orospu «
51. bol örnek için (bkz: pazar keyfi)
52. hakkında "onlar vermeye utanmıyo, ben almaya mı utanacam" ya da "zevk almasa onlarda yapmazdı" gibilerinden moronca laflar işittiğim insanlar. evet, zevk almasa onlar da yapmazdı demek danalığın daniskasıdır; çünkü orospu ile müşterinin aldığı zevklerin orijini tamamen farklı yerdedir. bu iki zevk alma tamamen farklı eksenlerde koşar. biri para kazanma zevki** diğeri de hayvani zevktir. yani amaçlar farkjlıdır. ve bildiğim bir şey varsa, o da, bu sevişme işinin iki taraflı aynı eksenli bir zevk olması gerektiğidir. eğer öyle değilde, aksine orospu-müşteri şeklinde bir alışveriş sözkonuysa, maalesef müşteriye salık vereceğim şey, gidip eşekle ilişkiye girmesi olacaktır. böylece gene aynı salt hayvani durum oluşur; ama bir farkla, müşterinin parası cebinde kalır.
53. 2 çeşittir.
1.si hayat kadınları *
2.si sokak gülleri (her yerde olan meslek olarak yapmayan ruhunda bulunan cinsler)*
54. medyatik olanları ele alırsak televizyon ekranlarında bol miktarda görebilirsiniz.hatta bazıları kaderin cilvesi yüzünden o yola düşmemiştir tv olmasa bile karaköyde verebilecek tiplerdir ruh hastasıdırlar ayrıyeten galiba.
55. bir oyun.
bkz: (#345837)
56. aslında isim şurdan gelmektedir.olay büyük ihtimalle karadeniz bölgesi civarında vuku bulmaktadır.

-abi o gün bir rus hatunla birlikte oldum.bele ele bir şeydi.
+hadi ya nerededir acaba
-bilmemki yattım gitti...

diye muhabbet devam ederken rus hatun aynı anda caddeden çıka gelir.
abi o rus bu der ötekine.harbimi lan.gibi bir muhabbetin ardından bu olay gelişirde gelişir
o rus bu orus bu olur sana orospu.
57. hayatlari en fazla merak edilmesi gereken kadinlardir. agizlarindaki sakiz, dudaklarindaki ruj, dillerindeki laubali konusmalar ve küfürler, umursamazliklari sadece kamufile amaclidir. peki nedir asli, asillari? herhangi bir yerde müsteri beklerken dalinca uzaklara nedir düsündükleri? hayalleridir belki.kandirilmisliklari, aldatilmisliklari veya.
ya da cocuklari, ugurlarina orospuluk yaptiklari cocuklar. eger cocuklarini saymazsak en cok koyan da cocukluklaridir muhakkak. eger fakir bir aile kiziysa, annesinin yaptigi bez bebek ve yüzündeki gerekli/gereksiz tebessüm ile sokakta oynadigi zamanlari hatirlamasi. sari, silik hatiralar... ilk aski da olabilir. ilk askina endeksli pembe hayaller, panjurlu ve bahceli ev falan.
sonra birden silkiliverir orospu. bir sigara yakar. yine gerekli aksesuar ve mimiklerle kamufile etmistir kendini. yine fiyatini hatirlar. hani onun orospu oldugunu bilmeyenin, onun sadece gülüsüne deger bicemedigi halde birakin gülüsünü tüm bedenine bicilen bilmem kac dolari.
58. (bkz: orospu kırmızı)
59. (bkz: leyla)*
60. hayatının herhangi bir evresinde 'orospu'laştırılmış, 'orospu' olarak adlandırılmış bütün kadınlara-

"ben bile tanımıyorum yüzümü" dedi kadın, "öyle çok kirlettiler ki."

sıkıştırılmış küçücük beyinlerinin tüm açlığıyla sana bakıyorlar, seni yargılıyorlar ve seni asıyorlar. yüz çeviriyorsun lakin buluyorlar seni, hançerlerini saplıyorlar. kan kusuyorsun, onlar karşına geçip iğrenç salyalarını akıtıyorlar. avazın çıktığı kadar bağırıyorsun ama bir işe yaramıyor. yaramaz çünkü en çıldırtıcı olanla karşı karşıyasın; anlamıyorlar.

asla anlamayacaklar, anlayamayacaklar. akılları kurulmuş saat gibi işliyor, utanmayacaklar. arsızlaşacaklar giderek ve çoğalacaklar. tükürecekler, üstüne basacaklar ve kirletecekler. taciz edecekler ve gurur duyacaklar. en derinine girecekler, evinin içine girecekler, çekmecelerini karıştıracaklar, üzerinde hakları olduğunu söyleyecekler, sana sahip olmaya çalışacaklar, sana sahip olduklarını düşünecekler. seni yaşadığın hayattan bıktıracaklar. asla kaçamayacaksın.

savaşıyorsun oysa. dünya biraz daha güzel bir yer olsun diye el çırpıyorsun, yol yürüyorsun, adım atıyorsun. sen bu dünyayı umursuyorsun. bütün aşağılık ithamların adına korku diyorsun. diyorsun da, o korku giderek büyüyor da sanki, en çok seni kırıyor. bir, iki, üç, beş... gardın düşüyor sanki. insanlar insanca yaşamaktan ne çok nefret ediyor.

öyle sağlamdı ki oysa yaşamla bağın, yaşarmış gibi yapan makineleşmiş kafalara rağmen coşku duyabiliyordun hayattan. ya seni 'rağmen' diyemeyecek kadar yıpratırlarsa? gözlerini kan bürürse? ne yapacaksın o zaman? içecek misin zehri, yoksa sana güç verecek bir şeyler kalmış olacak mı yanında yörende? (sanıyor musun? bence umuyorsun sadece.)

"gözlerimi deldiler" dedi kadın. "güzelliğim birilerinin kokuşmuş ayaklarının altında kaldı."
61. hayatının herhangi bir evresinde 'orospu'laştırılmış, 'orospu' olarak adlandırılmış bütün kadınlardan-

bana orospu dediğinde, bana bir orospuya bakar gibi baktığında, bana bir orospuya davranır gibi davrandığında, sanıyordun ki beni daha fazla ezemezdin. sanıyordun ki beni daha fazla aşağılayamaz, küçük düşüremez, çaresiz, utanç içinde bırakamaz, kolumu kanadımı kıramazdın. kibirle atıyordu kalbin, gözlerin hırstan, nefretten kördü, dünyanın değil dünyaların hakimiydin, sen efendi ben orospuydum ne de olsa, sen böyle görüyordun. ama dedik ya kör olmuştu gözlerin. kör olmuş gözlerin doğruyu görmüyordu. kör olmuş gözlerin orospunun bu kibir kusan efendiden bin kat daha namuslu olduğunu görmüyordu.

efendi, sen sanıyorsun ki orospuluk en ağır suçtur. çünkü, ister sağcı ol ister solcu ol ister hiçbi bok olma, kafanın bi yerlerinde hep kuruyorsun ki bir orospu bir sürü erkekle yatar ve bundan zevk alır. kafanın bi yerlerinde cinsellik hala yasak kadına. kafanın bi yerlerinde bakire olmayan kadın hep orospu o yüzden. ne kadar sevişirse o kadar orospu. ne kadar orospuysa o kadar aşağılık, o kadar ahlaksız, o kadar tiksinti uyandırıcı.

ama seni cezbeden bunlar değil. seni cezbeden, bir orospunun dışlanmışlığı, savunmasızlığı, kederi, mahkumiyeti, çıkmayan sesi. sen vurdukça susturması orospu ithamının. hatta daha vurmadan susturması, vurama diye uzayan etek boyu, kapanan bir düğme daha, eve erken dönülen, sokakta yalnız gezilmeyen saatler, buluşmayan bakışlar, gülünmeyen espriler, namuslu kadın ayakları, verilmeyen telefonlar, terslenen yazışlar, edilmeyen flörtler, olmayan sevişmeler. bir prangadır orospu ithamı senin gözünde, adının anılması bile ayaklara vurulan.

işte tam bu yüzden, tam da orospuluğun ne olduğunu bilmediğin için, tam da beni orospulukla tehdit edip bi şeyleri elimden almak istediğin için, tam da kolumu kanadımı kırıp beni köşeye koymak istediğin için, tam da namusumu tartışmaya açabilmek için değil benim, kendi özelini dahi pervasızca ortalara vurabildiğin için, orospudan bin kat daha aşağılık, bin kat daha namussuzsun.

sen olmaktansa orospu olmayı tercih ediyorum.
62. (bkz: gözu disarida olmak)
«
Alakalı olabilir!
- orosbu
- orospuluk
- orospu usagu
- orospu olmak
- orostopol

nedir.Net