nedir net duyurular « »
26. yazar nicklerine girilen entryler hakkinda [ 09.12.2004 23:26 ]

sevgili nedir net halki
arkadaslarimiza ya da diger yazarlara girilen entrylerin bir kisminda formata aykiri durumlar ortaya cikmaya baslamistir. normalde, nedir.net yönetimi olarak bu basliklara, hakaret ve itham icermedigi müddetce karismiyoruz. amma ve lakin son günlerde, özellikle zirve ertelerinde cok fazla format disi entryler girilmeye baslanmistir.

örnek vermek gerekirse:
başlık : x *
entry: naber dediğim yazar*
başlık y
entry: iyiyim, sen nasılsın demek istediğim yazar. (x)

ya da:
entry1 : dombili yazar (x kişisi)
entry2 : "dombili değilim ben" diyen yazar (y kişisi)
entry3 : dombilisin işte kalıbımı basarım (alakasız bir z kişisi)
entry4 : "dombili değilim ulan ben" diyen yazar(yine y)
entry5: hadi ordan, basbayağı dombilisin dediğim yazar(z kisisi)
entry6: "adisiniz olm hepiniz, teker teker gelin lan" diyen yazar(y kisisi)
entry7: "hadi ordan, cürümün kadar yer yakarsın ateş olsan" dediğim yazar (x kişisi) seklinde sonsuza dek uzayabilecek entryleri istemiyoruz, sevmiyoruz, hatta tiksiniyoruz. yapmayalim etmeyelim.

saygilar, sevgiler vesaireler...
auryn
27. (bkz: anti depresan) basligini böcükler kapmistir, telasa mahal yoktur. zira bütün modlar toplandik * * böcük duasina ciktik.
28. (bkz: guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da) basligi kapris yapmaya basladi. en kisa zamanda terbiyesi verilecektir.
29. (bkz: güzel olduğunuz kadar küstahsınız da) basligi cumaya gitti, dönecek.
30. (bkz: yuruyen merdivende yurumek) basligi öperim böyle böcügün izdirabini diyerek isyan bayragini cekmistir. nedir.net ilaclama ekipleri isyani bastirmak üzere hazirlaniyorlar efem, telasa malah yoktur.
31. (bkz: her seye ragmen) basligi böcük istilasina ugramistir. bütün modlar toplandik sarkisi esliginde taaruza gecmek icin baskumandan math`i bekliyoruz. kendi basiniza saldirip kahramanlik yapmayin, zira cok kalabalik ve silahlilar.
32. nedir net komiteleri [ 28.04.2005 01:54 ]

cogu bos bkzdan baska bir sey icermedigi icin temizlenmis ex komiteler. kaldi ki her dakika basi bir komite kuruldugu icin olasi baslik kirliliginin de önüne gectik ama bunu yaparken mizah iceren ve ici dolu (ara: komite)lerin bazilarini saglam biraktik. kalan saglam komiteler bizimdir, ama yenilerini istemiyoruz, bilginize..

saygilar selale...
auryn
33. pisleme editleri [ 27.04.2005 21:29 ]

arkadaşlar daha önce de belirtildiği üzere entrylerinizin altına "edit: camış suratlıların pislediği entrydir. gülüyorum sadece. ha ha ha" ve benzeri şeyler yazmak yasaktır. bu tip "edit"ler silinecektir. duyurulur.

schlingel
34. hos geldin mesajlari [ 25.04.2005 19:43 ]

yazar alimlarinin acik olmasi sebebi ile her gun birkac bin yazar sozlugumuze akin etmektedir. hepsine ayri ayri hos gelmis yazar demeye gerek yoktur. basligi acanin hos geldin demesi yeterlidir. ondan sonrakiler silinecektir.

midas
35. holiganizm [ 24.04.2005 23:20 ]

pek sevgili fanatik nedir.net yazarları,

fanatizminize nedir.net'i alet ederken diğer kulüpleri rencide edici, küçük düşürücü, diğer kulüp taraftar ve yöneticilerine hakaret eden, onlara asılsız / ispatlanamayacak ithamlarda bulunan entryler yazmanız moderasyon tarafından hiç hoş karşılanmamaktadır.

nedir.net yazarları arasındaki yakınlık ve huzur ortamını futbol fanatizmi gibi bir konu uğruna yakıp yıkmak, yok etmek isteyen holiganlara sözlüğümüzde yer yoktur. bilginize sunulur.

schlingel
36. ihtar [ 30.04.2005 00:00 ]
nedir.net camiasının aziz ve pek muhterem üyeleri;

azizlik ve muhteremlik sıfatlarını kaybetmeye çok yaklaştığımız şu günlerde çok büyük başlık ve entry yozlaşması ile karşı karşıyayız. bir zamanlar kalitesi ile kendini göstermiş bir ortam iken, geyik adı altında yapılan çirkeflikler neticesinde bilgi paylaşımının değil de soytarılığın hatırı sayılır olmuştur. birçok yazarımızın bu yöndeki rahatsızlığı ve terkedişleri de bu durumu en iyi şekilde özetlemektedir.

moderasyon birilerinin gayrı ihtiyari yahut sinirlenerek yaptığı hataları onarmak için varken, şu sıralar bir edebiyat öğretmeni, temizlikçi, bekçi, psikolog gibi görevler de üstlenmiş bulunmakta. artık bardak taşmış olduğundan moderasyon sadece kendi işiyle ilgilenecek ve sözlüğü çöplüğe çeviren her türlü başlığı yazarıyla birlikte yolcu edecektir. zira sözlük kurallarını ve formatını bilmemek mazeret sayılmaz. moderasyonun ve sözlük yazarlarının büyük çoğunluğunun tiksindiği başlıklara örnek:

(bkz: tanri dunyaya geldiginde insanla diyaloglari)
(bkz: bir muzik aleti olarak got)
(bkz: vampiri bereket tanrisi heykeli ile korkutmak)
(bkz: bir insan 10 gunde nasil meursault olur)
(bkz: denizde yuzerken bok gormek)
(bkz: kusu altin kafese koymuslar kusu kalkmamis)
(bkz: sokakta oynarken cisinin gelmesi)
(bkz: gece lazeri komsunun yatak odasina tutmak)

sözlükte bizleri en çok uyuz eden şey ise, formata uygun profesyonel zırvalıklardır. kişi kendisi de böyle entry olmayacağını bile bile formata uydurarak sözlüğü kirletir ki bunlar iki kez atılasıdır.

lütfen daha çok özen göstererek, birilerine bir şeyler öğretme amaçlı yazılar girelim...

math
37. beklenen duyuru en nihayetinde halka aciklanmistir, herkese hayirli olsun.

nedir net [ 01.05.2005 01:27 ]

değerli yazarlar;
yazar alımları kapanmış olup, bahar temizliğine başlanmıştır...

math
38. zirveler hakkinda [ 01.05.2005 01:31 ]
zirve soykasına eklenen zirveler dışında zirve organizasyonları durdurulmuştur. iki günde bir aynı şehirde küçük küçük gruplar halinde toplaşmanın alemi yok. bir şey yapılacaksa hep beraber yapılır.

math
39. pislenen entrylere yapilan editler hakkinda [ 18.04.2005 03:25 ]

pek muhterem nedir net yazarlari
tekrar ve tekrar söylüyoruz ki, pislenen entrylerin arkasindan aglamak, kirk gün yas tutmak, pisleyene lanet etmek, entryi editleyip, pisleyenin elleri kirilsin vs. yazmak caiz degildir. birakin pislesinler, pislenmek güzeldir...*

sozluk formati [ 17.04.2005 21:29 ]

tini mini hatirlatmalar:
° orospu cocugu basligi gibi basliklara basimizi derde sokacak sekilde bkz vererek * kisi/ kurum/ kurulus isimleri yazmak. *

° modeli, sorunsali, tipi vs. seklinde acilan ve sonlari -lar, -ler ekleri ile biten basliklar *

° internet sitelerine baslik acarken www xxxx com seklinde yazmak *

° zirve basliklarina, gelecegim, gelemeyecegim, gelmeyi cok istedigim zirve gibi entryler dösenmek *

° sizli bizli baslik formati`nda acilan ve 50 karakter sinirina takilmis tüm basliklar

° argo ve yerlesik deyimler haricindeki tüm belalti kelimeler, cinsel icerikli, bilgi icermeyen rendice edici, kaba, salya sümük sapik entry ve basliklar

ol-ma-ma-li-dir!

biraz daha dikkatli olmak hepimizin selametine olacaktir.

auryn


nedir net geleneksel bahar temizligi [ 29.03.2005 21:17 ]

(#667995) gereken önemin gösterilmesi dileklerimizle...

auryn


yazar adaylarina [ 28.03.2005 23:59 ]

degerli yazar adaylarimiz *
10 entry sinirina geldiginiz zaman, o an online olan bir moderatöre mesaj atmaniz size zaman kazandiracaktir *. bir an önce yazarliginiza kavusmak icin bu uyariyi unutmayalim, unutturmayalim.

auryn
40. sayın yazarlar yapılan duyurular dikkate alınsın lütfen...
örneğin ayrilmaz ikili başlığında anket yapanlar çaylak yapılacaktır deniyor ve kimse dikkate almıyor...
evet yapılacaktır, yapmayın, etmeyin...
41. turkce ogretmenligi [ 04.05.2005 19:46 ]
hiçbir nedir.net gammazı ve moderatörü sözlük yazarlarının türkçe öğretmeni değildir. nedir.net de özensizce yazı yazmakta bir mahsur bulunmayan bir forum sitesi değildir. bu konularda hepimiz hemfikiriz sanırım*.

lütfen entry girerken bütün imla ve noktalama kurallarına azami önem gösteriniz. sallapati girilen bütün entryler acımadan sahiplerine düzeltilmeleri için iade edilecektir. imlasını ısrarla düzeltemeyen / düzeltmeye kasmayan yazarlara ise tüm entrylerini düzeltene kadar çaylaklık hediye edilecektir.

sonra "ben duymadım, ben bilmedim" demeyin...

schlingel
42. yüzde 90 ı sözlük ile ilgili duyuruların yer aldığı bölümdür nedir net duyurular.. kurcala butonuna tıkladığınız vakit kolay bir şekilde erişilebilme özelliğine sahiptir.. moderasyon' un sözlük veyahut başka önemli konularla ilgili görüş, istek ve önerileri bu bölümde yer alır.. ancak şu da bir gerçektir ki günde belkide 100 kez kurcala' ya tıklamamıza rağmen duyurlara 1 defa bile bakmamaktayızdır.. *
43. (bkz: sevgili diyaloglari) basliginda problem var, düzelecek.
44. -sevgilim, bak burdayım ben. korkma.
-ay n'oldu böyle karardı. nerdesin?
-sigortası atmış başlığın. auryn tel sarıyo şimdi.
-he duyuralım o zaman...
45. "annenin ölmesi" başlığına geçici bir süre için ulaşılamamaktadır. şimdilik "annenin vefatı" başlığını tercih ediniz.
46. sanliurfa icin kitap toplama kampanyasina katkılarından dolayı converse unimayfest 2005 e davetiye kazananlar kimliğinizle kapıya gidip nedir.net listesinde olduğunuzu söylediğinizde davetiyenizi alıp içeri girebileceksiniz. listede adınız yer alıyor. iyi eğlenceler *
47. (bkz: garp) basligina böcükler musallat oldu, yem falan atip beslemeyiniz.
48. yaz mevsimi ile beraber artan böcek popülasyonu tavuk mu yumurtadan cikar yumurta mi tavuktan başlığına saldırmıştır, telaşa mahal yoktur ilaçlama ekipleri yoldadır.
49. (bkz: tavuk mu yumurtadan cikar yumurta mi tavuktan) basligina entry giremiyor, bocek mi, ilaclama ekibinden etkilenen nuser mi oldugumu anlayamiyorum, bilginize
saygilar.
50. dikkat dikkat dikkat [ 15.06.2005 17:58 ]
son dönemde sözlük kurallarından ciddi sapmalar görülmektedir... bunlar özellikle başlıkları tanımlarken bana göre şöyle, bana göre böyle gibi kişisel entryler, yazar başlıkları altına referans olarak gösterilen entryler ve onlar üzerine yapılan yorumlar, entry ya da başlık yazıldıktan sonra gözden geçirmeden kaydetmeler, niteliksiz içi boş entyler olarak özetlenebilir...
tüm bu bozulmalar neticesinde moderasyon tarafından silinen entrylerin ardından niye şöyle niye böyle gibi mesajların atılması yapılması gereken temizliği de geciktirmektedir...
eski ve özellikle yeni yazarların sözlük kurallarını tekrar gözden geçirmeleri ve sözlük kuralları çerçevesinde yazmaya devam etmeleri gerekmektedir...
kurallardan sapmış enty ve başlıkların gözünün yaşına bakılmayacak olup sözlük yazarlarını duyarlılığa ve moderasyonu mesaj bombardımanına tutmaktan vazgeçmeye davet ediyorum...
« »
Alakalı olabilir!
- nedir net urunleri
- nedir net okurlari
- nedir net dil kurslari
- nedir net yazarlari
- nedir net gunduz yazarlari

nedir.Net