nokia »
1. iyi bir telefon markasi, kamera oyunlar derken biraz fotograf makinesi biraz gameboy olan fakat hala alo denilebilen aleti ureten firima 20 yil once boyle bir sey olcak deseler millet dalga gecerdi herhalde..
2. kullanmaktan vazgeçmediğim ve büyük ihtimallede geçemiyeceğim, sağlamlık, pil ömrü ve estetik konusunda oldukça başarılı telefon markası
3. İşi artık saçmalık boyutlarına getirmiş ve rakiplerinden hiçte iyi olmayan hatta daha bile çabuk bozulabilen telefonlar üreten firma
4. dünyadaki en iyi telefon markalarından birisi. menü düzenlemeleri maksimum seviye rahatlık sağlar, nokia menülerini kullanmak son derece eğlenceli ve konforlu bir uğraştır. insanın bırakası gelmez. (sponsorluk da alacağım yakında)
5. en iyi telefon markası...
her gün yeni bir özellikle yeni bir telefon çıkarır..
hızına yetişilmez...
6. nokiayaya alısanın baska marka telefonu kolay kullanamayacagı soylenir,dogrudur
7. finlandiya kokenli bir telekominikasyon sirketidir.bir cok ulkede genis servis agi ve taninmisligi vardir.
(bkz: connecting people)
8. en güzel menüye sahip telefon markasıdır.diğerleriyle aptal bir mesaj atmak bile doğa üstü güçler gerektirirken,bu telefonla bir ebleh bile baş edebilir * *
9. populer olmayı basarabilmis cep telefonu markasıdır.alısılmıs bir menu duzenine sahiptir ve bunu kolay kolay degistirmez.nokia uzerinde konusulacak en onemli konuda budur zaten ,alıskanlık.surekli ufak eklemeler yaparak cıkardıgı cep telefonlarında sadece cok basit degişiklikler yapar ancak hic bir zaman tam anlamıyla saglam bir telefon uretmez.amac surekli degistirmeyi saglayabilmektir.basit bir karsılastırmayla volvo cok saglam ve kaliteli arabalar uretir ancak bmw tercih edilir.
10. (ara: nokia)
11. finlandiya'da milletin çekiç diye kullanmayacağı telefonları türkiye'de peynir-ekmek gibi satan, her gün modelin birkaç numarasını değiştirerek yeni bir model çıkaran anlaşılmaz kuruluş.
lastik ve kağıt ürünleri üretimi ile ticari hayatına başlamış olduğu rivayet olunur,fakat sonra türklerin cep telefonuna bakış açısını keşfederek bu işe soyunmuş, zengin olmuştur. (bkz: gotunden uydurmak)
12. her sene deli gibi paramı sömüren firma.süper ürünler yapmaktadır.dizayn konusunda kimse yetişemediği için sektörde 1 numaradır.
13. ericsson marka telefonu kullandıktan sonra "ahh nokia ahh" dedirtir..
14. diğer markalardan pahalı olmasına rağmen, hayatım boyunca vazgeçemeyeceğimi düşündüğüm telefon markası. sayesinde samsunglara, siemenslere, panasoniclere acayip burun kıvırmakta, bu marka telefon alanlara anlam verememekteyim; halbuki muhtemelen onlar benim gibi sabit fikirli olmadıklarından seçenekleri benden iyi değerlendirmektedirler*.
15. ilk telefonu bildigim kadarıyla nokia 2110 olan firma. ericsson gh337 ile aynı anda piyasadaydı.
16. (bkz: nokia oy)
17. bir zamanlar türkiye'de sadece "başarı" şirketler grubu tarafından satılan, bu sayede o şirketin birden bire çok gelişmesini sağlamış, şimdi ise "c5, teknosa, genpa, k.v.k., netcell ve sts" tarafından satılan cep telefonu markası
18. kahrolsun finlandiya emperyalizmi.*
19. aysu'dan istesek ucuza getirirmi diye dusunduren telefon markası *
20. melodileri potansiyel nick olan marka.. ***
(bkz: espionage)
(bkz: maze)*
(bkz: backtallk)*
(bkz: incognito)*
(bkz: mesmerize)*
(bkz: pursue)*
(bkz: signal)*
vs vs..*
21. no kia şeklinde okunması halinde slogandan öteye geçmeyecek kelimeler bütünü..
22. ısıtıp ısıtıp aynı pilavı yediren marka, telefonlarında şekil dışında mantıklı hiçbir değişiklik yok.
23. reklamlarında nokiyya diye telaffuz edilen marka.
24. (bkz: nokia for women)
25. finlandiyada bir kent. internet sayfalarina suradan gidilir: http://www.nokiankaupunki.fi/
»
Alakalı olabilir!
- nokian
- noki
- nokia oy
- nokia n95
- nokia n91

nedir.Net