votka »
1. 3 kişinin 2 büyük şişeyi içmemesi gerektiğini anladığım içki çeşidi.darma duman yaptı belki de biri ukrayna biride rus malıydı o mu bozdu beni? karıştırmamak lazım tabi.
2. vodka'nın türkçesi.
3. yazarımız yeşil kapakla beraber bir küçük şişesini bitirdikten sonra (tabiki vişne suyuyla) baya bir hoşuma giden ve günümün neşe ile sonlanmasına yardımcı olan içki çeşidi.....

ayrıca partilerde veya bu gibi organizasyonlarda kolay bulunup tüketilebilecek bir içkidir kendileri...
en güzeli (bkz: absolute)tur.... çeşitleri de vardır.. (bkz: votka vişne) (bkz: votka portakal) (bkz: votka limon)
4. içecek ağzınızı yüzünüzü burar şahsen bayılmam..
şaraptan başka yari tanımam.
5. ruslarin milli ickisi. ruslarin dediklerine gore kisin isitir, yazin serinletir. ayrica o kadar ic ice olmuslardir ki bu ickiyle ruslar, atasozlerine bile gecmistir. ornegin: "cirkin kadin yoktur, az votka vardir."
ayrica polonya da en buyuk votka uretecilerindendir.
6. birçok şeyle karıştırılabilen tek 40% alkollü içki. içinde pek fazla birşey olmamasına rağmen niye bu kadar pahalıdır bilmem, ayrıca yaptığım bir ankette ençok bira ile tercih edildiği ortaya çıkmıştır, doğrudur bira ile çok güzeldir ayrıca fena çarpar.
7. votkanın esas memleketi polonya ve rusya'dır.votka, rusça "zhiznennia voda" sözcüğünden gelmektedir. hayat suyu anlamını taşır. rusya ve polonya'da votka bizim bildiğimiz gibi sade beyaz alkol formunda değildir. birçok meyveyle çeşnilendirilmiş olanları ve bitkilerle rayihalandırılanları hatta uzun bir zaman yıllandırılanlarıda vardır. batının bildiği manada votka, her türlü koku ve yapıldığı bitkinin bütün özelliklerinden arındırılmş saf bir alkoldür. votka saf bir özelliğe sahip oluncaya kadar damıtılarak ve ayrıca ince kum süzgeçlerinden geçirilerek arındırılır. genelde süzme işleminde meşe kömürü kullanılmaktadır. votka daha ziyade "blody mary" ve "screwdrive" gibi kokteyllerle batıda meşhurlaşmıştır. polonyalılar votkayı genellikle çavdardan imal ederler. diğer ülkeler çok çeşitli bitkiler kullanırlar ve bu içkinin en büyük hammaddesi şeker kamışı melasıdır. yıllandırma ve dinlendirme bu içki için söz konusu değildir.

alkol oranı: 40.0% (80 proof)
8. rusca`da vodka, türkceye ve tdk`ya göre votka olan alkollü icecek. bu baglamda yazacaklarimiz lütfen votka basligina olsun. http://www.tdk.gov.tr/tdksozluk/SOZBUL.ASP?KELIME=votka&GeriDon=0&EskiSoz=
9. domates suyu ile de yakisan ickidir.
(bkz: bloody mary)
10. (bkz: absolut)
(bkz: smirnoff)
(bkz: tekel votka)
11. genelde yüzde 38 ile 47 arasında alkol oranına sahip güzel bir içkidir.. sayıf bünyelerde 1 bardak içimesi halinde kolayca sarhoş olunabilir.. genellikle şarap veya bira kadar elden ele gezmez. bunlara oranla pahalı olup fazla içildiği zaman sarhoşluğu tattırır insana. affı yoktur yani..
12. (bkz: tam kafa mod on)
13. özellikle votka limon çok güzeldir ama fena çarpar onun için shotlarda bi dikiste içilmesi pek bir zevklidir
14. rus versiyonlarini icince, bu da ne boyle kolonya,kolonya! diyebileceginiz turk mali, yerli mali uretim sonucu ortaya cikan alkollu icecektir.
yine de kafa yapar..meyva suyu ile icilirse kokusunu duymamak olasidir..zaten birkac dubleden sonra kokusu da insani rahatsiz etmez.
15. (bkz: binboa)
16. çirkin kadın yoktur, az votka vardır.*
17. 3 vişneli + 2 portakallı içtikten sonra kendimi zıplamaya çalışırken bulduğum, her ne kadar garsonlar bardağın %45'inden fazlasına tarihi geçmiş meyve suyu koysalarda... sabah 3.15 sularında büyük parkın göbeğine oturmamı sağladığı için ulu alkol dediğim tek içecek...
detone 'de amma iyi çalmıştı

onlarla denge kavramını unut
18. bira ve viski ile kesinlikle karıştırılmaması gereken içecek. ayrıca rusların ölülerin mezarları üzerine ayin anlamında votka döktüklerini de görmüştüm.
19. bira ile karıstırılmaması gereken içki.birde eğer votkayı konser sırasında içip konserde zıplıyorsanız durum gercekten çok nahoş hadiselere yol açabilir.
20. portakal suyu ve kavunla leziz olan,rus markalı olanlarını sevdiğim enfes içki
21. kokusuz ve tadı olmayan bir içkidir. bir çok içecekle karıştırılabildiğinden dolayı istenen damak zevki tutturulabilir. kafası iyidir, içimi kolaydır.

*
*
*
*
22. (bkz: bazooka)
23. içtiğinizde kokusundan anlaşılmaz, onun için kaçak içiyosanız tavsiye edilebilir. fazla kaçırdıysanız dayanılmaz bi mide bulantısı yapabilir, ayrıca deli gibi susatır suyu içip içip sabaha kadar kusarsınız.*
24. (bkz: connecting people)
25. sek icilmesinin yerini biseyin tutamıyacagı ickidir,nazdrovia ile kaldırılır. agızda fazla bekletilmeden bogazdan asagı salınır,tek vurus.iste votka boyle icilir.
»
Alakalı olabilir!
- votka soda
- votka kola
- votka burn
- votka visne
- votka sarap

nedir.Net