fen lisesi »
1. bilim adamı yetiştirmek amacı ile kurulan sonra alakasız insanlar yetiştiren kurum
bir başka değişle zeki insanlar topluluğu
bazı kişilere göre inekler topluluğu
2. itknınkinden mezun olduğum lise. bilim adamı yetiştirmek olan amacından sapıp öss de derece yapan öğrenci yetiştirmeye kayan ilim irfan yuvası.
3. 3 sene boyunca okurken eziyet gibi gelen ama bitirdikten sonra keske geri donme sansim olsaydi diye dusundugum nacizhane yer.
4. girmek için çok kasılan, girdikten sonra da çilesi bitmeyen okul. *
5. iyi öğremenlere de sahip olmasına rağmen kesinlikle iyi bir eğitim vermeyen, ingilizce özürlü, kendi kendine çalışmasını öğrenenen sözde bilim adamı yetiştiren, mezunlarının yaratıcılık kabiliyetleri oldukça körelmiş, fazla hırslı, ot bireyler yetiştirme konusunda iddialı kurumdur. mevcudiyetinin temeli, dini yaklaşımlı yurtlarına, hocalarına bağlıdır.
6. okula girmek için akıllı zeki ve ukala olmak gerekiyor. ben bilimadamı olucam havasıyla dolaşır kendilerini tanrı sanırlar . en azından atatürk fen'dekiler öyle !
7. sinifta inek diye dalga gecilen bir arkadasin artik yeter deyip gittigi okul
8. (bkz: balıkesir fen lisesi)
9. her lise gibiydi,sadece ineği fazla inek zekisi fazla zeki
her lise gibi başarılı başarısız meezunlar verdi
sadece öğrencilerin ortalama seviyesi biraz yükseti o kadar
(bkz: aslında hepimiz insanız)
10. bilim adami yetistirmekle uzaktan yakindan alakasi olmayan hocalarin ogrencilerden daha cok calistigi okullar(bkz: kfl)
11. anadolu lisesinde ingilizceye kasmak yerine tercih edilebilecek okul, ingilizce egitimden kurtulus. *
12. zamanında not ortalamam tutmadığı için sınavına bile giremediğim okullar.
13. öss çalışmakla meşgulken işlenen derslerin dinlenmediği zaten lise 3'te doğru düzgün ders işlenmeyen okul.sonra, calculus sınavlarınadan önce keşke lisede integral işleseymişiz dersiniz ama artık çok geçtir.
14. üniversitede bariz olarak öne çıkan tiplerdir
15. (bkz: bucak fen lisesi)
16. bazı insanların haberi bile yoktur bu okullardan. otobüsteyken teyzenin biriyle aramızda şöyle bir muhabbet geçmiştir:
teyze: evladım okuyorsun değil mi?
ben: evet teyze.
teyze: hangi lisede?
ben: ..... fen lisesinde
teyze: vah vah, anadolu lisesini kazanamadın mı? bak benim iki tane torunum var, ikisi de anadolu lisesine gidiyor, üzülme emi evladım, herşeyde bir hayır vardır.
ben:.....*
17. ilim, irfan yuvası...
18. mezun olduğum okul türü..bir işe yarıyor mu?...yaramıyor...saçma..
19. bilim adamı yerine hızlı test çözen ameleler yetiştiren eğitim yuvaları(!).*
20. olsa nolur olmasa nolur? lise, adam olanı öldürmez, olmayanı ondurmaz.
21. nurcular'ın çok önem verdikleri eğitim kurumları. pek çok özel fen lisesi açmanın yanında bu grup, kendilerinin olmayan fen liselerinin de öğrencileri arasında yayılmaya çalışırlar.
22. 3 senemi harcadığım lise türü..
23. kişiye farkında olmadan çok şey katan okul. kazanılanlar üzerinden 3-4 yıl geçmeden anlaşılamaz ne yazık ki.
izmir'dekinin en güzel yanı kampüs içinde yer almasıdır. şu an itibariyle fiziksel yapı olarak pek çok kolejden daha iyi durumdadır ve bu durum eski mezunların sinirini bozmaktadır. öğretmenleri eskisi kadar iyi değildir. pek çoğunun dersaneye veya özel okullara geçtği bilinmektedir.
sonuç olarak fl mezunuysanız diğer fl mezunlarıyla daha rahat anlaştığınızı fark edersiniz. demek ki bir fark yaratmış o okul sizde.
24. "ömür boyu eşek olacağına birkaç yıl inek ol" sözünün okunabileceği yer. Önce hak verilir daha sonra ise inekliğin bir ömürlük* olduğu görülünce hayal kırıklığına uğranır. yine de sözün doğruluk payı olduğu hakkında gelgitler yaşanır.

ayrıca kişisel bakınız: çsdfl
25. diğer liseler tarafından bok atmakta yarışılsa da sanıldığının aksine en sağlam dostluklar buralarda kurulur.her ne kadar zorlayıcı olsa da son senemi geçireceğim yer.
»
Alakalı olabilir!
- fen liseleri
- fen isleri
- fen lisesi sinavi
- fen bilgisi
- fen lisesi diplomasi

nedir.Net