orospu »
1. iki çeşidi vardır.biri ruhundan olan,diğeri de bedeniyle zorla olan.ruhu böyle olanlardan kaçılmalıdır,asla düzelmezler,etraflarını da batırırlar.
2. ne kadar dogrudur bilemem ama anal seks yapmamanin bu kisiler arasinda namus gostergesi oldugu soylenir. ilginc bir olay tabi, iyi niyet gostergesi olarak algilanabilir.
3. dunyanin en eski mesleklerinden birisinin agir iscileri
4. paraya çok sıkıştığında vücudunun yağlı bölümlerinden birkaç kilo et keserek satan insan
5. (bkz: geneleve gidip orospuyla sohbet etmek)
6. hayat orospu olmussa geriye yapacak cok fazla sey kalmamıstır aslında.bu isin ruhu ve tabusu yoktur.ne yazıkki para konusur.opusmem ben diyene yada aman aman anal seks yapmam diyene cıkarın verin cep telefonunuzu bakın neler oluyor.illa calısıyor olmasına gerek yok kişinin para goruldugunde aniden ortaya cıkaverir orospuluk karekteri.birde her ne kadar kadınlara soylenen bir sıfat olsada asıl tehlikeli olan erkegin orospusudur.
7. (bkz: kaltak)
(bkz: yosma)
(bkz: kötü kadın)


yattığı yerden para kazanılan tek meslek
8. orijinali orostopol olan kelime
9. (bkz: fahişe)
10. farsça:rüspi
11. bir kadının kendini satılık bir mal gibi çıplak etini pazarlamasının, vücudunu zorunda olduğunu söyleyerek geceleri sadece cinsel açlıktan gelen iğrenç erkekleri, sarhoşları, beyinsizleri, hatta henüz ilk cinsel deneyimini yaşayan 14-15 yaşındki çocukları tatmin etmeleri gereken hayat kadınların rezillikleri. bir insan ne olursa olsun para kazanabilir ama orospuluk yaptıktan sonra onurunu ve iğrenç erkeklerin penisleri altında ezilmiş gururunu asla geri kazanamaz. şiddetle kınıyorum.
12. bu işi para için yapan değilde zevk için yapan orospudur kanımca..
13. (bkz: hayat kadini)
14. sümerlerce kutsal sayılan meslek
15. kadınlara layık gördüğümüz en berbat sıfatlardan biridir.kimse olayın backgrounduna bakmadan durum değerlendirmesi yapar ve lafı yapıştırıverir.bi çoğumuz ulen bütün kızlar orospu abi senin anan bacın benim anam bacım hariç diyerek dünya nufusunun geri kalan kısmını orospu ve orospu çocuğu ilan etme gafletini kendini görür.türkiyede kadınlara yakıştırdığımız bu sıfat bir aşağılama kaygısı taşırken erkekler için kullanılan jigolo lafı bir gurur erdem kaynağıdır.bazılarımız ulen bende vücut osa valla jigolo olurdum hem karı hüpletiyon lüleden hemde para alıyon şekliyle cehaletini ve beynindeki iğrençliği gözler önüne serer.hal böyleyken kadın meta olmaktan küfür aracı olmaktan çıkmamaktadır.erkekler olarak kadınlarımız artık aşağılamayı bırakmalıyız.bu sadece ilkel insanlarda görülür demek isterdim ama onlar bile bizden daha erdemlidir kadına bakış açısyla
16. bir kadının para karşılığı vücüdunu sunması ve düşebiliceği en son noktaya düşmesidir.hayat koşulları ne kadar zor ve ağır olursa olsun her zaman ufak bir yerden de olsa çıkış vardır ama bu yolu tercih etmenin *hiçbir açıklaması olamaz.
17. istanbul
18. her gün biriyle yatan kadın.
19. zurafa sokak, pretty woman ve daha bircok yerli ve yabanci filme konu olmus, ve girdikleri filme mutlaka dram katan esnaf grubu...* zaman zaman sozlu tacizlere zaman zaman fiziksel tacizlere maruz kalirlar, hatta taslanirlar... ama halka hizmet verdikleri de bir gercektir... 15 yasindaki cocuk komsu kizina sulanmaktansa kerhaneye gidiyorsa, her otostopcu tecavuze ugramiyorsa bu onlarin sayesindedir saygi duyuyorum...*
20. zaten para karsiligi hizmet verdikleri halde tecavuze ugrarlar zaman zaman. insanlar hayvani fantazilerini siddet kullanarak denerler. hem dayak hem tarak yerler yani
21. -baba bi kızı ölesiye seviyorum. evlenicem onunlar!
+yaaa. kimmiş bu talihli genç kız? ne iş yapar?
-adı sabuha. dünyanın en eski mesleğini icra ediyor babacım.
+ulaaaaağğğnnnn. hıgggh. *
işte orospuluk böyle birşey
22. bu kelimeyi ilk duyduğumda 7,8 yaşlarındaydım, filmde çocuğa "senin annen horospuuu" diye bağırıyorlardı.

kelime kökünün "horoz" dan geldiğini düşündüğümden ötürü, anlamını kavrayabilmem ve hatta horozla olan (pardon olmayan) ilişkisini çözebilmem uzun yıllar aldı.
(bkz: sağır duymaz uydurur)
23. zevk aleti
24. (ing) prostitute, bitch, harlot
25. bu kelimenin geçtiği bir tekerleme vardır ki hoştur...sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre * bu tekerleme eski zamanlarda oldukça kullanılmaktaymış. tekerleme şudur: "takunya tak tak, orospu kaltak"
»
Alakalı olabilir!
- orosbu
- orospuluk
- orospu usagu
- orospu olmak
- orostopol

nedir.Net