yazin hasta olmak
1. herkesın içinde burnunu siler, hapşurur, öksürür, baş ağrısısyla uğraşırsın* herkes soğuk içecekler içer sen çay içersin. lafın kısası iğrenç bir durumdur***
2. canım yaz günleri alem eller havada bangır bangır çalan müziklerle coşup kendini sahillere plajlara atıp dondurmaları kolaları götürürken, siz öksürük şurubu içip kliniklerde, hasta yatağınızda uzanırsınız. insanın özgürlüğünün kısıtlandığı anlardır kendinizde birşey yapacak gücü hissetmenize rağmen ebeveynleriniz buna izin vermezler dışarı bile çıkamazsınız öylece oturur akşama kadar sözlükte takılırsınız. işin en kötü tarafı çalışıyorsanız ertesi gün tekrar o hain klima ile baş başa kalacak olmanızdır.
3. bunun bir de evde klima olmadan hasta olmayı başarabilen türü vardır. 4 gün evden çıkmayan şahıs, evde de kendine mikrop bulaştırabilecek kimse yokken hasta olmayı başarabilmiştir. sonuç olarak evde oturulmaya devam edilir ama halsiz ve salya sümük bir şekilde.
4. terlemek, terlemek, terlemek...
5. yakalanılan hastalık soğuk algınlığı ise "bu yaz sıcağında soğuk alman için kafanı buzdolabına sokman lazım" şeklinde esprilere maruz kalınılır.
Alakalı olabilir!
- yazin staj yapmak
- yazik olmak
- yazismak
- yazilmak
- yazin grip olmak

nedir.Net