temel kotil
1. cicegi burnunda thy genel müdür'ü. o kadar burnunda ki, hava is sendikasi grev karari aldi. vatana millete hayirli olsun.
2. 1959 doğumlu temel kotil, 1983 te İstanbul teknik Üniversitesi uçak mühendisliği bölümünden mezun oldu.
1986 da abd'nin ann arbor kentindeki michigan Üniversitesi 'nin uçak mühendisliği bölümünde yüksek lisans(master) , 1987 de de aynı üniversitede makine mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını yapan kotil, 1991 de de yine michigan Üniversitesinde makine mühendisliği bölümünde doktorasını tamamladı.
kotil, 1991-93 arasında İstanbul teknik Üniversitesi uçak ve uzay bilimleri fakültesinde havacılık ve İleri kompozit labratuarlarının kuruculuğu ve yöneticiliğini yaptı. temel kotil, İstanbul teknik Üniversitesi uçak ve uzay bilimleri fakültesinde yardımcı doçent ve doçent'lik yaptı. kotil, İstanbul teknik Üniversitesi uçak ve uzay bilimleri fakültesi'nde uçak mühendisliği bölüm başkan yardımcılığı, ve 1993-94 yıllarında da fakülte dekan yardımcılığı görevlerini yürüttü.
doç. dr. temel kotil, 1994-1997 arasında İstanbul büyükşehir belediyesi araştırma, planlama ve koordinasyon daire başkanı olarak çalıştı.
apk görevi sonrasında Üniversiteye dönen kotil, 2001 yılında abd'de illinois Üniversitesinde misafir profesör olarak görev yaptı ve daha sonra new york' ta ait inc de araştırma ve mühendislik bölümü başkanlığını yürüttü.
mart 2003 te thy teknik genel müdür yardımcılığına getirilen doç dr. temel kotil'in birçok araştırma ve bilimsel yayını var.
doç dr. temel kotil, evli ve üç çocuk babası.
http://www.thy.com.tr/tr/thy/yonetim_kurulu_12.htm
3. yemekhanede tüm çalışanlar gibi tepsisi ve yemeğini kendi alıp yine kendisi götürür *. * *
Alakalı olabilir!
- temel tasi
- temelli
- temelsiz
- temelluk
- temel egitim

nedir.Net