genclik parki
1. asker izni zamani gidilmemesi gereken, eskisini bilemem ama, simdi oldukca arabesk olan bir ankara mekani. bastan kaybetmis zaten de denilebilir.
2. çocukluğumda gitmeyi çok sevdiğim, eskinin cıvıl cıvıl , şimdinin asık suratlı mekanı...
3. abaza askerlerin ankarali gecekondu kizlarina sarktigi mekan
4. ütopik bir cumhuriyet mekanı olarak içinden eskiden çepeçevre bir trenin geçtiği, lunaparklı, nikah salonlu, sandal gezintilerinin yapılacağı havuzu ve aile çay bahçeleriyle ortalama türk ailesinin hafta sonu yeri olarak tasarlanmışken, yerleşim alanlarının, bakanlıkların, kalburüstü mağazaların yukarı doğru kaymasıyla kente göç eden insanların üzerine konduğu ve açık hava geneleviyle seyyar beslenme merkezi arası bir konuma yerleştirdiği, şimdilerde biraz düzelse de hep biraz mahzun kalacak olan park.
5. (bkz: geyik parki)
6. şahin k kılıklıların uğrak yeri. içindeki aile çay bahçesine aldırmayın. ailecek gidilebilecek bir mekan özelliği taşımamaktadır artık.
7. çocukluk anılarının en gözde mekanlarından biri olmakla kalmış olan, yazık eden mekan... uçan halısıydı, kıç üstü inilen kocaaa bayır aşağı kaydırağıydı, şimdi en çok özlenen, o zamanların da en özgün lunapark eğlenceleriydi...
8. ayrıca lüleburgazda koşulu parkurlu, parklı bahçeli, çamlı mamlı, paralı maralı* bir park.
Alakalı olabilir!
- genclik marsi
- genclik yillari
- genc parti
- genclik kampi
- genclik

nedir.Net