tarlabasi
1. hic görmedigim fakat cok tehlikeli bir yer oldugunu bildigim semt. polisler bile girmeye cekiniyormus.
2. girmenin got istedigi beyoglu civarlarındaki varos semti
3. aslinda insanlarinin cok sicak oldugu, girmeden taninamayacak semt. yokus dolu bir semttir. semtin tarihi binalari ana yol yapimi icin yikilmistir. yazik olmustur guzelim tarihimize.
4. -'ot var ex var' şeklinde söylemleri olan, nacizane satış elemanlarına rastlamanız muhtemel mekan.
5. (bkz: serbest ticaret bölgesi) *
6. fotoğraf çekmeye merak duyanların konu ve estetik bakımından bol malzeme bulabilecekleri İstanbul semtlerinden biri.
7. bornovanın erzene bölümünün üst kısmında kalan, eski su deposu ve askeriye ile sınırlanan bölümü. güvenli bir yerdir.
8. gece yalnız başınıza geçmek zorunda kalırsanız korkutan mekan...her an her köşeden biri **çıkabilir
9. birinci derece sit alanı olduğu için evlerin bir türlü restore edilemediği, izinsiz çivi bile çakılamadığı semttir.
10. gecenin karanlığı içinde ürkütücü sessizliği bozan bir kaç el silah sesiyle beraber aynı anda polis sirenlerini duyabileceğiniz , beyoğlu`nun arka sokakları diyede tabir edilen o entresan semt. aynı zamanda galatasaray tribünün hakimiyetide bu semtte göze çarpmaktadır...
11. http://www.ntvmsnbc.com/modules/interactive/foto%2droportaj/tarlabasi/
(bkz: foto roportaj)
12. türkiye`de getto tanımının tam karşılığı olan yegane yer. İstanbul`un gerçek kozmopolit yapısını gözler önüne seren yer. geceleri orda dolaşmak gerçekten de yürek istese de bunun tek suçlusu orada oturanlar değildir elbette. tarihi dokusu harikadır. ayrıyeten babamın sosyoloji profesörü arkadaşının gözlem yapmak için yaşamayı seçtiği semttir.
13. sessiz bir antlaşmaları var sanki ziyaretçileriyle. zarar vermezler gelenlere ne amaçla geldiklerini ve onlardan para kazandıklarını bildikleri için.
14. izmir'in kadifekalesi ve tenekeli mahallesi, ankara'nın çinçini varsa istanbul'un da tarlabaşısı vardır. herşeyin bulunabildiği, bazen bulunanların b.k çıktığı ve hesabını gidip soramadığınız, tüketici derneğine şikayet edemeyeceğiniz muhit.
15. türkiyede bulunan bazı şeylerin rahatlıkla bulunabileceği tüm semtleri görmüş kişileri bile hayrete düşüren bir semttir.
16. açıkçası tarlabaşı hiçde korkutucu veyahut başınıza bişeyin geleceği semtler,mahalleler değildir.
biraz konuşmasını bilen,ağzı laf yapan ve adam gibi davranan herkes çok rağat yaşayabilir. bu tip semtlerde dışarıdan gelen kişiler genel bir '' alıcı '' oldukları için, müşteri oldukları için kıllarına bile zarar verilmez.

ayrıca gidip görülmesi gereken, üstüne yolculukta birçok geyiğin yapılması gereken yerdir.
nostaljidir, içinde yanmış tranvay, gece 2 de top oynayan cocukların illegal alışverişlerde kullanılması, geçen 30 koyunun çobanının polislere silah çekmesi gibi enteresan olaylarda vardır.
17. (bkz: ağır roman)*
Alakalı olabilir!
- tarla faresi
- tarla
- tarlatan
- tarlalar
- tarla kusu

nedir.Net