fikret kuskan
1. guzel yuzlu, karizmatik, yetenekli aktor.
2. sellale filminin girisinde anadan dogma kosan ,sanat için soyunan basarılı aktör.
3. sasifelek cikmazi`nda canlandirdigi cesur karakteri ile ailemizin sanatcisi olmus tiyatrocu.
4. ayşegül aldinç`in bi klibinde oynamıştı, klozette oturuken ayşegül aldinç buna traş köpüğü falan sıkıyordu.güzeldi yani..*
5. yıllarca başarısından ödün vermeden çalışmışken bir anda "mustafa hakkında her şey" ile yıldızı parlayan, yakışıklı, karizmatik aktör. "kampüsistan" isimli saçma dizinin başrol oyuncusu hatun kişiyle birlikte olduğunu öğrendiğim an dudadığımı uçuklattığı da ayrı bir gerçektir.
6. abdulhamid duserken`de enver pasa'yi oynayan tiyatro sanatçısı, oyuncu kişi.
7. bir soylentiye gore hande ataizi bekaretini bu adama bozdurmustur. para bozdurur gibi...
8. şu aralar yeni dizisiyle tvlerde boy gösteren karizmatik, yetenekli ve yakışıklı oyuncu.
9. ayşegül aldinç'in anladım ben seni adlı şarkısının klibinde oynamış ve vakt-i zamanında bizleri kendine aşık etmeyi başarmıştır. * bu klipte ayşegül aldinç sabahın föründe fikret kuşkan'ı klozette yakalar. fikret'in kucağında sadece bir dergi vardır. * zaman kendisini biraz kelleştirmiştir ama o hala güzeldir.
avcı filminde de oynamıştı doksanların sonunda hatırlayan var mı bilmem. bu filmdeki fucking sahneleri gerçek mi değil mi çok uzun zaman medyada tartışılmıştı. filmde pek bi çirkin bir kadın da baş rolü ornamaktaydı. bunların ormanda geçen bu tartışmnalı sahnelerinde, fikret kuşkanın kıçını tümden görebilmiştik. zaten filmin o karesinin fotoğrafları basına sızmış ve tartışmayı bu başlatmıştı.
* * *
10. ilk görünmeye başlaması 80 li yılların sonunda oktay kaynarcanında rol aldığı "gençler" adlı trt dizisiyle olmuş,daha sonra "dönersen ıslık çal" adlı filmde eşcinseli canlandırmış,bu film oyunculuk hayatında dönüm noktası olmuştur.bu arada özel tvlerde çeşitli dizilerde rol almıştır.ahmet uğurluyla oynadığı "avcı" filmi tarihi ve pornografik öğeleriyle dikkat çekmiştir.bohem bir hayat yaşar,intihara teşebbüs haberleriyle gazetelere çıkar,tv de oyunculuk harici hiç boy göstermez,böyle garip fakat ,çok yetenekli bir oyuncudur kanımca.son dönemlerde toparlamış "abdülhamit düşerken" "mustafa hakkında her şey" "dansöz" "şellale" filmlerinde rol kesmiştir.
11. önce şaşıfelek çıkmazı ile, sonra da mustafa hakkında her şey ve anlat istanbul ile iyi ki var dedirten oyuncu..
12. kusan adam. *
13. hem muzip hem keskin bakışlı olmayı başarabilen, hoş adam
14. 1990 yapımı bir ömer kavur filmi olan gizli yüz'de zuhal olcay ile başrolü paylaşmış, bizi bizden almış gayet yetenekli ve yakışıklı * aktör. yalnız her hayran olunan başarılı sanatçı gibi, hayallerin yıkılmaması ve hep karizmatik hatırlanması için uzaktan sevilmelerinin daha hayırlı olacağına inanmaktayım.
15. çok yetenekli olmasına rağmen, ortaya koyduğu her üründe nedense aynı kimliği ortaya koyuyormuş gibi görünen aktör. aynı sinirlenme, aynı sallamama, aynı sevinme şekilleri. ama başarılı mı, evet.
16. 80 lerdeki gençler adlı dizide aynı evi paylaşan dört öğrenciden birini oynamıştır, ilk göründüğü yer aslında odur.
17. bugün bir sürü fotoğrafını çektiğim değerli sanatçı.. öncelikle öyle gelip de ahkam kesenlerden değil. bilen, kızan, eleştiren, seven, sevmeyen..
18. mustafa hakkında hersey filminde hastanede agzından akan salyalar eşliğinde sarfettiği sözler akıllardan çıkmaz.karakter etiketi üzücü bir şey olsa da unutulmaması gereken bir performans olduğu aşikardır.
19. türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en iyi oyunculardan birisi..

yaptığı her rolü yaşayarak yansıtması,efendi kişiliği,magazinden uzak olması fikret kuşkan hayranlığını arttıran sebeblerdir.

en beğendiğim filmleri ise;

artık Çok geç 2000 (atv için çekilmiş özel film)

mustafa hakkında herşey 2004


(bkz: adam gibi adam)
20. babam ve oğlum filmindeki performansıyla bir kez daha ağızları açık bırakan, cidden sıkı oyuncu.
21. dünyaya açılması gereken yetenek.bize kalsın diyecek kadar bencil olmamalıyız.
22. türkiyede jön yok diyen hülya avşarın kapağıı
23. buyurun buradan;

http://www.imdb.com/name/nm0476334/
Alakalı olabilir!
- fikret hakan
- fikret unlu
- fikret baskaya
- fikret senes
- fikret ozcan

nedir.Net