pulp »
1. brit-pop'un en önde gelen isimlerinden..70lerin sonunda ortaya çıkıp 90larda ünlü olan* post-punk abiler*..vokalist jarvis cocker'ın harika aksanı , nefis sesi ve lirikleri bambaşka bi hava katar gruba..i spy , don't you want me anymore , disco 2000 , common people adlı şarkıları en iyilerdendir..2001 yazında ülkemizde konser vermiş olan bu grubun toplam 8 stüdyo albümü var..
2. (bkz: pulp fiction)
3. atlas pasajının üst katında bulunan giyim dükkanı.
4. güzel kıyafetler satmakla birlikte insanı çoğu zaman kazıklamaktadır aslında piyasa bilginiz yoksa 'vay ne güzel t-shirt vs,hemde ucuz' diye çıldırmanız olsasıdır ama pulp'da 15 milyona aldığınız birşeyi terkos pasajında 3.5 milyona görünce içiniz yanabilir.
5. (bkz: charles bukowski) romani
6. ing. posa.
7. eskiden we-play ken adını ve müşteri kitlesini değiştirmiş beleşe canlı müzik olan bar
8. icinde guzel seyler bulabileceginiz atlas pasajındaki dukkan
9. yine taksimde, atlas pasajında güzel şeyler satan dükkan. istanbulda gidildiğinde pulp illaki ziyaret edilir. ayrıca pulp güzel mi güzel (disco 2000) şarkıları olan bir ingiliz gruptur. severek dinliyoruz.
10. (bkz: we love life)
(bkz: disco 2000)
(bkz: common people)
11. atlas pasajının üst katındaki dükkan. sahibi yalçın denilen bir şahıstır. bunca yılda parayı bulmuş olması pek muhtemeldir.
12. kendisine yeterli olacak bir yüceltme sıfatı bulamadığım jarvis cocker'ın ekonomi dersinde öğrendiği bir terimin adı olan arabacus pulp, artık ne hazindir ki dağılmış olan bu evrenin en kral brit-pop grubunun tam adıdır.

grup üyelerinden; jarvis cocker süper matrak, süper ironik ve bazen süper bunalım sözler yazar, grubun vokalistidir**, candida doyle klavye, mark webber gitar, nick bans davul, steve mackey ise bass gitar çalar.
albümleri :

(bkz: it) - 1983
(bkz: freaks) - 1986
(bkz: separations) - 1992
(bkz: his n hers) - 1994
(bkz: different class) - 1995 (altın plak ödülü almış en mükemmel pulp albümüdür kendisi)
(bkz: this is hardcore) - 1998
(bkz: we love life) - 2001

grubun official sitesi : http://www.pulponline.com/
13. goes to the disco albümleri unutulmamalıdır..
14. istiklal caddesinde bir bar/cafe
15. (bkz: kulp)*
16. sağolsun nothing special sayesinde öğrendiğim bir başka grup. fena değiller.
17. ing. meyva eti, meyva özü; kâğıt hamuru; su ile karışık maden tozu; dövüp lapa veya hamur haline koymak; yumuşak ve özlü etini çıkarmak; özlenmek, öz gibi olmak..*
18. kraftın tam karşısında bulunan alternative rock bar. canlı müzik varken çılgınlar gibi eglenebileceginiz bir mekan.
19. istiklal caddesi uzerindeki cami'nin hemen yanindaki sokagin biraz ilersinde sag kosede yer alan * ses sisteminde biraz problem olan ama yine de sevimli bir bar.
20. bit kadar yerde dansetmenin de insana mutluluk verdiği, bağımlılık yapan mekan.
21. eglenceli mekan,çalışanlarının hepsinin nedense feci yakışıklı olduğu mekan.
22. cuma geceleri kolpa adlı grubun sahne aldıgı kucuk ama hos gidilesi, icilesi mekan.
23. nekadar şerefsiz bir müessese ve nekadar adi çalışanlarının olduğunu cümle aleme göstermiş ve insanlığa yakışmaycak hareketler yapmış olan insanların çalıştığı barımsı.

pulp olayları: 19 hazirandaki konserimiz sonrasında pulp bar çalışanları, bara ve barın kötü tesisatına küfür ettiği gerekçesiyle bir kız arkadaşımızı tekme tokat dövmüştür. daha sonra çıkan olaylar neticesinde pulp çalışanları ve çevre esnaf tarafından konser dinleyicilerine kalaslarla bile saldırılmış ve bir arkadaşımız bıçaklanma sonucu yaralanmıştır. bu olaylar sonucunda bir bayana tekme tokat saldıracak kadar aşağılık olan pulp çalışanlarını ve barı kınıyoruz. bundan sonra tarafımızca bu barda hiçbir konser düzenlenmeyecek ve düzenlenen konserlerede katılım olmayacaktır.
kaynak: http://www.punkerland.com
24. babies , disco 2000 this is hardcore gibi şarkıların sahibi topluluk. gerek muzigi gerek sozleriyle ifade bicimi oldukca iyi. agir bir havasi var.
25. amanin ne kadar da özledim dediğim bar...19 hazirandaki olayları bizzat orda çalışan bir arkadaşımıza sorup olaya sadece tek açıdan bakmayarak hala gidilmeye ve zaman geçirilmeye layık oldugunu anlamışızdır.
»
Alakalı olabilir!
- pulpa
- pulp song
- pulpfiction
- pulp fiction
- pulp fiction 2

nedir.Net