turk »
1. cennette ademin korumalığını yaparken havvaya sarkması neticesinde işten atılan dünyada nereye konulsa rahat durmayıp kurutan (belgelerle sabittir ki asyada kocamaaan bir iç denizi iç etmişlerdir) bütün insan ırklarının aborjinler dahil atası olma şerefini kimselere bırakmayan, hatta zamanında uzaya gidip marslılara da atalık yapmayı başardığı iddiua olunabilen, genellikle karakafalı beyaz tipide bulanan akıl almaz insan türü.
2. manevi yönü ele alırsak garptan ve şarktan daha yüksek bir seviye yaratıp çevre toplumlara ders vermiş sıcak ırk
3. doğrudur çalışkandır küçüklerini sever büyüklerini sayar.
4. a. karda yürürken ve kesilirken kart kürt eden yaratıkların aksine karda yürürken ve kesilirken tark türk gibi sesler çıkaran insan türü.
b. Şehir kürtü.
5. ezelden beridir gözü hep batida olmus ve hala da avrupa birligi hayalleriyle batiyi unutmamis,göcebe atalarindan kaynaklandigi varsayilan bi hareketlilige sahip,mizahin ve geyigin en kralini,egitimin ve sagligin en kötüsünü sunan birey
6. çabuk gaza gelen , ota boka şaşıran , geyiğin kralını yapan , her daim eğlenceli bir ortam yaratabilen , oldukça da duygusal insanlar.
7. titreyip titreyip kendine dönemeyen, yüzü ya batıya ya doğuya dönük, her iki durumda da yabancılaşmış, kendi tarifini yapamayan, özü ile pek de barışık olmayan, fazlaca yontup kıymetlendirdiği üyelerini yaşadığı yerden etkili ve sürekli bir biçimde uzaklaştırmayı başaran, maalesef düşünüldüğü gibi hoşgörülü filan da olmayan bir çeşit yamyam kabile.

fakat bir de güzellikleri var. karmaşıktır, renklidir, çeşitlidir, bilimde becerikli olmasa da sanatta edebiyatta iyidir.
8. eşi benzeri yoktur, her yerdedir bunlar. hatta sözlükte yazar olanları bile vardır
9. turkler
siyasi tarihte: kanuninin viyanaya kadar gelmesi, ataturkun cumhuriyeti kurmasi
sporda: futbolda dunya 3. lugu, baskette avrupa ikinciligi ve haltercilerin olimpiyat sampiyonluklari haricinde
hic bir basari ve etkinlige sahip olamamistir.
ne bilim, ne sanat nede diger toplumsal degerler acisindan.
10. scrubs'daki bir çocuğun adı...
11. zamanında pek çok ırkla karışmaları sonucu beyaz ve savaşçı olmaları dışında hiç bir belirgin ırksal özelliği olmayan toplum.bunlara macaristanda çinin doğusunda veya cezayirde rastlanabilir ama türk olduklarını anlamak için kulak arkalarında sigara zulalamalarını yada buna benzer hinliklerini görmek gerekir.(bkz: türk zekası)
12. orta asya' da yapilan arkeolojik kazilarla m.o 5000' e ve daha sonra da 3000' e ait buluntularin tesbit edilmis olmasi, turk tarihini de pekala bu caglara dayandirilabilecegini gosterir.


kizilderililerin bering bogazi yoluyla amerika' ya orta asya' dan gecmis olmalari onlarin turk olma ihtimalinin ortaya atilmasina neden olmustur. nitekim bunu destekler nitelikte 200 civarinda ortak kelime ve turklerin kullandiklari motiflere benzer figurler ortaya cikarilmistir. bugun o kitada yasayan meluncanlarin turk olduklarini ispata calistiklari surec sonucunda genetik ve tibbi kanitlar meluncanlarin dogulu insanlarla cok buyuk ortak benzerlikleri oldugunu da ortaya koymustur.


orta asya' dan batiya dogru olan turk gocleri sonucunda attila avrupa hun devleti' ni kurar hatta roma imparatorlugu' nu haraca baglayacak kadar kudret sahibi de olur. macarlarlarla bulgarlarin kokeninin turklere dayandigi ise bilinen bir olaydir. hatta ilk turkoloji kursusunun turkiye' den bile once macaristan' da kurulmus olmasi anlamlidir. fin denizcileri olan vareglerin gunumuz rusya topraklarina gelip knezlikler kurmasi bu knezliklerin koca bir imparatorluga donusmesi de karadenizin kuzeyindeki turk hanliklarinin kultur birikiminin ruslar tarafindan kullanimiyla mumkun olmustur. (bkz: astarhan hanligi), (bkz: kirim hanligi), (bkz: kazan hanligi) osmanli ve selcuklu devleti ise basli basina medeniyet zirveleridir.


dunya nufusunun buyuk cogunlugunun kaninini kan emici yarasalar misali emmek suretiyle gunumuzdeki goz alici zenginligine kavusan avrupa' nin kendi disindakilere hayat hakki tanimayan felsefesi ve tarihlerindeki "engizisyon mahkemeleri" "hitler" "kadinlarin seytan ruhu tasidigina inanilarak yakilmasi" turevi hafizalardan asla silinmeyen/silinmeyecek misaller goz onundeyken, avrupadan gocen hirsizin ugursuzun, bir avuc fahisenin torunlarindan mutesekkil amerikan halkinin osuruktan ve kanli tarihlerini film endüstrisi sayesinde sanli bir tarihe donusturme cabalari gun gibi asikarken, tarihe damgasini vurmus bir millete ait oldugunun bilincinde olmak gaza gelmemek kulturel deformasyonun en onemli ayagi olan "gecmisi unutmak" fiilinin gerceklesmesine musade etmemek elzemdir. hayranlikla bakilip tek hedef olarak sunulan batinin tarihine gore sut kadar ak bir gecmise sahip turklerin "marslilar da turk zaten ehheehe afrikalilar var ya turkun siyahlasmis sekliymis hihihi" tarzinda asagilamalara maruz birakilmasi bazi taraflara angaje olmus kisilerin uktelerinin bilincli veya bilincsiz takipcisi olmaktan baska birsey ifade etmez..

(bkz: faso damgasi yeme korkusu)

(bkz: on yargi)
13. dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, türkçenin değişik lehçelerini konuşan soy ve bu soydan olan kimse ve dunya nın en piskolojisi bozuk, çok çeşitli insanlara sahip, en çok acı çeken, dunya ya sayipken yitiren, aklını kaçıran ve aynı zamanda bir o kadarda harika yönlere sahip milleti..
(bkz: ben bir türküm, dinim, cinsim uludur)
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
14. türkiye'de bu bir üst kimlik olarak kullanılır. türk vatandaşı olan herkes türktür. yani etnik olarak kürt, laz, çerkez, tat, karapapak, ermeni, rum * farketmez.

diğer yandan, "türk" diye bir etnik grup da vardır* *, o yüzden habire kafa karıştırır (yani şu durumda:#55046) bu söz. hatta son zamanlarda etniğin hakkı etniğe diye düşünenler vatandaşı kasıt için kullanılan bu üst kimlik için "türk" yerine türkiyeli lafını çıkarmışlar, e tabii bu da ayrı bir tartışma yaratmıştır. türk dediğin tartışır zaten *.

bi de türksün di mi vardır, türklerin kendileriyle dalga geçebildiklerini gösterir şahane bir şeydir. kendiyle dalga geçebilmek, malûm, olgunluk belirtisidir.
15. türk kelimesinin kökenini
öt- (ötmek yani konuşmak)
ürük- (üremek yani.......üremek)

şeklinde açıklayan bir metne rastlamıştım. konuşan,üreyen insan.
16. havuzda şişme yatak üzerine rakı sofrası kurabiliritesi mümkün insanoğlu
17. kimi araştırmacılara göre ibrani ve alman ırkının kökeni olan ırk
18. özellikle yeniçağ avrupa insanına göre yecüc - mecüc kavmi olarak düşünülmüşlerdir. bunda kilisenin kendi otoritesini kurmak için birşeylerden korkutma ve kutsal ittifak şekline hristiyanları birleştirme yoluna gitmesi önemli rol oynamıştır. bu düşüncedeki insanlar avrupa ya medeniyeti getiren türkler hakkında barbar, amacı sürekli öldürmek olan, kan içici gibi tabirleri kullanmışlardır. kimileri ise tanrının hristiyanları cezalandırmak, kendilerine getirmek için türkleri yolladığını düşünmüşlerdir.
19. (bkz: turk olmak)
20. kendisini turk hissedendir.
21. (bkz: turk 182)
22. İlginç alışkanlıkları olan yüce millet

Örnek:
-kırmızı ışıkta beklerken burnunu karıştırmak
-banklara ağaçlara kalp ve bu kalbi delen bir ok çizmek
-belediyenin koyduğu saatlerin ibrelerini sökmek
-kağıt para üzerinde hesap ve plan yapmak
-fransızlar şarabına, italyanlar spagettisine maç yapmazken baklavasına maç yapmak

...vs
23. (bkz: turk olmak)
24. cnbc e nin scrubs dizisindeki bir karakterin adı *
25. mutluluk kaynağı,övünç kaynağı.
»
Alakalı olabilir!
- turku
- turko
- turki
- turke
- turka

nedir.Net