sari sari
1. hint kadın giysisini ilk defa gören kişinin ünlemesi
(bkz: sari)
2. mahsun kırmızıgul un son cikan albumunun isimlerinden biri. diger ismi ise basroldeyim.


tarz: fantezi/pop
yapım: a1 müzik yapım
prodüktör: ozan İçkale - sertaç demirtaş
kayıt: can kesmez - aslı demirer - mehmet sungur - Özgür yurtoğlu - Özer yener - pieter snapper - bilgehan Öziş
mix: tufan taş - can kesmez - adlı produb - pieter snapper - alen konakoğlu - Özer yener
aranjör: ?
mastering: tufan taş - pieter snapper
website: www.mahsunkirmizigul.com


eleştiri:
besteler
albümdeki 18 parçanın bir çoğunu mahsun kırmızıgül kendisi bestelemiş. besteler son derece monoton. Özellikle ana melodiler klişe haline gelmiş parçalardan araklanmışa benziyor. bütün parçaların üç aşşağı beş yukarı ''aynısını'' bulmak mümkün. fakat parçaların son derece iyi düzenlendiğide bir gerçek. bu şekilde hiç bir özelliği olmayan besteler kulağa gayet hoş geliyor.

güfteler
Şarkıların sözleri albümün en çekilmez kısmı. Çünkü doğrudan delikanlılığın kitabından copy-paste edilmiş. delikanlılığın kitabınıda (dört ciltlik olmak üzere) şüphesiz mahsun kırmızıgül'ün kendisi yazmıştır. zaten tüm cümlelerde aniden ''birinci tekil şahıs eki'' belirmekte. böylece egosantrik bir albüm diye nitelendirilebilinir. bunun yanısıra sözler ''sadobesk'' şeklinde yeni bir müzik türüne ilk adımlardır.

vokaller
mahsun kırmızıgül'ün sesi bariton ve tenor ses arasında gidip geliyor. ses telleri bozuk piyano gibi bir şey. ayar tutmuyor. fakat albüme gerçekten profesyonel kişilerin emek verdiği ortada. müziği başarılı bir şekilde mahsun'un ses tonuna uyarlamayı başarmışlar. ''hayat ne garip'' adlı parçaya cem karaca garip bir tat vermiş.

enstrümanlar
gerçekten profesyonel kişiler enstrümanları çalmışlar. ayrıca zengin bir çalışma olduğu kullanılan enstrümanların sayısından fark edilebilir. bunun yanısıra elektronik aletlerinde çok başarılı proğramlandığını duyabilirsiniz.

İmaj
mahsun kırmızıgül metroseksüel modasına geçiş yapanlar arasına girmiş gözüküyor. pembe bir atkı ile maganda ayakları nasıl bir çelişki diye insanın beynini kurcalıyor. yakında ayaklarına öje sürer, parmak arası terlik giyerse hiç şaşırmam.

teknik
kayıt kalitesi, mix ve mastering türkiye standardlarının üzerinde gerçekleştirilmiş.

ek bilgiler
mahsun kırmızıgül her zaman şerefsiz olmadığını belirten şarkı sözleri yazar. nedendir anlamadım. buna her gün ''sen şerefsizsin'' diyen birimi var acaba?
mahsun'un bilinmeyen taraflarıda vardır. mesela kendisi süpermen gibi bir kahramandır. korsan kasetlere karşı her gün mücadele verir. hatta bu mücadele uğruna hayranlarını bir süre ekstradan bekletir. anlamak istemediği konu şu: türkiye'de korsan albüm alan kişiler sosyete kesminden değillerdir. genelde zor şartlar altında ekmek parası kazanan insanlardır. fakat mahsun için fark etmez. o korsanın kökünü kazıyacaktır ve asıl hitap ettiği kitleye albümünü dinletmemek için elinden geleni yapacaktır. Çünkü onun son model arabaya ihtiyacı vardır. veya uçakta klip çektirmek zor durumda olan insanlara yardım etmekten daha önemlidir. sonrada duygusal adam triplerine girer...

kaynak: http://www.orientmuzik.com


3. şarkının girişindeki "umbamba sari umbamba ye" harika olmuş, kendisinin diğer şarkılarını ne kadar hiç dinlememiş olsam da kessin* harikadır.
4. (bkz: bade iscil)
5. sarı gelin' e mahsunca modernize hitap şekli..
6. kiro kiro herkes yalaaan sensin gerceeek derken beni kopartan bir mahsun kirmizigul klasigi olmaya aday sarki
7. sarı sarı
sarı cicek
her sey yalan
sensin gercek diye bagrınırken aklıma hep o guzel sarısın kızın cektigi iskencenin benim cektigimden buyuk oldugu aklıma gelip seviniyorum *
8. rezil-i rüsva baska bir mahsun kirmizigül sarkisi daha...*
ama degisiklikler göz önünde tutlmalidir, zira ilerleme vardir..yillar önce * loo loo maehzuuun diye bir klip ile bu sarisin hatunu barindiran klibin arasindaki fark elbette ki gözden kaçmaz...o zaman yaklasik 9238749283 yil sonra mahsun kirmizigül iyi bir is çikarabilir...*
9. mahsun kırmızgülün sevgilisi için iş toplantısını bırakıp,teee maldivlere gittiği romantik* klip.
10. humbamba sariii humbamba yee
humbamba sariii humbamba yee diye balar bu sarkı..
11. klibi yanlış anlamadıysam ataerkilliğin tavana vurduğu eser. hatun kendi başına bir adada sevgilisinin gellip onu ziyaret etmesini mi bekliyor! bu nasıl bir seydir? lütfen biri o kızın orda tatilde olduğuunu söylesin bana *
12. klibinde kız ilen oğlanın yer değiştirmesi gereken şarkımsı. tabii kız isteyerek inmiycektir o adaya uçak kazası vs. olabilir. sonuçta klibin şiddet dozunun da artıcağı kesindir.
(bkz: kara kara)
13. mahsunun en sonunda sıçtığı şarkı
Alakalı olabilir!
- sarisabir
- sarica ari
- sarissa
- sarisin
- sari sac

nedir.Net