orospuluk
1. orospu kelimesinin mesleklestirilmis durumu.
2. genelde, bazı kızların içinde olan ve bastırmak zorunda kaldıkları duygudur.
3. bacak arası* ile alakalı olmayan beyinle alakalı olan hadise
4. dünyanın en eski mesleği
5. vergi vermeden yapılabilecek bir meslek.
6. dünyanın en kazançlı mesleklerindedir.
7. para karşığı ilişkiye girmek.
günümüz de binlerce şekli geliştirilmiş olan orospuluk, bir sanattır.herkez her konuda orospuluk yapabilir ,belki de herkez bir şeyin orospusudur !!!
8. sadece para için değil, bir çıkar için bedenini, ruhunu veya karakterini satmaktır. laleli veya karaköy de görülenler bedenini satar diğer görünmeyen kısım ki bu kısım görünen kısmın 10-15 katı ruhunu, karakterini çıkarları için satar birilerine.
9. olmaması halinde tecavüzlerin katlanacağı bir meslek grubu.
10. yattığı yerden para kazanabilmek gibi bir erdeme sahip dişi insanlara halk arasında verilen ad.sosyetik bir adı da olacaktı bunun*
11. kimisinin serbest çalıştığı kimisinin de "kerhane" adı verilen şevişim evlerinde hizmet verdiği, çoğu kez kadınlar tarafından hor görülen -erkeklerini ayarttığı için olsa gerek- para karşılığı bedenlerini kiraladıkları şahıslara verilen en yaygın isimdir... tabi bazıları da zevk için yapabiliyor bunu...
12. (bkz: jigololuk)
13. erkeklerinde orospulari coktur . ama ne yazikki onlar bu isi sifat kullanmadan yapabilme özgürlügüne sahiptirler .
kadin orospularin aksine yüceltilip alkislanirlar .
14. kavram değiştirmiş bir meslektir bence. sadece kadınların, biririyle para karşılığında seks yapması olarak algılanamaz günümüz dünyasında. hayatın birçok alanında ve anında, bu mesleğin boyut değiştirmiş hallerinin yansımları gözümüzün içine baka baka uygulanmaktadır insansoyu tarafından. birçok meslek, afilli nitelemelerle güzellenerek, "etiket"ken, düpedüz orospuluktur aslında. orospular dürüsttür. hiç olmazsa, yaptıkları işi açık ederler. dedikleriyle yaptıkları başka değildir. fahişe, orospu, hayat kadını, kevaşe ne derseniz artık; bir arabaya eğildiği zaman, karşıdakinin onu düzmesi için pazarlık eder. başka bir şey demez, başka bir şey vaad etmez. ama, burada isim vererek rencide etmek istemediğim ve aslında çokça olan o mesleklerle meşgul insanlar, yaptıkları işin orospuluk olmadığını gayet fütursuz ve ikna edici süslü cümlecikleriyle anlatırlar, bundan kilolarca para kazanırlar, torunlarına "sizin dedeniz çok çalışkandı yavrum, dişiyle tırnağıyla didindi." diye anlatılır. ama yaptığı, orospuluktur. yalan söylemiştir, yalan söylenecektir.

kullanılan anlamıyla, orospuluk, dürüstçedir. yaptığından başka bir şeyi pazarlamaz. onun işi, karşıdakinin onun üzerinde hırlayarak boşalmasından para kazanmaktır. ya diğerleri?
nedir.Net