the sims »
1. evler yaptiginiz, onlarda insanlari yasattiginiz bi oyundur simcityden esinlenerek ortaya cikmistir (bkz: nedir netin eksi sozlukten esinlenilerek ortaya cikmasi), ama ondan daha populer olmustur
insanlarin tiplerinin ilgincligi bi baska ozelligidir
para sifresini kullansaniz bile sizi besinci daikadan sonra sikar
sifre sudur ctrl+shift+alt+c ye basarak cikan ekrana “rosebud” yazarsiniz sonra ;!;!;!;!;!;!;! diye devam edersiniz her unlem icin 1.000 verir sonunu unlemle bitirmek zorundasinizdir
(bkz: bunu saatlerce oynayanlar nasil dayaniyorlar)
(bkz: en populer kiz oyunu)
2. yakinda 2. versiyonyu cikacaktir. cok baba olacaktir.
3. ek paketleri için..
(bkz: the sims livin large)
(bkz: the sims house party)
(bkz: the sims hot date)
(bkz: the sims vacation)
(bkz: the sims unleashed)
(bkz: the sims superstar)

4. (bkz: mimar olacaklara tavsiyeler)
5. temeli "işe git, para kazan eşya al" döngüsü üzerine kurulu oyundur. her ne kadar genişleme paketleri***** biraz değişiklik eklese de bu temeli de koruyacak bir oyundur. ea'nın kapitalist sisteme bir hediyesidir.
6. bağımlılık yapabilitesi çok yüksek olan oyun. hepsini kendi kendinize yaratmış bulunduğunuz çarpık ilişkiler, çoluk çocuklar, kariyer uğraşları içinde kaybolmuşken, bir yaz günü aniden "benim hayatım yok mu? ne halt yemeye bu kendi işini görmekten aciz sanal mahluklarla uğraşıyorum?!" diye silkinerek uyanırsınız, hayata dönüşünüz muhteşem olur.*

yine de ikinci versiyonu ne zaman çıkacak diye sabırsızlıkla bekliyor olmak, hiç hayra alamet değildir hiç...
7. cok oynandigi takdirde bir sure sonra etrafinizdaki insanlardan konusma baloncuklari ciktigini gormeye baslarsiniz. hatta hayat artik sizinle sims arabirimi uzerinden iletisim kurmaya baslar. matrix de yasamak gibi sims de yasarsiniz. ayrica icinde her turlu carpik seks iliskisi mevcut olmasi beni oldukca sasirtmistir bu ailenizin oyununun.
8. hastası olduğum ve 1 gün oynamasam bunalıma gireceğim oyun..özellikle konuşmalar çok değişiktir.halk arasında simsce olarak da bilinir.
9. en son the sims makin magic adlı expansion'u çıkan tanrıcılık oyunu. bir sürü skin'i,mesh'i dolanır nette...
10. belli bir zaman sonra gerçek hayatın da bir tuşa basınca hızla geçmesini istemenize sebebiyet veren oyun.* *
11. oluşturduğunuz karekterle bir hayat yaşayabildiğiniz çok şirin oyun. bir sürü ek cd si var. bende 4 farklı türü var.
12. kendi dilleri olan bir bilgisayar milleti : 'gomez nana'
13. başlangıçta pek keyifli olan ancak bu keyfin pek uzun sürmediği, çabuk bayan hayat simülasyonu.
14. oyunun içinde kendinizi görmenizi sağlayan, hayatlarının monotonluğu karşısında kendi hayatınızdan daha da sıkıldığınız, ben bunları zaten yaşıyorum bir defasına daha ne gerek var dediğiniz, ilk başlarda süpermiş gibi gelen, sonradan havası sönen oyun...
15. (bkz: sims safari)
(bkz: sims city)
16. elemanlar acıktıkça dişlerini fırçalattığım bu şekilde bir süre daha eğlenceli gelen oyun. freewill seçeneğini kapatıp, evdeki tüm eşyaları satıp, pizza ısmarlatıp; onu da havuza atmakla bir süre daha idare edilmektedir. ama gerçekliği olmayan bir oyundur zira açlıktan ölen biri bağırarak ölmez, sesi bile çıkmaz.
17. cd kodu olmadan oynanmayan oyun (bkz: ben kaybettim cd kodunu, artık oynayamıyorum)
18. senelerdir oynadığım ve garip garip şifreleri olan (klapaucius gibi)bir simülasyon oyunu ;p
19. ctrl+shift+c tuşlarına aynı anda basdıktan sonra:
the sims için klapaucius ;;;;;!!!!!
the sims den sonraki bütün versiyonlar için rosebud ;;;;!!!!!!!! (noktalı virgüllerin ve ünlemlerin sayısı önemli değildir) yazıp enter a basarak istediğiniz kadar para alabileceğiniz oyun.. kahramanlık yapıp yok ben kendi paramı kazanıcam, emeğimle alıcam her şeyi derseniz o pahalı eşyaların hiçbirini alamazsınız.. sınırsız paranız olduğunda yapabileceğiniz sosyal aktivite bollğunu görüp gerçek hayattaki zengin insanları bir süre kıskanırsınız..
20. ota boka expension paket çıkaran, insanı bıktıran gıcık bir hayat simulasyonu. yahu biz kendi hayatımızı yaşayamazken bide sim lerimi yaşatacaz ya ?!.
21. başından kaldırmayan şifreleri kırdıgınızda ise iyice baglayan manyak bir oyun
22. 2. versiyonunun agustosta cikacagi duyurulan oyun. ilkinden farklı olarak bunda nesiller birbirini izleyecekmis, yani dogum, bebeklik, cocukluk, genclik, yetiskinlik, yaslılık ve ölüm birbirini takip edecek. ayrıca simlerinizin cocukları anne ve babasının fiziksel ve kisilik ozellikleri karıstırılıp olusturulacak. yani anne ve babasına benzeyecek. simler yemek yeme alışkanlıklarına göre kilo alabilecek ya da spor yapıp kilo verebilecek.
23. çok oynanması faktörü psikopat* olduğunuz gerçeğiyle kesişirse insanları* öldürme planları yapılan oyun.. örneğin komşunuzu havuza sokup merdiveni satarsınız, o biraz debelendikten sonra ölür ya da komşunuz evinizin etrafındayken build mode açılıp etrafına duvar örülür* , o da debelenir, ağlar, altına yapar* ve sonunda ölür..
24. bir başka strateji ise komşularınızı öldürmekten ziyade onlara ve aynı zamanda kendinize işkence etmenizdir.. eve taşınır taşınmaz* ilk iş mood kırmızı olana kadar kas çalışmak ve o noktadan sonra karakterinizin yemek, uyku, tuvalet gibi gereksinimlerini asla karşılamamaktır.. moodu en alta dayanan adamınız artık komşularıyla konuşurken tease, slap, fight gibi güzel seçenekler çıkacaktır.. kas çalışmış olduğunuz için de olası bir kavgada dayak yiyen karşı taraf olacaktır.. bu psikopatlık zincirine son halka olarak sabah erken işe gitmek zorunda olan komşularınızı gecenin 4ün de aramanız olacaktır*..
25. aaa bunların bebekleri de oluyomus diyip de bir hevesle kabul edilen bebek zaman içinde bakılamayınca zırzır sabahtan akşama kadar ağlar, esas kızla esas oğlanı uyutmaz.. çare olarak bebek evin dışına bir yere konulur, etrafı duvarla örülür kapı konulmadan ve bebek ölüme terkedilir (bkz: psi psikopatım)
»
Alakalı olabilir!
- the sims 2
- the times
- the shins
- the simpsons
- the sin

nedir.Net