gece sokaklarda sabahlamak
11. başını sokacak bir eve sahip olunması durumunda hele ki evde sizi bekleyen birileri varsa, yapılması son derece gereksiz ve hoş olmayan davranış.
10. kadin olunca yapilamayan seylerden yalnizca biri.
9. (bkz: deprem)
8. (bkz: sokakta uyumak)**
7. istiklalde gitar calan ve sarki soylemekten sesi kisilmis bir gencin yanina oturup sarkilari devralirsin, insanlar gecerken kucuk bir gulumseme firlatir ve sesinin ne kadar kotu oldugunu unutup daha bir bagirirsin... sonra kolunda pezosuyla bir travesti gecer kocaman bir kahkaha atar once, sonra sarkinin eslik edebildigi ilk dizesini bagira bagira soyleyip agzini doldura doldura kufur eder hayata... huzunlenir... sonra iki sevgili gelir "bu bizim sarkimiz" der ve yerde ters duran sapkaya bikac milyon atar... sarhos bir adam gelir ardindan, dertlidir, "bu bizim sarkimizdi" der ve saraptan arta kalan son bozukluklarini sapkaya atar... gitmeye calisir... sendeler... sonra yasli bir amcayla kolunda karisi gecer... "genc olmak vardi" der adam, "gencligini de bilirim" der kadin dalga gecerek... gulersin...
sonra polis gelir "gencler toplanin bakalim, rahatsiz etmeyin insanlari" der... kalkip gidersin...
6. yaz akşamlarında gecerliliğini koruyan durumdur.boş yere kış günü aile fertleriyle kavga etmemeniz tavsiye edilir.*
5. her insanın özellikle cocukken dusundugu , bazılarının ise gerceklestirdiği ve gerceklestirme esnasında söylediği kadar kolay olmadığını anladığı ,olay bittikten sonra ** sokakta kalan insanlara hayretle bakıp, o cılız , gücsüz bedenlerinin içinde ne kadar sağlam ve herseye dayanabilen bir vücud oldugunu anladıgı eylem. *
4. kimse sizi sorgulamaz sorgulayamaz o an tek hakimi sizsinizdir dünyanın, kah bir kaldırımda oturup gelene geçene bakar kah bir merdivende yanınıdaki arkadaşınıza sokulup ısınmaya çalışırsınız şapkayı göz hizasına çeker öylece durursunuz... önce geçmiş sonra geleceği düşünürsünüz
bunu yaptım böyle oldu a.k.. diye bağırır
bunu yapcam şunu yapcam diye bağıra çağıra yürürsünüz. arada tutuğunuz takımın marşlarını söyler keyiflenirsiniz, durup hüzünlenirsiniz.
ne diyorsun sen hayat anlamıyorum
3. yer eger beyoglu istiklal caddesi ise sizin gibi bir sürü insanla beraber kankanızla bir bardan diğer bir bara gidilir, eğlencenin dibine vurup, istiklale çıkarsınız tekrar... avazınızın cıktıgı kadar haykırırsınız bir kişi bile size dönüp bakmaz. kafalarda stressi düşünceleri çok arka taraflara atmıssınızdır bile bambi cafeye gidilir. kaşarlı döner ısmarlanır üzerine iki acı kahve sabah artık 5 olmustur.kankanız masaya kafasını koyup uyur.

sigara yakarsınız etraftan gecen insanlara bakar düşünürsünüz yine, film şeridi gibi gecer yasadıklarınız, anılarınız, hayalleriniz, hırslanırz, iç gecirirsiniz...

ilk metro 06:10 da taksimden hareket edeceğini öğrenir zamanı gelince kankayı uyandırır.metroya yarı uykulu yarı sarhos kafayla adım atar.bombos metroda kafa kafaya verip ayakları diğer oturma bölümlerine uzatır,levent duragında iner otobuse biner ve sıcak ortamında getirmis oldugu rehavetle uyur ineceginiz duragı uykudan dolayı kacırır.3 durak ilerde iner eve kadar kahkahalarla sokakta yürürsünüz insanlar pazar günü sabahın köründe bile işe gittiklerine sahit olur sasısırsınız eve varılır.ve aksam 20:00 e kadar sürecek süper tatlı bir uykuya dalarsınız.
2. arkadaşlar vardır insanın yanında, belki sahildesinizdir, sokakta bir banka otursunuz ve lise anılarından bahsedersiniz, sonra konu üniversiteye gelir yavaş yavaş, hayat nasıl gidiyor sonra da, arada polis arabaları ve bekçiler geçer size bakarak, eğer erkek erkeğeyseniz kızlardan ve futboldan bahsetmemeye imkan yoktur, zaman yavaş yavaş geçer, derken konu kesin siyasete gelir kaçarı olmaz işte o zaman zamanın nasıl geçtiği belli olmaz. sabah olur, etrafta boş bira şişeleri vardır, herkes uykuludur ve zaman nasılda geçmiştir. eve gidilir, yıkanılır, uyunur.
1. bir şeylerden kaçmıssınızdır.sokaklar sizi sahiplenir.sorgulamaz, bir sigara yakarsınız kör yaz gecede gökyüzüne doğru üflersiniz dumanı, iç geçirirsiniz, umut ederseniz, düşünürsünüz, sağlıklı eleştirirsiniz, bazen kızar bagırmak ister, bazen kendi kendinize gülersiniz ama yinede yanlız kalmanın bünyeye süper olumlu bir katkısıdır.
Alakalı olabilir!
- gece olsa da sabahlasak
- gece sokakta yatmak
- gece dus almak
- geceye kahveyle baslamak
- gece yatmaz sabah kalkmaz

nedir.Net