gazete
1. gaste diye okunan kelime...
2. gunluk olarak cıkan ve kuponlarla promosyonları olan nesne eskimiş olanları kuş kafeslerinde yerlerini alır...
3. genellikle güncel konuları işleyen yazılı basın
4. yazı ve fotoğraf kullanarak halka güncel olaylara ilişkin haber, bilgi ve yorum getiren yayın organıdır. genellikle günlük ve haftalık olmak üzere yayınlanan gazetelerde, yukarıda sayılanlara ek olarak hava durumu, borsa, televizyon yayın programları vb. yararlı bilgilere de yer verilir. İnsanlar okuyacakları gazete ya da gazeteleri seçerken, çok çeşitli eğilimler içinde bulunur. ayrıca gazetenin baskı kalitesi de bu seçimde etkili olur. gazete; radyo, televizyon, dergi gibi bir kitle iletişim aracıdır. bunların tümüne birden medya adı verilmektedir. gazete ve dergilere ise, kısaca basın denilmektedir.

türkiye'de ilk gazete 1831 yılında takvim-i vekâyi adıyla yayımlanmıştır. İlk türk gazetecisi ise agâh efendi'dir. daha sonraları ceride-i havadis, tercüman-ı ahvâl, tasfiri efkâr, hürriyet ve İbret gibi gazeteler yayın yaşamına girmiştir. 1928 yılında yapılan harf devrimi ile birlikte türk gazeteciliğinde büyük gelişmeler olmuş, gazetelerde ayrıntılı haberler, fıkralar, makaleler, romanlar, öyküler, röportajlar yayımlanmaya başlamıştır.
günümüzde gazetecilikle ilgili teknoloji çok büyük bir gelişme göstermiştir. türk gazeteciliği de teknolojik gelişmelere ayak uydurmuştur.

gazetelerin habere yaklaşım biçimleri değişik özellikler gösterir. kimi gazeteler haberciliğin ciddilik, tarafsızlık gibi ögelerini öne çıkarırken, kimileri de magazin boyutu üzerinde yoğunlaşırlar.

okullar, sendikalar vb. kuruluşlar da gazete çıkarabilirler. bunların tirajları sınırlı sayıdadır. seslendikleri kitle ve amaçları bellidir.

günümüzde gerek içerik, gerekse teknik açıdan gazeteler çok büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Özellikle bütün birimlerde bilgisayar tekniklerinin kullanılmaya başlaması, halkın gazete okumaya yönelik ilgisinin tükenmeyeceği konusunda umut vermektedir.
5. (bkz: agah efendi)
6. italyancadan hediye.
7. (bkz: gazete isteyeni pisman etmek)
8. insanlık tarihinin en faydalı icatlarından

- badana yaparken , duvar boyarken parkelere veya halılara boya damlamasın diye yere serilir
- çekirdek sevenler için * yerler kirlenmesin diye yere serilir
- üstündeki resimlere bıyık vs. çizerek vakit geçirebilir
- bir şey not almak için yazısız yerleri kullanılabilir
- dark letter yazmak için üstündeki harfler kesilir , kullanılır
- kirli veya soğuk yerlere otururken üşütmemek ya da pantalonu toz içinde bırakmamak amacıyla popo altına yerleştirilir

ya üşenmesem yüzlerce faydasını yazabilirim . bi sürü yazı var da burçlardan başka okunacak bir şey olmaz bunlarda
9. (bkz: gazete gazetesi)*
10. bir çok bekar evinde yemeklerde tek kullanımlık masa örtüsü olarak kullanılan nesne. içlerinde nadiren okuma amaçlı değerlendirilebilecek olanları da vardır.
11. gaze 't' yani gaze olan t dir..
bir de (bkz: karate) o da kara 't' olur..
12. (bkz: zeitung)
13. (bkz: newspaper)
14. bana içini döken kültürlü güncel bir dost.
15. en tepeye konan edit: allah benim tepemden baksın. ibret olsun diye silmiyorum bu entry'yi. yeminle bak.


demet akalın ın bir şarkısı.sizi terkeden ve süründüren sevgili unutulduğunda arkasından dinlenip, söylenip, eski sevgiliyi çatlatmaya yarayan şarkı.ahan da sözleri:

sabaha kalmaz
duyarım elbet
aleme nispet eyvah eyvah
kopsun kıyamet

sanma kahrederim
günümü gün ederim
aşk senin mi allah allah
zorlama güzelim

sana zehir ederim dünyayı
sana zehir ederim hayatı
başına belayım kör olası
inat ettim seni yakacağım

geceleri dolaşıp
sağa sola bulaşıp
kahrolacaksın sen
gazeteleri açıp
baş sayfalara bakıp
çatlayacaksın sen
16. boyalı basın...
17. www.gazeteler.com adresinden internet uzerinde yayin yapan bircok yayina ulasmak mumkundur.
18. sonuncu hamurdan yapılması öldürür adamı...
19. baz renkli magazinlerin kendilerini tanımlamak için kullandığı sözcük. bu sözcüğün önüne büyük sıfatını yapıştırmak hakkını da kendilerinde bulurlar...*

bu aralar bir reklam dönüyor cam ekranlarda. modern kent müziğinin arka plan olarak kullanıldığı reklamda, siyah zemin üzerinde çıkan beyaz renkli yazılar ile gazetenin her şey olduğu anlatılmaya çalışılıyor. işverenmiş, işçiymiş, memurmuş, gaymiş, lezbiyenmiş, her bir şeymiş. bu reklamda anlatmak istedikleri sanırım her yolun yolcusu oldukları.* doldururum farklı fikirdeki acayip insanları gazeteye, aralarındaki adi kişisel atışmayı da gazete içindeki demokrasinin varlığı ile açıklar, hiçbir şey anlatmadan büyük gazete olur çıkarım...
20. istanbulda 2 tanesini bedavaya haftaici her sabah bulabileceginiz iletisim araci.
21. son yıllarda safi reklamdan oluşması sebebiyle internetten okumanın daha tercih edilesi olduğu iletişim aracı. bazı insanlar ağaoğlu, varyap bilmemne reklamı görmek istemiyor. sonra niye gazete tirajları düşük. al sana sebebi.
Alakalı olabilir!
- gazeteci
- gaze
- gazelle
- gazetem net
- gazel

nedir.Net