oren bayan
1. 1940 yılında kurulan dantel İpliği, el ve makina nakış İpliği, Örgü İpliği, ev tipi dikiş İpliği, endüstriel dikiş İpliği gibi konularda hizmet veren bir firmadır. sahip olduğu örgü ören bayan logosu adeta örgü örmek ile özdeşleşmiştir.
2. bebelerinin gelecek kistan korkmamalarini hunerleriyle sergileyen bayan
3. 1-14 şubat 2004 tarihleri arasında içinde bulunduğum nostaljik faz.
4. bunun amblemindeki örgü ören kadın bir örümceğe benzer.
5. (bkz: ayrimcilik)
(bkz: irkcilik) **
6. (bkz: ölen bayan)
7. internet sitesinde, ören bayan karikatürünün hakikatten ördüğü firma.
http://www.orenbayan.com.tr
8. kenny nin annesi olduğu iddia ediliyor...

http://www.anitez.com/anitezial/blog_commento.asp?blog_id=62
9. -abla ne örüyon?
-abla değilim bayanım ben!
-ha bak işine...
10. ören bayan değil, "kadın" olmalıdır. kahrolsun seksist bakış açısı, kahrolsun ataerkil cinsiyetçi yaklaşım. kadının kimliksizleştirilmesi çabalarının şiş-örgü ekseninden sinsice kabul gördürülmeye çalışılması.. bağyan nedir hocu?
11. aslında ören ( örme işini yapan) bayan(kadın manasında*) ama öyle çok görmüşüz ki ve duymuşuz ki bu lafı annemizden, sanki örenbayan böyle bitişik bir şey..hızlı hızlı..ören-bayan..
12. ambleme baktıkça "ne örüyorsan bir an evvel ör bitir de sen de kurtul ben de kurtulayım" dedirten bayan. eğik boynunu gördükçe insanın içi burkulur.
13. bir de klübü vardı - ören bayan kadın klübü gibi bir şeydi. birkaç tane bu yün topağının yapışkanından gönderince oluyordu. ondan sonra da "kar" özendi buna, bilmem kaç tane çerezos, patos, cipso, hımbıl, zinkop pakedi toplayana bir tane şak şak, cips koyacak kutusu vermeye başladı. hatta barbie resimlerini de toplayıp yapıştırırdık da neyse * *
14. sanki kaderin ağlarını örermiş gibi bir duruşu vardı.
Alakalı olabilir!
- oren bayan cozen bayan
- oren
- oren yeri
- oren ishii

nedir.Net