muhendis »
1. genelde anadolunun bagrindan kopup gelmis orta sinif genclerin; odtu, itu, bogazici gibi universitelerde bilgisayar, insaat, makina, endustri gibi sektorlerde is edinebilmek icin 4 yil sure ile okuyup sonunda elde ettikleri unvan.
bu unvan onlara asiri bir kasilma duygusuda kazandirir.
2. yaşlı bi amca tarafından ‘’mühendis olcan da nolcak?’’sorusuna ve akabinde küçümseyici bakışına maruz kalan kimse...
3. sadece mühendis olduğunu söylüyorsa toplum tarafından takdir görmeyen bir mühendislikte okumuş, ne mühendisi olduğunu vurgulayarak sölüyorsa bilgisayar elekronik gibi adı olan mühendisliklerde okumuş kişi
4. ulan üniversiteyi kazandım..ortam manyağı olcam diye gidip hayatını integral,mukavemet.argoritma gibi kafa mikici derslerle hayatını kaydıranlar..
5. lisede fm* seçen insanların kasıp girdikten sonra da mutsuz oldukları meslek...
6. aman dedirten, okunması zor bölüm,seçiceksin güzel sanatları yayıcaksan kaseyi
7. her 3 kisiden birinin meslegi,herhalde en cok issiz bunlardan cikiyordur...
(bkz: kaldirim mühendisi)
8. mühendislik mesleğini icra eden.
yapıcı.
matematiği doğaya geri veren.
9. hendese bilen insanlar topluluğu
günümüzde beli bükük,gözleri bozuk asosyal erkekler grubu olarak da algılansa da
bu mühendis olana kadar yapılan çalışmaların yan etkisidir
10. integral yüzünden hayatı kaymış insanların mesleği.
11. (bkz: mühendis olmak)
12. (bkz: muhendislerle olan diyaloglar)
13. en zeki* salaklar* topluluğuna verilen ad**..
14. genelde elektronik, bilgisayar gibi branşlari olanlarin jeoloji, metalurji gibi branştakileri küçümsedikleri meslek grubu.
15. bildiklerinden bilmediklerine çözüm üretilebilindiği ölçüde iyi mühendis olunur derler. muhendisin herseyi bilmesi gerekmez, o zaten bilmesi gerekeni ogrenmesini bilendir.
16. (bkz: meendis)
17. okul hayatı boyunca scientific calculator'larını ceplerinden eksik etmeyen, her gün en az elli kere "ulan niye işletme yazmadım ben niyeee" diye isyan eden insanlara verilen ad.
18. yakın bir zamanda almayı umut ettigim sıfat ayrıca bu insan türü sırf universite hayatı nasıl bir şeymiş diye görmek için işletme masterı yapmak isterler.*
19. #265295 nolu entry'ye ek olarak odtüdeyseniz, ve işletme bölümünü gezdiyseniz artık kendinizi camdan atabilirsiniz gönül rahatlığıyla **
20. mühendislik, maddeyi ekonomik biçiminde ele alıp, fiziksel olaylara dayanarak ve matematiksel modellerden de yardım alarak, insanlığa yararlı hizmetler sunabilmek sanatıdır. bu yüzden, iyi bir mühendis çok iyi bir fizikçi ve / veya çok iyi bir matematikçi olmasa bile yeteri kadar iyi bir fizikçi ve matematikçi olduğundan başka yeteri kadar iyi bir malzemeci ve dolayısıyla iyi bir iktisatçı olmak zorundadır.
21. algılaması tavan yapmış insanlardır, yaran diyaloglara ev sahipliği ve oyunculuk yapan insanlardır.. ***
22. okurken zor , icra ederken zevkli meslek. mekanik ve inşaat mühendisleri dünyayı diğer insanlardan çok farklı görürler; herşeye biraz da yetenekliyse saniyesinde analiz edip bakarlar.
23. normal insanların aksine türev, integral, interpolasyon, lineer cebir bilen ancak tüm normal insanlar gibi bunları hayatta hiç kullanmayan insanlar.
24. sabrı el verdiği sürece insanın okumaktan gurur duyduğu,#400254de dendiği üzere algılaması tavan yapmış insanları ihtiva eden, toplumların, ülkelerin kalkınmasında en öncelikli role ve yeteneğe sahip bölümdür. lakin genellikle ders çıkışları öğrencilerinin çoğunun ortak temennisi, mühendisliği seçmelerinde etkili olmuş insanı kuytu ve tenha bir yerde kıstırmaktır ki, bu doğal ve yerinde bir içgüdüdür. * *
25. anneler tarafından en çok tercih edilen meslek grupları arasındadır. gelişen teknoloji, değişen dünya yeni meslekler çıkarsa da ortaya, revaçta olan bu meslekler ve aralarındaki çatışma* hiç bitmemiş, aksine iyice ateşlenmiştir. mühendis adayı ya da çoktan diplomasını eline almış, bir yerde işine devam eden bir insanın mühendis olduğunu nasıl anlarsınız? efenim.. öncelikle bu mühendislerde çok çalışmaktan mı yoksa “ruhsal olgunluğa” eriştiğinden mi nedir bir gözlük vardır mutlaka..* * tavırlarındaki “ben mühendisim”havası da hemen sezdirir kendisini.. salar kokusunu ki çabuk keşfedilsin.. ya çok ezik davranırlar* ya da pek bir havalara girerler. hele ki burçları* bu “uyumu” tamamlıyorsa, vay halinize.. hemen kaçın kurtulun. tabii bir de bunların dışında olanlar vardır ki onlar istisnadır, her zaman rastlayamazsınız onlara..* * *
»
Alakalı olabilir!
- muhendislik
- muhendisler
- muhendishane
- muhendis olmak
- muhendis oktay

nedir.Net