google earth »
1. dunyanin hemen hemen her yerini,cekilmis uydu fotograflari ile gormenize imkan taniyan bir yazilimdir.bakabileceginiz yerler arasinda turkiye de mevcuttur.
http://earth.google.com/downloads.html
2. nedendir bilinmez an itibariyle yuklenemeyen program
3. (bkz: middle earth)*
4. download a gecici olarak kapatilmasinin ardindan sevgili hardwarelife.com moderatorlerinin gecici olan bir server a da yuklemis oldugu program(8 temmuz a kadar)
http://s5.yousendit.com/d.aspx?id=1WJTZ2DBMTDYF0PRWVQIDF7JA8
5. mükemmel bir program. programı kuruyorsunuz ve macera başlıyor. canınız boğaz köprülerini mi görmek istedi? hemen oraya zoom yapıyorsunuz ve boğaz köprüsünden geçen arabaları görüyorsunuz. dünyanın en meşhur yerlerini görebiliyorsunuz. son derece etkileyici bir program. hiç anlamadan üç-dört saatiniz geçiyor programın başında ve rahatça dünya turu atabiliyorsunuz.
6. türkiye' de sadece istanbul ve ankara ayrıntıları ile incelenebilen google servisi.
7. muhteşem bir program. oturduğun yerden dünyanın tanınmış merkezlerini geziyorsun. gerçekten çok güzel. ayrıca şunu da düşündürmüyor değil; eğer amerika bu teknolojiyi halka açıyorsa kimbilir elinde daha ne gelişmiş şeyler vardır!
8. (bkz: moon google com)
9. kuzey kutbuna buz koymamışken sahra çölüne cillop gibi bir mavilik koymuş program.
10. yarmis ve yardirmis program.besiktas iskelesindeki gemilere kadar gormemi saglayan ve bizim gibi normal vatandaslarin elinde bile boyle bir imkan varken buyuk devletlerin elinde neler vardir kimbilir dedirten hede.
11. harita manyaklarına yeni hastalık**. her tarafı o kadar ayrıntılı görmemekte. alaska'da oturan bir arkadaşımın yaşadığı köy irisi kasaba sokakları ile görünürken, koca istanbul'un-ankara'nın anca kaba hatlarını görünmekte. genellikle abd-avrupa üzerine çalışılmış, belki paralı versiyonlarında geri kalan da görünüyordur. bu versiyonların tez elden kırılması beklenmektedir*.
12. abd'nin büyük şehirlerinde gökdelenler, binalar falan üç boyutlu olarak küp şeklinde eklenmiş.denizden michigan'a doğru bakınca çok güzel bir görüntü oluşuyor.

türkiye'de haliç'in güneyi net değil ama kuzeyi çok net. beyoğlu ve çevresi çok iyi çekilmiş. ama görüntülerin tarihleri biraz eski. mesela beyoğlu tepebaşı'nda bulunan futbol sahasının eski hali görünüyor ve trt binası da eski haliyle görünüyor.
13. bazı kişilerin canlı olarak dünyayı izlediklerini sandıkları program. yok öyle bir şey. hatta bazı resimler çok eski.
14. fallou,civilization,cm gibi oyunlardan sonra bilgisayar ekranlarına gördüğüm en müthiş şey.(abartıyorum dikkat edilirse.)
15. bir gazete haberinde herhangi bir arabayı bile seyir halindeyken izleyebilirsiniz diye lanse edilen program...
*
16. bir gunde devrialem yapmami saglayan program . bilgisayariniza yukluyorsunuz ve sonra isterseniz piramitlere , eiffell kulesine , cin seddine ya da gormek istediginiz neresi varsa oraya bir yolculuk yapiyorsunuz . siddetle tavsiye ederim
17. türkiye'deki haritaların son zamanlarda biraz daha ayrıntılandığı hastalık.
18. fatih sultan mehmet köprüsünün üzerinde acayip bir cisim görünen program. sanırım bir uydu görüntüye yakalanmış. ayrıca haliç'in güney kısmı artık görülebiliyor. topkapı sarayı, ayasofya, surlar. her taraf görünüyor.
19. samsun belediyesinin google earth - samsun special isimli bir sistem gelistirerek parklarda sarılan sevgilileri uzaydan vurmayı planlamasına sebep olan program**
20. google'ın çok okuyan mı bilir çok gezen mi sendromunun iki rakibini de kendi bünyesine katma projesinin ikinci ayağı.
21. (bkz: sıçarken abd tarafından izliniyor olduğunun farkında olmak)
22. bunun ilerde realtime versiyonu cikarsa sasirmamak lazim. eger bu teknoloji halka aciliyorsa amerikanin elinde daha neler olabilir dusunmek bile istemiyorum.
23. cin seddi'nin kesinlikle görülemediği program. uzaydan görünme yalanı da böylece tarih oldu...
24. rusya'nın teröristlere destek veriyorlar, bu sayede eylem planlarını daha kolay yapabiliyorlar, diye kınadığı google şeyi
25. 3-5 salak türk olan ben, babam ve bir kaç arkadaşımın "oha ya, nası delmişler ya ikiz kuleleri deliğe bak ya ihohşhoş" diyerek, "ehuh gizli şehirmiş her bokunu görüyom işte" diye pekini gezmemize olanak veren programcıktır. ek olarak biz 3-5 salak türke bunları yapmamıza izin verecek kadarcık teknolojiyi vermelerinden hareketle, ilk install edildiği günden beri evde amerikanyalılar hakkında konuşamadığım nedense tırstığım programdır.

buradan çükümü kaldırıp selamlıyorum tüm google ve abd istihbarat ailesini.

bir de (bkz: google moon). hayır kenarda yazı var looking for something on planet earth diye. anasının amı demek istedim.
»
Alakalı olabilir!
- google gears
- googlewar
- google reader
- google alerts
- google sets

nedir.Net