golden retriever
25. dünyanın en zeki 7. köpeği seçilmiştir kendisi. istemem ben birinciden beslerim diyorsanız bilemem.
24. türlü maymunluklar yaparak en köpek sevmeyen insanı bile 2 günde bu önyargısından kurtarabilecek köpek cinsi.psikolojik sorunları olabiliyor bazen.depresyona girip 3 gün yemek bile yemeden yattıgı ve aşırı saldırgan oldugu durumlar sözkonusudur.ayrıca fazla coştugu zamanlarda eve gelen misafirlerle dalga geçtigi bile görülmüşlüğü vardır.

sahip oldugum ve aşık oldugum bir üyesi var..
23. cocuklarla en iyi anlasan kopek oldugu ileri surulur, cok tatlidir ayrica..
22. tanıdık,tanımadık herkese inanılmaz yavşayan large köpek cinsi
21. öyle ilgi manyağıdır ki, yemek yemek bile oyun oynamanın yanında hep ikinci sıradadır. sonsuz sevgi gösterilerine karşı sonsuz ilgi beklerler; kucağa alıştırmışsanız ayvayı yersiniz. İnsana en dost hayvan budur, kesinlikle eminim.
20. çocuk 1. abi kale direği için taş yok ne yapcaz)
çocuk 2. bi saniye (köpeğine dönerek) altın gel oğlum
köpek . he he heheheheh
çocuk 2. otur oğlum
(maç başlar)
*
19. aile köpeği diye de bilinirler. Çok yapışkandırlar. git dersin gider, gel dersin gelir. boyutuna uygun davranışlarda bulunmaz. kedi gibi güzel bir yaratık dünyadayken, nasıl evlerine böyle bir hayvanı alıyorlar anlamıyorum.
18. eve giren hırsıza bile terlik getirebilecek iyilikte köpek .
17. çok sevimli bakışlara sahip, canayakın köpek türü.
hayalim(di).

bir alt modeli için (bkz: cocker spaniel)
16. (bkz: labrador retriever)
15. dünyalar güzeli* bir köpek cinsi. çok akıllı olduğu kadar çok da iyi bir av köpeğidir. ancak en kötü huyu kapıların önünden ayakkabı,terlik vs. şeyleri alıp kaçırır ve sonra bahçeye bir inersin senin terlik paramparça! ama tam bir arkadaştır insana.
14. insanı kendine aşık eden köpek
13. en anlamlı bakan surata sahip köpeklerden..
12. koku alma duyusu çok gelişmiş olduğu için her şeyi koklayan dahası ağzına alıp çiğnemeden yutan potansiyel çöp öğütücü* sokağa çıkardığınız zaman burnunu yerden kaldıramaz. aşırı enerjik bir hayvandır ayrıca. hergün deli gibi koşmak coşmak, saatlerce oynamak ister. bir gün boyunca evde tek başına, kapalı kaldığı takdirde sıkıntıdan bunalıma girmesi, duvarları yemeye başlaması muhtemeldir. insanları aşırı derecede sever, onu kimin sevdiği önemli değildir, sokakta yürürken yanınızdan geçen insanların bile üzerine atlamak, onlara sarılıp bayıltana kadar yalamak ister** bu yüzden aile içinde bir tek kişiye bağlanmaz, tek kişiyi sahip olarak benimsemez, sevgisini herkese eşit dağıtır, herkesi dost kabul eder. asla kıskanç, hırçın, saldırgan veya kavgacı değildir aksine ilgi ve sevgi arsızıdır. öte yandan eğitime diğer birçok köpeğe göre daha uzun süre sıkılmadan katılabilir. bu noktada belirtmek gerekir ki, belki de her köpek akıllıdır ama her köpek öğrenmeye bu kadar hevesli ve meraklı değildir. golden retriever'larda böyle bir sorun yoktur. onlar sizin ona öğreteceklerinizi almaya her zaman açıktırlar. ayrıca suya bayılırlar. ayak parmakları arası ördeklerde olduğu gibi perdeli, derileri çift tabaka, su geçirmezdir. bu yüzden şahane yüzerler. bunların dışında diğer köpeklerden pek de bir farkları yoktur, golden retriever'lar da tıpkı diğer cins köpekler gibi sahiplerinin ilgi ve sevgisine ihtiyacı olan şahane varlıklardır.
11. av köpeği olmasına rağmen, havai fişek atıldığında bile saklanacak delik arayan dünya tatlısı köpek.
ah be kardeşim, diyelim ki ava gittik. tüfek sesini duyunca , bayılıcak mısın?
10. hırsız dostu diye bilinir, hayatta bekçi kopeği olmaz bundan, 2 okşanız hemen erir..tipik kopek..
9. kopek alınacaksa tercih bu olmalıdır.en eglenceli cins budur bence.
8. yanımda duran bana öyle benimle oyna, benimle oyna diye bakan dünyalar tatlısı köpek. *
7. uysallığı ve canayakınlığı ve eğitilebilirliği sebebiyle bebek bakımı ve korumada dahi kullanılan ve amerika'da birçok evde beslenen türde köpek
6. bu kadar mı tatlı olur,bu kadar mı masum bakar bir köpek,yiyesim geldi.
5. salyası bile bir süre sonra insanın hoşuna bile gitmeye başlayan; inanılmaz tatlı, bir o kadar cana yakın bir köpek cinsi..
asansöre sevdiği bir insanla birlikte binmemesi ise üstüne basa basa söylememiz gereken bir husus..
4. nusret demiralin sevgisini akrostij yazarak ifade etmeye calistigi kopeginin turu.
3. hareketli , uysal iyi huylu , duygulu , sevimli
2. yükseklik: erkeklertte 58-61 cm,, dişilerde 55-57 cm. 0rtalama ağırlık: erkeklerde 29-34 kg,, dişllerde 27-32 kg iri, güçlü bir yüzü vardır ve makas çenelidir. gözler siyah, yumuşak İfadeli. kulaklar orta büyüklükte, düşük. boyun: kaslı. göğüs: geniş. uzun kuyruğu kıvrık değildir. bacakları kemikli, baldırları kaslıdır. tüyleri parlak va dalgalı olmalıdır, ikinci tüy tabakası su geçirmez. renkler: altın ve krem renginin bütün tonları. kırmızımsı gölgeler kusur sayılır.
1. bu cins, muhtemelen ondokuzuncu yüzyılın ortalarında İngiltere'yi ziyaret eden bir rus sirkine mensup türü bilinmeyen altın tüylü köpeklerin bloodhound ile çiftleştirilmesiyle geliştirilmiştir.
Alakalı olabilir!
- golden rain tree
- golden ratio
- goldeneye
- golden eye
- golden era

nedir.Net