ferrari »
1. zerafet, hız, teknoloji, el emeği göz nurunun simgesi.
2. en müthiş araç. insanın araç demeye dili warmıyo o bir şaheser, o bir hızlı, o bir dayanıklı, o bir mclaren mikici, o bir f1 efsanesi, o bir kırmızı varlık... o bir ferrarİ
3. bi de şu aralar moviemaxlerde gösterilen uzun bi film..enzo ferrari nin yaşamını anlatıyor...
yarışlar, yarışçıların ölümleri..fln fln...izlenmese de olur ama fena da diil...*
4. kırmızının en çok yakıştığı kan mavi olur ferrari olmaz.
5. efsanevi ferrari firmasının kuruluşunu anlatan bir film.enzo ferrari ve hayatı boyunca yaptığı şerefsizlikler de sanki yermek amacıyla özellikle arka arkaya dizilmiş gibidir filmde.ferrari'ye gururla imrenerek bakanlar,filmi izledikten sonra "adi herif" diyerek taraf değiştirirler.reklam olması gerekirken yeren bir filmdi.
ve tabii ki efsanevi araba firması.ayrıca michael schumacher de bunlardan birini sürmektedir formula 1de.rubens barrichello'yu da unutmamak gerekir.
6. ayrıca hırs,tutku ve kırmızının simgesi.yapılan araştırmalara göre insanların aklına "ferrari" dendiğinde en çok "kırmızı" daha sonra da "enzo" geliyormuş.benim aklıma "kırmızı" geldi şahsen...
7. (bkz: formula 1)
8. formula 1de bu sezon kazanmadık yarış bırakmayacak gibi gözüken ve diğer takımları da gelişmeye ve ilerlemeye zorlayan kırmızı takım...
9. her f1 yarışında double yapmasına alıştığım takımım.
10. italyan çöpü
11. porno yıldızı
12. demirin kırmızı arabası istanbul masalı bööö
13. (bkz: ben seen firrari alejem)
14. f1 in krali.tabi michael schumacherinde bunda payi var. kirmizilarin en guzeli, hayati yasanabilir kilan araba.
15. (bkz: enzo ferrari) nin kurduğu, fabrikası italya modena da bulunan spor araba üreticisi..
16. çok güzel ses çıkaran, bir gün sahip olsam keşke dediğim araba.
17. her gördüğümde "ben de istiyoruuuuuuuum!!!" dedirten araba markası.**
18. tamam o bir tutku , bir karizma ,bir sanat eser ammaa bir mühendis için porschenin (her ne kadar aynı klasa sahip olmasa da) yeri ayrıdır.
19. (#371375)
20. (bkz: olsa da yesek)
21. anormal gurultusu nedeniyle icinde yarim saat yolculuk etmenin, iki saatlik bas agrisi olarak geri donmesini saglayan olaganustu alcak araba.
22. motoru haricinde hiç bir işe yaramayan bir araç..aynı motoru al anadola tak aynı hevesi alırsın..* en ufak bir özelliği yoktur..virajlarda gebermeniz an meselesidir..konfor sıfır..bu gidişle bu zamana kadar ve bundan sonra da porche nin gölgesinde kalmaya mecburdur..
23. gecmisten beri standart ve ruzgar direnc kat sayisindaki azalis uzerine yere yakin daha duz hatli tasarimlari ile one cikmis,motor kalitesi uzerine basarili olan italyan otomobil markasi.
24. (bkz: ferrariye tüp taktırmak)
(bkz: pininfarina)
25. genelde gördüğümde *yavaş giderek beni deli adan araçlar.çok seviyorum ama almışın ferrari,bas gaza git.yok ille yavaş gidip insanlara hava atcaklar.arabanın motor horul horul ses çıkarcak.boşu boşuna dünyanın benzinini yakacak.olmaz böyle şey.o zaman dizel araba kullan abi.**
»
Alakalı olabilir!
- ferrara
- ferrari sesi
- ferrari f430
- ferrari enzo
- ferraribery

nedir.Net