ortam cocugu
1. ortamlara akan, saçı jöleli, marka giysili çocuk.(bkz: tikky)
2. ortamlara akabilen cocuk
3. mert icgoren in turk muziginde devrim yaratan, insani duygulari acikca ve inanilmaz guzel bir dille anlatan, hafif rap hafif melodik sarkisi. * *
4. her girdiği ortama uyan, bu yüzden bazen istemediği şeyleri de ortam yapıyor diye yapan ve söyleyen, bunun sonucunda da genellikle üzülen ve bazen kendini suçlayan insan. ortamda sigara içiliyorsa en büyük sigara karşıtı bile olsa sigara içen, hayatta uyuşturucu kullanmam diyen biri bile olsa ortamda kullanılıyor diye uyuşturucu alan, bir sevgilisi varken ve bu sevgili ortamda bulunmuyorken ortamın başka çocukları ile takılan, hadi içelim coşalım mantığında, ben ortamı yaratamıyorsam ortam beni yaratsın cümlesinden yola çıkarak yaşayan gereksiz insan modeli.

ayrıca: (bkz: klasik taksim genci) ve (bkz: kayıp gençlik)
5. avrupa yakasi olmus anadolu yakasi olmus bir cok mekana girip cikan ve mekanla ilgili detaylari birebir paylasan yenilikleri detaylari guzel yanlari veya kotu yanlari ile kisisel entrylerini sozlukte paylasan cocuk yazarlara deniyor genelde. sozlugunde ortam cocuklari oldugunu burdan anlamak mumkun olabilmektedir.
6. çorabından jölesine kadar marka giyinmeyi farz bilmiş olan kışın dahi güneş gözlüklerinden vazgeçemeyen mümkünse bir araba edinip günün tüm yarısı boyunca o arabayla nişantaşı yada cadde de son ses müzikle dolaşan ve laf atan insan modeli.
7. her ortamdan anlayan delikanlıdır, sınırları vardır ; başkasının kız arkına sarkmaz, laf atar fakat rahatsız etmez, şirinlik muskası olması tercih sebebidir,

ortam çocuğudur ama erkektir, bunun kadını az olur..
8. mert icgören`den inciler:

öglen iki, gözlerim acik, tostum önümde, gastemle birlikle yine bir gün basliyor karilarin pesinde, önce dus, sac, tras, üstbas, karilar diyecek "mert yine tas" telefon durmuyor, her dakka caliyor, karilar ardi ardina ariyor. sarisin, kizil, esmer, kumral, su saydiklarimin hepsi de mal. yarim saatte disarda, akmerkez, papermoon`da en iyi masada, karsimda kariyla, kim diye sorma, 90 60 90 manken olur ablan, sakin kiskanma, cok soru sorma nerden "buldun mert abi" diye beni yorma, isimiz bu oglum, beni bogma.

ister tikky de, ister ciks, ister ortam cocugu, ister pic
hic fark etmez, hic rahatsiz etmez, bazi gercekleri hic degistirmez
ister kiro de, ister amele, ister concon, ister sosyete
kari-kiz bende oglum her gece, alirim aklini, beni iyi dinle

aksam üstü bebekte, altimda bmw, porsche, ferrari benim evin önünde, ayagim paspasta
en son seritte, yine veriyorum bir mersonun eline, ordan bi jim patlat, sonra solaryum, aksamki maca hazirlaniyorum
zeki cevik ve ahlaksizim, beni böyle seven kizin hastasiyim. burdan nereye akalim, neresi piyasa derken, dediler reina, dedim daha erken, önce bi yemek yapalim, bulalim bi manken, ugrariz sonra tekneyle gecerken. ilerliyen saatte, yaptik bi masa, gel bi icki veriyim, rahatlatir valla, merak etme bi siseden hicbisi olmaz, türküz biz, icki bizi carpmaz. kolumda 18`lik, önümde absolut red bull jack ve cin tonik, cok icmiyorum valla, göstermelik, kiza iciriyorum hepsini, sarisin, bi gecelik. motor bu yakit ister ne de olsa, ask ister, ilgi ister, sevgi ister ne de olsa. direkt kafa salla, söyle ne bekliyorsa, zafere giden yolda her sey mübahtir kanka. gecenin sonunda, evin yolunda, karilar kolumda, ikisi arkada, biri yanda, 10 dk. sonra benim yatakta, hadi cikar sunu beni yorma, gece yeni basliyor, anlarsin ya.

ister tikky de, ister ciks, ister ortam cocugu, ister pic
hic fark etmez, hic rahatsiz etmez, bazi gercekleri hic degistirmez
ister kiro de, ister amele, ister concon, ister sosyete
kari-kiz bende oglum her gece, alirim aklini, beni iyi dinle
9. okulda ilanini gordugum ve hemen sazan gibi atlayip baktigim sacma sapan içerigi olan hattaiçerigi olmayan bile denebilir web sitesinin adi.. http://www.ortamcocugu.com
Alakalı olabilir!
- ortam okuzu
- ortadogu
- orta dogu
- orta yolcu
- ortaoyunu

nedir.Net