerini *,en iyi heavy metal albümünü * ve en iyi hard rock albumlerini * çıkarmış,garage inc. ve s&m de üzerlerine kaymak olmuştur.and justice for all 4 şarkı hariç,st.snger ise 3 şarkı hariç vasat albümlerdir.ancak buna rağmen itinayla bok atınız,zira artık metal aleminde populer olmak için ilk önce metallica'ya bok atmak gerekli ne yazıkki
32. bir zamanlar en çok sevdiğim gruptu, fakat piyasa olduktan sonra çok ilgilenmemeye özen gösterdiğim ancak sonuçta "metallica bu dediğim" ve dinlemeye devam ettiğim vede arkadaşlarla parçalarını çaldığım grup
albümleri ise hala hafızamda;
1983- kill 'em all
1984- ride the lightning
1986- master of puppets (ne yazık ki bu albümün turnesinde basın hendrixi olan cliff burton yaşama veda etmişti)
1987- garage days re-visited
1988- and justice for all
1991- metallica (black album)
1996- load
1997- re-load
1998- garage inc.
1999- s & m
2003- st. anger
33. lise yillarinde çoğu öğrencinin dinlemiş olduğu veya dinlemek zorunda kaldığı metal müzik yapan bi grup. kendi gözlemlerimden faydalanarak lise yillarinda metallica dinleyen 4 kişiden 3ünün müslüm gürses de dinlediğini açık salabilirim.
34. kim ne derse desin taptığım grup . şimdiye kadar albümlerini sayısız kere dinlememe rağmen bıkmadığım tek gruptur ayrıca kendisi özellikle s'n'm albümündeki şarkıların coverları tek kelimeyle mükemmel!
35. e biz sıçtık, sıvayalım da tam olsun olayının kahramanlarıdırlar.
36. istediklerini, istedikleri zaman yapan ve bundan dolayı asla kaygı duymayan grup. bir döneme damgasını vurmuş ancak pazarlama stratejileri belirlemede geç kaldıklarının ve bu yüzden dolayı abuk subuk işler yaptıklarının kendileri farkında olsalar bile, yaptıklarıyla, duruşlarıyla hiçbir zaman popülerliğinden birşey kaybetmeyeceklerdir. eleştirilen albümleri için yorum yapılabilir ama sonuçta heavy metal'in penceresinden bakıldığında, duymak istediklerini hayata geçirmelerinden dolayı koca bir alkışı haketmektedirler.
37. (bkz: mama said)
38. pazarda bile tişörtleri satılan, türkiyenin en doğusundan en batısına kadar her santimetre karesinde yaşayanların tanıdığı grup.
39. 'biz klip çekmiycez fuck mtv' demiş sonra bi güzel klip çekmiş ilerki zamanlarda da bob rock'a gönül vermiş grup. aynı zamanda efsanedirler kendileri, bir çok da başarılı albüme imza atmışlardır.
40. (bkz: 13 haziran 1999 metallica istanbul konseri)
41. tüm albümleri;

-kill em all
-ride the lightning
-master of puppets
-garage days re-visited
-and justice for all
-metallica (the black album)
-load
-reload
-garage inc
-s and m
-st anger
42. herkesin ilk başta severek dinleyip de sonradan ben metallica dinlemem aştım ben dediği gruptur. evet metallica yumuşamıştır, evet metallica parayı çok sever ama yapmış bulundukları müzik çok güzeldir. bu hiçbir şekilde değişemez. o yüzden ben sert müzik dinleyecem metalciyim ben diyeceğinize metallica şarkılarının her zaman keyfini çıkarın derim ben. he ben sert müzik dinlemiyo muyum.. dinliyorum.. ama bu neden metallica dinlemememe sebep olsun ki..*
43. 1991 tarihli metallica albümü, içinde şunalr vardır;

- enter sandman
- sad but true
- holier than thou
- the unforgiven
- wherever i may roam
- don t tread on me
- through the never
- nothing else matters
- of wolf and man
- the god that failed
- my friend of misery
- the struggle within
44. beni şarkılarıyla büyüten grup.bu yaşıma kadar hep idolüm oldular,bundan sonra da olacaklar... bir nothing else matters,bir unforgiven,bir onegibi efsane olabilmiş mi hiçbir eser? * ayrıca sözlükteki ilk entry mi de bu başlığa girmekten onur duyuyorum.
45. ortaokul yillarinda dinlemeye basladigim grup , sonra insanoglu bunun daha iyileri yok mu diyor ve yeni arayislara giriyor .. derken iced earth gibi gruplar dunyaya geliyor.. sonra doyumsuz insanoglu bunun daha iyileri yok mu diyor ve dark - tranquility meydana geliyor ve yine insanoglu bunun daha iyileri yok mu diyor ve siz calmaya basliyorsunuz
46. tüm dünyaya metal dinletebilmeyi başarmış ve sayısız şaheser trash metal parçalarına imza atmış; fakat bundan ötesi olmayı başaramamış topluluk. Şimdilerde bebelere balon ayarında teneke metal yapmaktalardır.
47. gitar, davul filan çalan bir müzik grubu... *
48. 90 lı yıllarda ticari müzik yapmakla sıkca elestirilen,bu elestirilere karşılık;
--para bizim keyf bizim kardeşim
diyerek bastırıp parayı oasis'e kendilerine özel konser verdiren ,bir heavy metal grubuna gore çokca magazinel mevzu yaratmakla ünlü grup
49. şubat ayında yeni albüm için stüdyo'ya girecek olan grup.
kaynak: http://www.deliriyum.com
50. (bkz: etillica)
« »
Alakalı olabilir!
- metalika
- metallist
- metal militia
- metalik
- metalci

nedir.Net