fabio luciano
1. efendim kendisi corinthias takımından alınmıştır , fenerbahçe de defender center mevkiinde top oynamakta olan bu şahıs,galatasaray macında topu eliyle kesmesi ile gündeme gelmiştir.
2. son zamanlardaki performansı ile daha önceki yorumlarımı birer birer dötüme sokan insan *
3. kafa golleriyle fenerbahçeyi kurtaran kişi bir nevi kurtargaç
4. filenin sultanlarindandir kendisi, servet cetin gibi genc bir yetenek dururken fenerbahce futbolcu harcama kulübü'nün israrla oynattigi gereksiz futbolcu.
(bkz: ronaldo guiaro)
5. hava toplarında çok etkili olmasına rağmen adam markajında ve rakip forveti karşılamada hala sıkıntıları olan brezilyalı defans oyuncusu. açılan ortalarda, verilen ara paslarda önce rakibin topla oynamasına izin vermesi, ondan sonra adamın karşısına geçmesi akıl alır gibi değil. yine de çabukluğuyla bu eksiğini bu güne kadar kapatmış yetenekli bir futbolcudur kendisi.
6. ayrıca filenin sultanlarından olduğu doğrudur ancak umit karan ve berkant goktan yüzünden bir türlü ilk 6'da yer alamamıştır.
7. oynadığı futbolla yazdığım ilk entry mi sildiren brezilyalı.bundan sonra bir futbolcu için erken yorum yapan toptur.
8. konyaspor macındaki muhtesem vurusuyla kendi kalesine gol atan oyuncu...
9. brezilya milli takımı nda da oynayan 29 yaşındaki fenerbahçe'mizin biricik defansı.1.91 olan boyu fenerbahçe'mizin geçen senelere göre daha az gol yemesini sağlamış,kornerlerde ileri gidip,attığı kafa golleri ile kalplerimizde taht kurmuştur bu insan azmanı.
10. bu adamı anlamıyorum.nasıl bir oyuncu çözemedim.zaman zaman yaptığı inanılmaz müdahelelerle beni mest ederken,zaman zaman yaptığı sorumsuzluklarla sinir kastsayımı en üst seviyeye taşıyor.ilginç bir oyun tarzı var.
11. 29.04.1975 vinhedo/brezilya doğumlu 1.90 boyunda ve 80 kg ağırlındaki, a.a.a.p, internacional rs ve corinthians takımlarında oynamış defans oyuncusu. (bkz: fenerbahce)
12. anelka ve nobrenin defans oyuncularını kovalent bağlaması sayesinde ölü toplarda boş kalıp kafa golleri atabilen gizli forvet.
13. fenerbahçenin hakan şükürü denilebilir.. varlığı da dert yokluğu da...
o kadar eleştirilmesine rağmen önemi oynamadığı maçlarda daha iyi anlaşılan futbolcu.
bu satırlar yazılarken shevchenko 4 gol atıp fener defansı hallaç pamuğu gibi atıyordu.
ha kendi takımıma istermiyim? tabi ki hayır...
14. bir çeşit bahçe aleti. kazma desen değil, sapı desen değil, baltadan kalınca el arabasından ağır bir garip bişey homo erectus mu neymiş türü.
15. suratında sürekli
-aha! şimdi sçtık işte.
ifadesi ile gezen panik atak fenerbahce defans oyuncusu.
(bkz: fenerbahce ormani)
16. gol atmaya gittiği için defansı boş bırakan oyuncu modelinin en önemli örneklerinden biridir.
17. kendisi fenerbahçe'mize defans oyuncusu diye yutturulmuştur ancak bariz bir forvet oyuncusudur.atak esnasında basbaya ileri çıkıp gol arar,kimi zaman da bulur. *
18. anadolu takımlarında forvet oynasa her sene rahatlıkla 25 gol atabilecek oyuncu, neden savunma oynar da hem kendi yeteneklerine, hem de taraftarına çile çektirir anlamak mümkün değil.
19. volkan ın belalısı, her yenilen golde adeta dövecekmiş gibi bakan, hatta bağıran ölüsü bile servet ten iyi olan fenerbahçeli futbolcu.
20. fenerbahce ile yolları ayrılan ve ulkesine geri donecek olan ( eskı ) futbolcumuz.
21. fenerbahce yönetiminin büyük ayıbı ümit ozat dururken lucianoyu gondermek niyedir.
22. en az 5 ay sahalardan uzak kalacağı için fenerbahçe ile sözleşmesi karşılıklı fesh edilmiş futbolcudur.
23. galatasaray'a attığı gollerle unutulmayacak eski fenerbahçeli futbolcu
24. ülkesinin flamengo takımına transfer olan stoper...

edit: takım kaptanlığına yükselmiştir.
Alakalı olabilir!
- fabiano
- fabio pinto
- fabio junior
- fabio cannavaro
- fabiano lima

nedir.Net