polis kimseyi dovmez
1. şansal büyükanın iki kameramanının polis tarafından dövüldüğünü söylemesi üzerine istanbul emniyet müdürü celalettin cerrah'ın sarfettiği ütopik sözdür. cerrah'ın ve benzerlerinin toz pembesi gözlükleri biriler tarafından çıkarılmadığı sürece duymaya devam edeceğimiz güzel sözlerden biridir yalnızca.

ayrıca googleda arattığınızda "bunu mu demek istediniz: polis kimseyi sevmez" sonucunu da vermesi ilginçtir.
2. (bkz: hee alındı alındı)

bir de şu vardı: (bkz: turkiye de iskence yoktur)
3. osmanli imparatorlugundan gunumuze uzanan cehalet ve bilincli olarak cahil birakilmis halk, zaman icinde biraz daha bilinclenmeye baslamistir; egitim seviyesinin az da olsa yukselmesi ile birlikte.
bu sebeple evde anne baba, is yerinde ust, asker, polis, ve daha bircok yerde calisan kisiler ve dahi es, dost, akraba.. bir sekilde biraz daha bilinclenmis, dayak hadisesi gittikce azalmistir.
dayaktan ve dovmek eyleminden bahsederken cehaletten bahsedilmemesi ve anarsizm bayraktarligi yapilarak bir takim objelerin ocu, tu-kaka gosterilmesi yanli ve tarafli gorunmektedir.
polisten dayak yemeyen biri olarak evet, "boyle birsey yoktur" dedigimizde dogruyu soylemis olmayiz; zira cehalet hala vardir.
ancak polis durduk yere hickimseyi dovmez. bu da gun gibi ortadadir.
4. polis polisi dövmez***
5. polis dövmez, sadece etkisiz hale getirir.
6. (bkz: kahrolsun insan hakları)
7. nasıl dövmezz vay efendim siz hiç polislerle ilgili dizi izlemiyorsunuz herhalde
8. türk polisinde gizli eşcinselliğe delalet olan durumdur. o coplar birilerinin ensesinde patlamıyorsa olsa olsa makata sokuluyordur. istanbul emniyet müdürlüğüne tavsiyemiz ise açıklamalarına dikkat etmeleridir.
Alakalı olabilir!
- polisitemi
- polis imdat
- polindrome
- polikistik
- polisin rusvet istemesi

nedir.Net