futbol istihbarat teskilati
1. başbakan ve bakanlar kurulu kararı ile erman toroğlu ve ahmet çakarın komisyon üyeliği yaptığı henüz kurulum aşamasında olan ve futbolda şikeyi önlemek için kurulan teşkilat. kısaca: fit
2. (bkz: fit olmak)
3. sitesi http://www.e-mart.com/www/fitusa/ olan bir sirket.
4. devletin elini atmadığı yer kalmasın mantığının bir ürünü. bu teşkilat çalışanlarının olası nikneymi "futbol ajanı".

+açın kapıları ben fitten geliyorum..
- de get kardaş bedava giriş yok..
+leyn fitten geliyorum dedimya..
- bana ne lan ben de ademden geliyorum. burda torpil geçmez kardaş..
+ulan al bu kimliği sok bir yerine emi.. zorla açık ettin kimliğimi..
- abi pardon abi.. buyur geç.
+la havle..
- abi iki çocuğum var . tek geçim kaynağım bu iş. birşey olmaz değil mi? pokunu yiiim abi..
+kesss. bir daha olmasın!.
5. futbolda yaşanan şike ve yolsuzluk iddiaları üzerine başbakan recep tayyip erdoğan, duruma el koydu. başbakan erdoğan'ın talimatı ile futbol istihbarat teşkilatı (fit) kurulması için çalışmalarda son aşamaya gelindiği bildirildi. devlet bakanı ve başbakan yardımcısı mehmet ali Şahin'in girişimiyle hazırlıklarına başlanan fit'in başında bir emniyet müdürü görev yapacak.
fit, futbol federasyonu bünyesinde olacak ancak, içişleri bakanlığı'na bağlı görev yapacak. fit'te, malzemecisinden hakemine, futbolcusundan yöneticisine kadar türk futbol dünyasının içindeki birçok isim görev yapacak. bu kişiler olası bir şike ya da yolsuzluğu önlemek amacıyla istihbarat faaliyetinde bulunacak.
istihbaratlar çerçevesinde de fit gerekli önlemleri alacak. teşkilatın sadece şike ve yolsuzluk alanında değil, olası şiddetin önüne geçmek için de çalışmalar yapacağı öğrenildi. fit'in başına geçecek emniyet müdürünün de belirlendiği ileri sürülürken, bu isim gizli tutuluyor. böylece teşkilat bir anlamda da futbolun mit'i olacak. futbolda ortaya çıkan iddialardan rahatsız olan başbakan erdoğan, futboldaki şike ve teşvik primi söylentilerini araştırmak ve somut delillerle ortaya koymak üzere bir teşkilat kurulmasını istemişti. erdoğan'ın bu rahatsızlık ve talebini, geçen hafta kabul ettiği trabzonspor yönetim kurulu üyelerine aktardığı da belirtildi. erdoğan, bordo-mavili ekibin yönetim kurulu aracılığıyla spor camiasına, türk sporunun şike ve teşvik primi gibi iddialarla gölgelenmemesi gerektiği mesajını iletti.
6. inteltek tarafından zaten yururlukte olan teşkilat. devlet biraz geç kaldı.
Alakalı olabilir!
- futbol tanrilari
- futbol atesi
- futbol liginde sike olayi
- futbol takimi
- futbol sapkinligi

nedir.Net