sinuzit
1. sinüslerin iltihapla dolmasıdır.genelde yüzücülerde veya her gün havuza giren insanlarda görülür.başınızın her tarafının agrımasına ve çıldırmanıza sebep olur...
2. delicesine muzdarip oldugum ve sabahlari yikanan uzun sacli bir kisi olmanin bedelini bana agir olarak odeten ve kbb'cilerin kapisini asindirmama neden olan hastalik. (bkz: nasonex)
3. sinüz(bkz: it) vakası soğuk algınlığı veya allerjik bir atak sonucunda fazla miktarda mukus salgılanması ile ortaya çıkar.genelde sıksık enfeksyona maruz kalanlarda ve sigara içen kişilerde rastlanır.
4. şu anda kafamı taşlara vurmak istememin sebebi...
5. (bkz: kulak memesini çekip tahtaya vurmak)
6. (bkz: rinit)
7. denizde dalmak, ve de eczanelerde satılan tuzlu su solusyonları işe yaramaktadır. yanında antibiyotik tedavisi de olursa tadından yenmez. Çok beter bişeydir bu illet.
8. allah dusmanima vermesin dedigim bu illetin catesi pancarsuyudur
9. özellikle sık sık uçak seyahati yapanlar için bir tür kafayı yeme sebebi..
10. özellikle merdiven çıkarken fena halde başınızı zonklatır.
11. dolorex adlı ilaçla kısa süre sonra acısından o anlık kurtulabilyorsunuz..ayrıca cafergotla birlikte kullanılırsa daha etkili sonuç alınır..ama sadece günlük..yarın havanın durumuna göre yine sinüzitiniz azabilir..ve de kötü yanı bu ilaçları sık kullandığınızda artık sadece o ilaçlarla bu acıyı geçirebilirsiniz..ve de sinizütünüz daha sık gerçekleşir..ama yinede bu öle bi acıdırki o ilaçları kullanmak zorunda kalırsınız..
12. (bkz: akut frontal sinüzit)
13. grip olduğunuz da ölmek istediğiniz, hayatta hiç bişeye benzetemediğim bir baş ağrısı sebebidir.*
14. uzun saçlı olup saçlarıne neredeyse her gün yıkanıp bir de kurutulmaması sonucu ***ortaya çıkabilen burundan alna yayılıp kafanın zonk zonk zonklaması şeklinde etkileri olan normal baş ağrısının bayağı bir ötesinde bir hastalık. **
15. işi bilmeyen dişçilerin yanlışlıkla sinüs boşluğunu delmesi sonucunda da oluşabilen manyak hastalık. öldürmez süründürür.
Alakalı olabilir!
- sinus
- sinusoidal
- sinus kilici
- sinus egrisi
- sinus teoremi

nedir.Net