fernando alonso »
1. 1981 dogumlu ispanyol f1 pilotu.renault icin yaristi bu yil.yari$ kazanan en genc pilot unvanina da sahiptir bu.ayrica ileride suphesiz ki schuminin eline verecek iki adamdan da biridir. digeri icin (bkz: kimi raikkonen)
2. 2003 macaristan grand prix inde schumi ye tur bindirmis ve yaris kazanan en genc pilot unvanını eline gecirerek schuminin asla kıramayacagı bir rekora imza atmistir.(bkz: michael schumacher)
3. bu sabah ki yarışı birinci tamamlayarak " bu sene benim yılım olacak" diyen zat.
4. markalarda renault'u basariya tasimasi beklenen pilot.
5. (bkz: xabi alonso) *
6. renaultnun efsane olcak dediği ve gerçekten de bu yönde ilerleyen, michael schumacher'in bile alternatifi yok dediği formula 1 pilotu.
7. 15 mayıs pazar günü istanbul'a gelecek olan f1 pilotu.
8. f1 seruvenine, 2001 australia yarisi ile baslamis olan ,pilot.
9. 2005 imola grandprix'ini kazanan ispanyol pilot
10. 15 mayıs 2005 tarihinde, sultanahmet meydanında 7 turluk bir show sergileyen plot. ama kendisini kınıyoruz bir lastik yakmadı.
11. 2005 avrupa grandprix'ini kazanan büyük ilah (pilot)
12. (#792747) bunun kesinlikle olmayacağına inandığım ve kendisi renault ile özdeşleşmiş formula 1 pilotu
13. ileride ferrari nin kimseye kaptırmayacağı 24 yaşında olan ve en genç grand prix galibiyetine sahip olan pilot
14. ferranin önce götünü toparlayıp daha sonra almayı düşünmesi gereken * pilot.
15. (bkz: comez)
16. kimi raikkonen ne kadar küçük mika hakkinen ise, fernando alonso'da o kadar küçük michael schumacherdir. bu sene şans yanında olursa pilotlar şampiyonluğunu alabilir. ayrıca mark webber ile birlikte minardi'nin f1'e nadir katkılarından biri.
17. kimi raikkonen'in bir şekilde bitiremediği yarışları kazanarak hasb-el kader 2005 sezonunun kağıt üzerinde şampiyonu olacak olan antipatik pilot.
18. kendisine sansla aldigi son yarislardan oturu balonso ismi takilan hatta daha da ileri goturursek balon oldugunu da belirten bir isim verilmis olan f1 pilotu.
19. f1 dünya şampiyonasının 16. yarışı olan belçika'da spa pistinde yapılacak yarışta bahtsız bedevi raikkonen'den 4 puan fazla alırsa bala göze en genç f1 şampiyonu olarak tarihe geçecek ispanyol şoför*.
20. başarılarını uzun süre sürdüremeyen istikrarsız f1 pilotu..
21. an itibari ile sezonun pilotlar kategorisi şampiyonlugunu ilan eden renault pilotu
22. f1 tarihinde şampiyon olan en geç pilot olma ünvanını hakkıyla kazanan pilot.

http://www.milliyet.com.tr/2005/09/24/spor/spo05.html
23. tek bir adam gibi sollama yapmadan sıkça geçilerek , pişkince şampanya patlatarak, 2005 sezonunun resmi şampiyonu olmuştur. gönüllerin şampiyonu için (bkz: kimi raikkonen)
24. michael schumacher den sonra f1 in gelmiş geçmiş ikinci yüz karasıdır. bu kadar ruhsuz, zevksiz dünya birinciliği kazanması kendi becerisi değil, renaultun istikrarlığı ve takım direktörünün cin bir insan olması. ama ne olursa olsun kendisini tebrik ediyoruz. umarım bu son olur.
25. beşi üst üste toplam yedi şampiyonluk yaşayan ferrari şöferi michael schumacher i tahtından indiren çocuk. 24 yaşındaki en genç formula şampiyonu...
»
Alakalı olabilir!
- fernando alanso
- fernando santos
- fernando gago
- fernando cago
- fernando

nedir.Net