the sims 2 »
1. maxis yapımı the sims'in devamı. ilkinden farklı olarak simler hep aynı yaşta, aynı bedende, aynı yerde kalmayacaklar. simler bebekliklerinden yaşlılıklarına kadar uzanan uzun bir hayat olarak tasarlanıyor. ayrıca hamile kalma, fazla yeme sonucu göbek yapma bunun yanında karşı cinsin ilgisinin azalması ve depresyon gibi birbirine ilintili durumlar da eklenmiş. bu sefer tuvalet, temizlik yemek gibi ihtiyaçların daha az yer tutacak. bunun yerine simlerimizin hayatlarına yön vereceğiz. askere gidecek, hamile olacak, eve manita atacak, evlenip çoluk çocuğa karışacak ve belki de eşimizi aldatacağız. bir diğer değişiklik de evlendiğimizde partnerimiz ve kendi yarattığımız karakterlerin dna'sı karışımı bir çocuk dünyaya gelecek. animasyonlar yarmış, grafikler aşmış, içerik süpersonik olacak. ayrıca 4 cd'lik ve 1dvd'lik versiyonları çıkacak.
2. #453387
3. dört cd'den meydana gelmesiyle şaşkınlığa uğratan oyun. bilgisayar olmayınca çalışmıyor. bilgisayarım henüz yok da ordan biliyorum...**

düzeltme: dört cd olması, kalleş cd'cinin çok para koparabilmek için uyguladığı bir stratejiden başka bir şey değilmiş, üç cd'ye de sığıyor. hayvan adam dört cd diye 10 milyonumu aldı!!!
4. almaya korkulan oyun, zira girdiği evde ne sosyal hayat ne iş güç bırakır mazallah. *
5. içinde yaratılacak karakterlerin vaadettikleriyle kimi potansiyel oyunculara tüm arkadaşlarından kopma, tamamen yarattığı şahıslara dönme kararını aldırtan oyun. sosyal olmayı, elektrik kesikken, cd çizikken de sizin birilerini anlamasını istiyorsanız, sakın ha bulaşmayın*.
6. insanı kendine esir eden, başına oturuldumu 5,6 saat kalkılamayan, sonunda baş ağrısı geçirten, zamanının çok, çok ötesinde bir oyundur ama ilk oynayan için çok zordur.
7. ilk kurulum sırasında oyunun bir türlü açılmaması ya da inşaat modunun çalışmaması gibi muhtelif sorunlar çıkarmasıyla insanı kanser eden oyun. şu adreste bu gibi dertlere derman bulmak mümkün:

http://www.merlininkazani.com/codes/review_comments.asp?GID=1291
8. en güzel eylencelik yanı;
adamımla 5 hatunu havuza sokup
adamımı havuzdan çıkarıp merdiveni kaldırmak.ç
bir güzel ölüyorlar inanamazsınız..
9. şu an crack denen hadiseden kaynaklanan bir takım sorunlar eşliğinde oynamama rağmen yine de delisi olduğum oyun. hamile kalınca kadınların kusmaya başlaması, ödev kitaplarının ilkuldayken şirin şekillerle bezeli olup yaş büyüyünce daha sade, daha bir ciddi gözükmesi falan... çok güzel ayrıntılar bunlar. zaten ne demişler? "fark ayrıntıda gizlidir."
10. oyunun adını yavaş ve tane tane okuyun, ulama yapmayın..
ayrıca:#560823
11. the-sims'e göre oynanabilirliği yüzlerce kat daha düşük,maxisin sırf cebine biraz daha para doldurmak için yaptığı gereksiz ayrıntı...

herşeye rağmen the-sims diyorum,ondaki tad the-sims 2'de yok!
12. university package'i çıkmış oyun, artık büyütüp üniversite yaşına getirdiğiniz simlerinizi ya da doğrudan o yaşta yarattıklarınızı, üniversiteye gönderip orda sosyal hayat ile dersler arasında ki dengeyi sağlamalarına yardımcı olmaya çalışabilirsiniz, başarılar.
13. ya bizi de birileri böyle yönetip, yaşatıyorsa dedirten oyun.
14. kız oyunu derler bu oyuna. bilakis *
15. her seferinde acliktan oldugum oyundur.
16. dün akşam itibariyle build mode sorununu da çözdüğüm süper oyun..oyunun 2005 yılı içerisinde ikinci paketi "the sims 2 night life" adında bir ek paketi daha çıkacaktır..
17. surekli aynı cizgide donen serinin ilk oyunu sims'in uzerine pek bir sey koyamamıs oyun...
18. oynayan insan'ı tanrı konumuna getiren süper oyun yalnız oyunu çok oynayanlar bir süre sonra tuvalete gitmek yerine kendi simlerini tuvalete gönderirler *
ama yeme de yanında yat o kadar eğlenceli bir oyundur yani.
19. (bkz: sımsıkı)
20. para şifresini henüz öğrenemediğim, oynarken saatlerin farkına varamadığım, oynaması eğlenceli oyun... **
21. "the sims" in asmis, yenilenmis ve icine sayılamayacak kadar özellikler eklenmis sekli. muhtesem bir sey oldugunu düsünüyorum ve en kısa zamanda elimi gecirmek istiyorum. hatta bir ek paketinde simsteki tiplerin üniversite hayatini kontrol edebiliyormussunuz, cok hos bir sey almak lazim görmek lazim..
22. oturarak para kazanmak için ctrl shift c yapıp çıkan ekrana motherlode yazarak zengin olabileceğiniz oyundur. sonra yapıp malikaneyi oturursunuz. mis gibi yaşarsınız
23. nedense tüm kadınların çingene kılıklı don lothario'ya verme çabası içinde olduğu ilginç oyun..
24. para şifresi için:

ctrl+shift+c'ye basılır. açılan kutuya önce 'k' ardından 'kaching' yazılır, ileri ve enter tuşlarına sırayla basmak suretiyle istediğin kadar para alınır. para yoksa o güzelim evlerin hiçbirinde oturamaz ve o güzelim eşyaların hiç* birini alamazsınız.
25. asosyal yapan oyundur. * elimde olmadan bütün simlerimin sapıttığı oyundur ayrıca, *

akıllara zarar güzellikteki karısı olan salak simimin, yine en az o kadar güzel olan dadıyla milleti boynuzladığı, dadının aynı zamanda dangalak simin karısıyla yattığı * giderek büyüyen teenager'ımın adam olduğu günde iki ayrı kızı aynı gün eve getirip biriyle yiyişirken diğerinin bunu görmesi üzerine ikisi tarafındanda okkalı bir dayak yiyip terkedildiği, akabinde kendisininde dadısıyla yatmaya başladığı, yüzer yüzer bahşişlerin havada uçuştuğu, benim oğlana yazan bir zavallımında eve gelip babasıyla yatması, bunu annenin görüp çıldırması, dangalak teenagerımın ise nedense kızı tokatladığı * babanın ağlamaya başladığı, üstüne üstlük ertesi gün çocuğun ibnelik eğilimleri gösterdiği, annenin ise halen ısrarla dadıyla yatmaya devam ettiği, eğer bunların içinden çıkan olursa ödül vereceğim, ahlak mahlak yalan olan sapık oyun.
»
Alakalı olabilir!
- the sims
- the times
- the shins
- the simpsons
- the sin

nedir.Net