nedir net duyurular « »
73. yazar alimlari ve temizlik [ 05.10.2005 00:39 ]
son moderasyon toplantisinda alinan kararlara göre; yazar alimlarimizin en az 1 ay olmak üzere kapali kalmasina ve icimizdeki irlanda menseili yazarlarin nedir.net bünyesinden uzaklastirmasina karar verilmistir.
buna göre; uzun süren uğraşlara ragmen sözlüğe uyum sağlayamayan placebo, absolut, batukhan, mavitilbe, moosic, dusty ve tekish nicki yazar arkadaslarimiz aramizdan ayrilmistir.
temizlik son sürat devam etmekte olup, daha nezih bir nedir. net icin herkesin daha duyarlı olması gerekmektedir.
72. nick basliklari [ 19.09.2005 02:01 ]
lütfen yazar arkadaşlarınızın başlıklarını hatıra ya da ziyaretçi defteri olarak kullanmayınız. kullananları uyarınız. uyarılara aldırmazlarsa "benim bu şekilde yazdıklarım siliniyor, onunki neden duruyor" şeklinde ispiyonlayınız.

math
--------------------------------------------------------------------------------

naylon [ 19.09.2005 01:28 ]
nick başlıkları altına yazılan, canım cicim türü naylon entryleri silme aşaması başlamıştır. lütfen mesaj atıp da "o benim en sevdiğim kişi, ona yazamayacağım da kime yazacağım" demeyiniz. ben bir taraftan silerken siz yenilerini eklemeyin lütfen. buna hoşgelmiş yazar entryleri de dahildir. lütfen...

math
71. dedirten [ 09.09.2005 00:31 ]
yeni yazarlarımızın sözlüğe akın etmesiyle, hiç haz etmediğimiz "dedirten, düşündüren, söyleten" hastalığı tekrar ortaya çıktı.

arkadaşlar, entrylerinizde lütfen "sizi ne ilgilendirir kardeşim dedirten başlık", "allah bunların topunun belasını versin diye düşündüren hadise", "ben böyle nazillispora bir daha kupon yatırmam arkadaş diye söyleten maç", "hohohoh diye güldüren söz" gibi ifadeler kullanmayınız. bir çok entry sadece bu ifadeler nedeniyle format dışı diye yaftalanmaktadır. yazıktır.

bu duyurudan itibaren bu konuda daha hassas olmanız dileğiyle,

dedirten duyuru.

schlingel

-------------------------------------------------------------------------------------------
nedir net spor kulupleri ile ilgili [ 14.09.2005 19:51 ]
güzel sözlüğümüzün ateşli taraftarları,

sözlük bünyesinde bulunan* spor kulüpleri (nedir.net incirlibostansporlılar kulübü gibi) başlıkları altındaki "üye olmak istediğim kulüp" tarzındaki, kişisel formattaki, sataşma tarzındaki; kısaca sözlük formatına uymayan tüm entryler teker teker temizlenmektedir.

duyurulur...

schlingel
70. moderatorlerin bilgisayar olma ihtimali [ 06.09.2005 15:17 ]
pek sevgili nedir net yazarları,

entryleriniz silindikten sonra bize bir mesaj ile "bunun neresi başlığı açıklamıyor?" veya "nerde var hukuki sakınca?" diye soru soruyorsunuz. pek güzel. fakat biz silinen her entrynin kaydını tutmuyoruz. yani siz mesaj atınca "aa coolman in xxxyyy numaralı entrysini silmiştim, ondan bahsediyor herhalde..." diyemiyoruz.

kısaca silinen entry veya başlıklarla ilgili şikayetiniz olduğunda lütfen silinen entry/başlığı da şikayet mesajınızın içine iliştiriniz. ne zaman ki biz birer cyborg'a dönüşür ve böyle şeylere ihtiyaç duymayız, o zaman haber veriririz size merak etmeyin

nedir.net'in tüm "insan" moderatörleri adına,

schlingel
69. zirve basliklarina girilen entryler hakkinda [ 05.09.2005 01:52 ]

malumunuz oldugu üzere yaz mevsimini yavastan geride birakiyoruz, demek ki zirvelerle dolu bir kis daha bizi beklemekte. durum su ki, yapilacak her zirve basliginin altinda "mutlaka gelmek istedigim zirve", "gelmezsem top olayim", "iki elim kanda olsa da katilacagim zirve" vs. türü entryler can sıkmakta ve kirlilik yaratmaktadir. bu is icin dizayn edilmis sahane bir zirve soykamiz var, onu kullanalim, kullanmayanlari uyaralim arkadaslar. bu tip entryler yazmakta ısrar eden arkadaslar, akabinde entrylerini "silinen entrylerim'" bölümünden takip edebilirler.

auryn
68. son gunlerde yaşanan server sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla yaptığım araştırmada şu sonuçlar ortaya çıktı:

1) arama aparatına yazılan çok sonuç getirebilecek deyimler. örnek: a%%%
2) benzer başlık bulma aparatının en dogru sonuçları getirmesi. (%50 azaltıldı)
3) mesaj bölümünü silme alışkanlığı olmayan üyelerin mesaj bölümüne bakması.

serverı en çok kasan sorun 3. madde olup oldukça şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkmıştır. 200 den fazla üyemizin mesaj gelen kutusunda, giden kutusunda ve arşiv bölümünde 2000 in üzerinde mesaj görüntülenmektedir. hotmail bile müsade etmiyor buna. buna şöyle bir çözüm getirdim:

önümüzdeki üç günün sonunda mesaj bölümü yeniden düzenlenecek. bu düzenlemeye göre gelen ve giden kutusunda silinmeyen son 100 mesaj yer alacak. arşiv kapasitesi de 500 mesaj olacaktır. buna göre mesajlarınızı inceleyip gerekli olanlardan en fazla 500 tanesini arşive taşımanız gerekmektedir. cuma günü saat 20:00 de yeni sistem devreye gireceğinden mesajlarınızı bulamayabilirsiniz.
67. imla [ 15.08.2005 05:47 ]
arkadaslar!
(bkz: abaza) ve (bkz: abazan) farkli iki kelimedir. ve muhtemelen sizin kullanmak istediginiz abazan olanidir.
bir de bitmeyen dert: (bkz: ya da) ayri, (bkz: veya) bitisik yazilir.
bir bitmez, tükenmez sorun ise: (bkz: dahi anlamindaki de) ayri yazilir.
sevgiler selale, lakin sabir sinirda *
auryn
66. holiganizm yeniden [ 05.08.2005 12:17 ]
bugün türkiye futbol süper ligi tekrar başlıyor. bunu bahane ederek kulüplerin tüzel kişiliğine, kulüplerin yöneticilerine veya kulüplerin taraftarlarına, eleştiriyi aşarak imalı veya imasız hakaret eden, onları rencide eden, onları küçük düşüren tüm nedir.net yazarları birer nedir.net çaylağı olacak, bu hareketlerinde ısrar etmeleri durumunda nedir net hava yollari'na yönlendirilecektir.

nedir.net'te holiganizmin yeri yoktur. eski ve yeni tüm yazarlarımıza duyurulur. sonra "ben duymadım, ben bilmiyordum" demeyin.

aynı konudaki eski bir duyuru için,#725276

schlingel
65. sayın nedir net yazarları hasan karakaya başlığını böcükler basmıştır...
fakat telaşa mahal yoktur ilaçlama ekipleri muppetla birlikte tüm böcükleri zehirlemek üzere yola koyulmuştur...
64. zirveler hakkinda [ 14.07.2005 21:58 ]
zirvelerin tarih ve mekan bilgileri başlıklarında yazılamaz. üye olmayan insanların dışarıdan bu bilgilere ulaşmalarına fırsat vermek caiz değildir.

midas
63. bbd yonlendirmeleri [ 09.07.2005 19:43 ]
hepimizin dikkatini cektigi üzere, bbd'den doldurulan bir takim basliklarin, baska bir takim sacma sapan basliklara yönlendirilmesi hastaligi vuku bulmustur. bosuna yönlendirerek kendinizi yormayiniz, zira silineceklerdir.

auryn
62. arama aparatı geçici olarak servis dışıdır, düzelecek, telase yapmayiniz.
61. hakaret [ 04.07.2005 21:24 ]
kisi isimlerinin (sanatci, politikaci, ilkokul ögretmeniniz vs.) basliklarina entry girerken kullanmakta bir sakinca görmediginiz (bkz: okuz), (bkz: ibne), (bkz: denyo) vs. türü ithamlar yeni tck ile bizlere kol kol börek olarak geri dönebilecegi icin yazmamaniz, silindikten sonra neden sildin diye msj atmamaniz, bir de konuyla ilgili (bkz: kufur ve hakaret nedir), (bkz: basin yasasindan) basliklarini okumanizi rica eder, el sallarim.

auryn
60. kalite 2 [ 03.07.2005 00:46 ]
entrylerin kalitesini arttırmak amacıyla, kalitesiz entryler ve boktan başlıklar yazarlarıyla birlikte uçurulacaktır. kime göre neye göre değil! doğru tektir.
ya kaliteli yaz, ya terk et!..
math
59. kalite 2 [ 03.07.2005 00:46 ]
entrylerin kalitesini arttırmak amacıyla, kalitesiz entryler ve boktan başlıklar yazarlarıyla birlikte uçurulacaktır. kime göre neye göre değil! doğru tektir.
ya kaliteli yaz ya terk et!..
seklindeki math duyurusudur, ciddiye alinmasi tavsiye edilir.
58. abukluklar hakkinda [ 01.07.2005 17:39 ]
eldeki imkanlarla konfigurasyonun son haddine gelen sunucumuz, bu aşamada bile zorlanmaya başladığından, kod optimizasyonu yoluna gidilmiştir. arada bir bazı sayfalar garip davranışlar sergileyebilir. kesintisiz düzenleme yapmak için böyle şeyleri görmezden geli.. aha server sıçtı.math
----------------------------------------------------------------------------------------------------
yanisi; çok bızıklıyorsunuz gençler. azıcık elleşmeden girin gireceklerinizi...
57. varsa hala duymayan:
boyuk zirva [ 28.06.2005 17:10 ]
(bkz: ikinci geleneksel bu kose yaz kosesi zirvesi)

math
aha da simdi duysun.
56. iki moderator arasinda kalmak basligina su an ulasamiyoruz, sonra bir ara yine deneyecegiz.
55. sahip olunan her seyi kaybetmek başlığına ısrarla entry girmeye çalışan ve hatayı kabullenmeyen sevgili yazar arkadaşlarım, her ne kadar görmezden gelmeye çalışsanız da bu başlığı nedir.net böcükleri kolonisi istila etmiştir. aynı entryyi 3 kere yazmak böcükleri öldürmeyecek, hatta güçlendirecektir, duyurulur.
54. sayın sevgili pek değerli patronumuz math ten yıllık iznimi koparmış olup bir kaç ay sözlükle ilgilenemeyeceğim, özellikle yazarlık onayı isteyen arkadaşlar lütfen bana mesaj atmayınız, bu mesajlar ben o esnada güneşin denizin tadını çıkaracağımdan siz de takdir edersiniz ki dikkate alınmayacaktır... yakın bir gelecekte tekrar görüşmek üzere herkese güle güle... * *
53. havadan mi sudan mi bilememekle beraber ikinci bir böcük istilasi söz konusudur.
(bkz: tavuk mu yumurtadan cikar yumurta mi tavuktan)
52. (bkz: gökkafes) basliginda yemek secen böcükler mevcut, bi kisim entryi yediler, bi kismini begenmemis olacaklar ki yememisler. öyleyken böyle...
51. din elden gidiyor & kahrolsun dinciler [ 17.06.2005 20:03 ]

gunlerdir sözlük içerisinde manşetten inmeyen forum tadında, anket babında peygamber'e adidas puma yakıştırmaları, başkasının başındaki örtüyü çekememe, sataşma, laf sokma, memleket kurtarma entrylerine karşın din-iman kurtarma stratejileri, "dinime laf söyletmem" güdüleri, istediğim gibi giyinirim edaları sözlük formatından hayli uzak bir şekilde almış başını gidiyor. buna dur deme zamanının geldiğini hepimiz biliyoruz. dolayısıyla ben (şahsen, kendim) herkes adına dur diyorum: dur! aksi davranışlarda başlıklar uçurulacaktır. tartışma için başka yerleri kullanın. örneğin :msn, mirc, icq...

math
50. dikkat dikkat dikkat [ 15.06.2005 17:58 ]
son dönemde sözlük kurallarından ciddi sapmalar görülmektedir... bunlar özellikle başlıkları tanımlarken bana göre şöyle, bana göre böyle gibi kişisel entryler, yazar başlıkları altına referans olarak gösterilen entryler ve onlar üzerine yapılan yorumlar, entry ya da başlık yazıldıktan sonra gözden geçirmeden kaydetmeler, niteliksiz içi boş entyler olarak özetlenebilir...
tüm bu bozulmalar neticesinde moderasyon tarafından silinen entrylerin ardından niye şöyle niye böyle gibi mesajların atılması yapılması gereken temizliği de geciktirmektedir...
eski ve özellikle yeni yazarların sözlük kurallarını tekrar gözden geçirmeleri ve sözlük kuralları çerçevesinde yazmaya devam etmeleri gerekmektedir...
kurallardan sapmış enty ve başlıkların gözünün yaşına bakılmayacak olup sözlük yazarlarını duyarlılığa ve moderasyonu mesaj bombardımanına tutmaktan vazgeçmeye davet ediyorum...
49. (bkz: tavuk mu yumurtadan cikar yumurta mi tavuktan) basligina entry giremiyor, bocek mi, ilaclama ekibinden etkilenen nuser mi oldugumu anlayamiyorum, bilginize
saygilar.
« »
Alakalı olabilir!
- nedir net urunleri
- nedir net okurlari
- nedir net dil kurslari
- nedir net yazarlari
- nedir net gunduz yazarlari

nedir.Net